Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105
  1. #1

    Domyślnie Mój odcisk palca na D200 - sniadanie prasowe.

    Na wstępie chciałem gorąco podziękować Pani Kasi Romaniuk, Pani Agnieszce Bischoff oraz Panu Wiktorowi Sobolewskiemu, za zaproszenie oraz profesjonalną prezentację. Było mi bardzo miło.

    Do rzeczy. Miałem dzisiaj okazję do spojrzenia na i przez nowy korpus Nikona, D200. Czekaliśmy na ten aparat około 3 lat, wiec siłą rzeczy moje nastawienie było bardzo emocjonalne. Starałem się jednak podejść do rzeczy profesjonalnie i wyzbyć się dreszczyku emocji na rzecz zdrowego rozsądku. Napiszę więc szybko że nie udało mi się

    Porwałem tę konstrukcję z rąk Pana Wiktora jako pierwszy. Poczułem dobrze znany mi z F100 ciężar aparatu i wyjątkową solidność wykonania. Nic nie jest w nim ruchome, żadna klapka nie ugina się pod uchwytem ręki, może dlatego że nie ma żadnej klapki pod palcami (bardzo dobre rozwiązanie, wszystkie porty przeniesiono na bok korpusu). Aparat ma ogromny wyświetlacz. Dla użytkownika D70 będzie to spory szok. Dodam że obraz w nim widoczny jest doskonałej jakości. Czytelny faktycznie z bardzo dużego kąta. Rozdzielczość bardzo wysoka i nie jest żaden chwyt markatingowy. Klawisze funkcyjne w znanym mi układzie, pracują miękko i pewnie. Spojrzenie w wizjer i... Jest dużo lepiej niż w D70, jednak nie tak dobrze jak myślałem że może być. Mimo wszystko wizjer bardzo mi się spodobał. Reasumując jest mniejszy niż w D2x - według mojego odczucia. Nacisnąłem spust migawki. Bajka. Miękko jak w F100. Delikatnie, subtelnie, bez mocnego klapnięcia. Piękny dźwięk. 5 kl./sek odpaliło się rewelacyjnie. Melodia dla mojego ucha. Kolejny rzut oka na konstrukcje. Uchwyt bardzo solidny, nie za duży i prosi się o grip'a. Doskonale oklejony porowatą gumą, podobnie jak w F6. Analogii z tą konstrukcją jest zresztą znacznie więcej. Moim skromnym zdaniem aparat jest wypadkową F100 i F6 w wersji cyfrowej, z tym że bliżej do F6 niż F100. Uszczelniania są, potwierdzam tą informację i wygląda na to że będzie to solidna podstawa w wyborze aparatu dla specyficznych jego zastosowań.

    Tyle w skrócie. czekam na Wasze pytania. Postaram się odpowiedzieć na większość

    Dodam że jeśli aparat będzie obrazował* tak jak się spodziewam, będę stał pierwszy w kolejce po jego zakup!

    * Niestety egzemplarz testowy ma soft który może nie być wersją ostateczą (mimo iż jest to 1.00). W związku z tym nie mogę udostępnić plików. Ocena na ekranie, mimo bardzo dużego powiększenia (dużo większy zakres powiększenia obrazu niż w D70), nie pozwala na odniesienie się do jakości zdjęc.

    [center:44afb0e20c]

    [/center:44afb0e20c]

  2. #2

    Domyślnie

    Gdy emocje już opadną - jednak wizjer lipa ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #3

    Domyślnie

    a jak 18-200? miales go w rekach?
    Zdjęcia sportowe w duuużym formacie. Zapraszam!
    www.blog.pressfocus.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Piotrze, sprawa wizjera: W stosunku do D70 różnica jest duża czy średnia. Czy uważasz że manualne ustawianie ostrości jest możliwe czy tylko teoretycznie możliwe ? Czy inoformacje wyświetlane w wizjerze śa czytelne ?
    czy grip ma być dostępny w tym samym czasie co body i za ile ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Swiętokrzyskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    skoro tam byłeś czy była gadka o jego cenia jako body lub z tym zaje fajnym obiektywkiem. od kiedy w sklepach może się pojawić czy tak jak gadają wszyscy połowa grudnia czy wcześniej.
    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    oj kupie to i to szybko,
    wizjer f70 a f100 do którego ma bliżej
    "czuję jak rodzi się moc"

  7. #7

    Domyślnie

    Migawka głośniejsza od D70 czy nie (przy pojedynczym "kłapnięciu" i w trybie seryjnym) ?

  8. #8

    Domyślnie

    Emocje juz opadlu, wiec pisze.

    Wizjer taki jak w D7D. Lepszy? Na 100% od D70 Mnie sie podoba bo pozwoli na ostrzenie reczne. Nie ma jednak porownania do F100 czy F70 (jesli chodzi o wizjer). To wciaz slaba strona cyfry z cropem.

    Wyswietlacz wewnetrzny czytelny (nieco wiekszy - szerszy i wyzszy). ISO na nim jest Ten zewnetrzny za to, to istne cudo. Zapomialem o nim napisac. Wielki i czytelny jak zaden inny. Precyzyjny pomiar stanu akumulatora w oparciu o mikroprocesor. Bajka.

    Niestety nic nie wiemy o tym czy grip bedzie rownoczesnie dostepny ale wedlug sugestii raczej nie. Aparat powinien byc dostepny od polowy grudnia, moze wczesniej 18-200 nie ma jeszcze w Polsce ani jednego egzemplarza.

    Zaprezentowany byl za to system lamp ze sterowaniem blyskiem o ktorym pisalem w nowosciach. Wroze temu zestawowi rownie wielkie powodzenie co D200. Wierzcie mi, wiem co mowie. Rewelacja.

    Migawka cichsza i bardziej "miekka" w obu trybach.

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedy skończy sie to cholerne embargo na sample z tego aparatu? (choć i tak sie nie łudze - na pewno nie bedą tak tragiczne, żeby osłabić we mnie cheć kupna nowej zabawki...)

  10. #10

    Domyślnie

    Czarny moze inne lepiej niech sie zacznie :P bo chec kupienai po objerzeniu sampli moze byc wieksza
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •