Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Canon - plotki i spekulacje

    Brakowało mi takiego wątku, może się przyjmie.

    Plotkuje się, że pod koniec roku ma się pojawić RF 20-70mm F2.8L IS VCM, będzie to następca RF 24-70 F2.8L IS USM.

    R7II zapowiada się na potwora wśród APS-C - 39MP*, warstwowa matryca. Premiera maj/czerwiec.
    *tak, wiem, że Fuji ma XH2
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  2. #2

    Domyślnie

    R7II będzie bardzo dobry pod ptasiarzy tylko Canon nie ma za bardzo jasnych i sensownie wycenionych szkieł. Podobno mają pokazać RF300-600/5.6 ale cenowo ma on konkurować z Sigmą 300-600/4 a wiec okolice 30k PLN...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    R7II będzie bardzo dobry pod ptasiarzy tylko Canon nie ma za bardzo jasnych i sensownie wycenionych szkieł. Podobno mają pokazać RF300-600/5.6 ale cenowo ma on konkurować z Sigmą 300-600/4 a wiec okolice 30k PLN...
    No właśnie R7II z taką matrycą jawi się jako nowy Święty Graal ptasiarzy. Duży minus to właśnie te obiektywy. Pożyjemy, zobaczymy.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    R7II będzie bardzo dobry pod ptasiarzy
    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    No właśnie R7II z taką matrycą jawi się jako nowy Święty Graal ptasiarzy.
    Do momentu, w którym się okaże, że ma kiepski AF, jak było z R7.


    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Podobno mają pokazać RF300-600/5.6
    Ten obiektyw zaczynał jako 200-500/4, później 200-500/4TC, dalej 200-500/5.6. Zanim wyjdzie, jeśli w ogóle, to pewnie całkiem coś innego będzie.
    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    ale cenowo ma on konkurować z Sigmą 300-600/4 a wiec okolice 30k PLN...
    Sporo, ale jak na C, to i tak tanio. Skoro to pi x drzwi 100-300/2.8 z TC2x, to i ceny na tym pułapie się spodziewałem. Albo i większej, jak już bywało.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Do momentu, w którym się okaże, że ma kiepski AF, jak było z R7.
    a twoj ma?

    bo moj AF ma git.


    ja bym do R7 mkI juz chcial uczciwy zoom standardowy. jakis 18-50/4 IS, ktorego nie wstyd wpiac do matrycy 32Mpix. bo 18-150 to jest konsumencki zoom (moze byc, ale nawet na 24MPix nie wyrabia powyzej 50mm) a przeciez taki R7 mkII musi pod wzgledem ilosci pikseli zrobic "more is more"... marketoidy Canona tego na pewno nie zostawia

  6. #6

    Domyślnie

    Nie, piszę o tym wątku z CB, co było narzekanie na AF w foto przyrodzie.


    PS. Co do mpix... Podobno wojna na mpix miała przejść w wojnę na szybkość matryc. Rozmyślono się?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie, piszę o tym wątku z CB, co było narzekanie na AF w foto przyrodzie.
    ale no juz nie robmy sobie jaj z pogrzebu. ze ktos narzekal to ma od razu oznaczac, ze mial racje?

    u mnie sasiad narzekal na wirusy rozsiewane nad Holandia przez drony Putina... ale potem mu przeszly efekty tego co wypalil (co zreszta tez nie bylo od Putina)


    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    PS. Co do mpix... Podobno wojna na mpix miała przejść w wojnę na szybkość matryc. Rozmyślono się?
    podobno tak mialo byc, ale czy mozna miec pewnosc, ze ze te ustalenia dotarly do marketoidow Canona?

    IMHO, ta matryca 32Mpix w R7 jest swietna pod wzgledem szczegolow i ogolnego obrazowania (kolory, DR, szumy), nie mam do niej zadnych zastrzezen. zastrzezenia mam do faktu, ze musze zapiac zoom firmy trzeciej (Tamron 11-20) jak ide w plener, bo ten co mi sam Canon wypichcil (RF-S 10-1 to dramat nawet na matrycy 18Mpix (tego canonowskiego Fidela Castro - "siempre vive"), na 32Mpix jest po prostu wstyd. i czekam z niecierpliwoscia na premiere 17-70/2.8 pod RF. wydawaloby sie, ze najlepszy na rynku korpus APS-C, tylko jakos w Canonie przepadla ta prosta madrosc, ze samym korpusem sie zdjec nie zrobi

  8. #8

    Domyślnie

    CB to częściej nie działa jak działa od tego cudownego aptejtu. Miałem, ba nawet mam, tam dość długi swój wątek ale jak to częściej nie działa niż działa to i zdechło.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  9. #9
    cdc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja bym do R7 mkI juz chcial uczciwy zoom standardowy. jakis 18-50/4 IS, ktorego nie wstyd wpiac do matrycy 32Mpix.
    Żeby nie było lipy na 32Mpix aps-c to lepiej f/2.8.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Żeby nie było lipy na 32Mpix aps-c to lepiej f/2.8.
    moze byc. f/4 by mi osobiscie w zupelnosci wystarczylo

    w miedzyczasie jest pierdylion zaporowych patentow Canona na zoomy zaczynajace sie miedzy 16 a 20mm i konczace sie miedzy 40 a 60mm, ze swiatlem f/1.9, f/1.92, f/1.95, f/2.02, f/2.05 itd. itp. nigdy nie ujrza swiatla dziennego (produkty, nie patenty), bo przeciez to APS-C i jak od zarania dziejow wiadomo (tj. tak +/- 300D) - jak chcesz w Canonie miec optyki do wyboru do koloru, to kupujesz FF.

    a cropa naklepia 130 modeli korpusow z pelnym recyclingiem linii produkcyjnych do XVII wieku wlacznie (pozdrawiamy goraco ksiegowych, ktorzy wypuscili 4000D) i gama optyki do wyboru: 1. ciemny jak noc maly standardowy zoom, 2. ciemny jak noc zoom UWA, 3. maly, trzeszczacy plastikiem zoom tele o swiatlosile dostosowanej do letniego popoludnia w Afryce i nigdzie indziej, 4. "duzy" standardowy zoom (pasujacy do dloni "roslej" azjatyckiej nastoletniej influenserki - tak 160cm od ziemii po zalozeniu dobrych koturnow, 40kg zywej wagi). produkt 1 doczeka sie kilku wariantow mk o porownywalnym stopniu rozpaczy optycznej.

    no nic... poironizowalem z rana... a canonokarawana jedzie dalej...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 12-06-2026, 12:11
  2. Roadmap - plotki i spekulacje.
    By cz4rnuch in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 1371
    Ostatni post / autor: 05-06-2026, 18:39
  3. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  4. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  5. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •