Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Hasselblad X2D

  1. #1

    Domyślnie Hasselblad X2D

    Kilka spostrzeżeń z używania najlepszego aparatu na świecie, może kogoś zainteresuje: Hasselblad X2D

  2. #2

    Domyślnie

    Jakie kryteria mówią, że to jest "najlepszy aparat na świecie"? Stwierdzenia tego typu nigdy nie są prawdziwe.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Jakie kryteria mówią, że to jest "najlepszy aparat na świecie"? Stwierdzenia tego typu nigdy nie są prawdziwe.
    Najpierw warto zerknąć co autor zamieścił
    Duże i stare: Nikon D1, D3, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Z5 ! Olympus OMD E-M1 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Pentax 645D ! i różne ładne analogi
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Może warto by wstawić na stałe informacje, iż należy najpierw przeczytać cały post, a potem dopiero komentować?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #5

    Domyślnie

    Ten fragment jest dobry. I uważasz, że robiąc nieostre kadry, robisz lepsze fotografie?— Oczywiście. Nieostre zdjęcia - choć w tradycyjnym sensie mogą być postrzegane jako błąd techniczny bywają zaletą, szczególnie w sztuce, fotografii emocjonalnej czy konceptualnej. Nieostrość może wzmacniać uczucie tajemniczości, nostalgii, marzenia czy niepokoju. Takie zdjęcia często działają bardziej na emocje niż na racjonalne postrzeganie. Delikatnie rozmyta sylwetka we mgle, może oddać smutek czy samotność lepiej niż idealnie ostra scena. Ostrość kieruje wzrok na konkrety - nieostrość pozwala odbiorcy skupić się na formach, barwach, ruchu czy kompozycji. Brak szczegółów sprawia, że odbiorca sam dopowiada sobie historię; nie widzi twarzy wyraźnie, więc może się z nią utożsamiać lub nadać jej znaczenie. Wielu fotografów używa rozmycia świadomie, by uzyskać efekt „malarstwa światłem”. Nasze oczy nie widzą wszystkiego idealnie ostro, szczególnie w ruchu, po przebudzeniu, w emocjach czy w snach; nieostre zdjęcia mogą lepiej oddać subiektywne doświadczenie rzeczywistości.

  6. #6

    Domyślnie

    Co do nieostrości w fotografii, to zastosować można na tym gruncie radę słynnych mówców: "jeśli nie wiesz co powiedzieć, mów niewyraźne"
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 22-07-2025 o 11:48

  7. #7

    Domyślnie

    Są różowe?
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  8. #8
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Kilka spostrzeżeń z używania najlepszego aparatu na świecie, może kogoś zainteresuje: Hasselblad X2D
    Tekst podoba się, dowcipny i inteligentny

  10. #10

    Domyślnie

    Poprzednie recenzje najlepszych aparatów świata: SAMOWYZWALACZ

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Hasselblad ] Hasselblad H3D ... H6D
    By Jacek_Z in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 359
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 17:26
  2. Arax vs. Hasselblad
    By tomwidlak in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 18:34
  3. Hasselblad xpan
    By maklipsowaty in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 11:13
  4. Hasselblad backfocus :-)
    By Michał Jędrak in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:19
  5. [ Hasselblad ] Hasselblad 503CWD
    By Greg_k in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •