Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: Sigma BF

  1. #21

    Domyślnie

    No jest płaska i właśnie przez to mniejsza. Sobie przejrzałem fotki i chyba rozumiem o co chodzi z tym "prawdziwym" unibody Sigmy. Na przykładzie Leica T, to L tylną ściankę ma przykręcaną a u Sigmy jest wycięta z tego samego kawałka. Myślę, że coś takiego faktycznie ciężko się obrabia, ale czy ma to jakieś znaczenie dla fotografa to śmiem wątpić. Chyba jednak bardziej sztuka dla sztuki.




  2. #22

    Domyślnie

    Dziwne, że nie piszą czy to odlew, czy obróbka skrawaniem Toż to ma pierwszorzędne znaczenie dla fotografa

    Ciekaw jestem baterii, zwykle upychają ją w gripie, u Sigmy chyba będzie spory kompromis co do pojemności.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dziwne, że nie piszą czy to odlew, czy obróbka skrawaniem i.
    Piszą. Nawet dodają, że obróbka trwa 7 godzin.

  4. #24

    Domyślnie

    A to marketing pierwsza klasa. Dłużej produkują sam szkielet niż niejeden fotograf będzie faktycznie używał ten aparat.

    Może kiedyś wreszcie przejadę się do sklepu Sigmy, bo na zdjęciach aparat podoba się i jestem ciekaw jak to wygląda w realu.

  5. #25

    Domyślnie

    Ze zdjęcia wynika, że to obrabiane na frezarce CNC
    SONY A7III ; SONY A3000 Full Spectrum

  6. #26

    Domyślnie

    Widać to wyraźnie. Ale chyba jednak z prefabrykatu.
    Nie chce mi się wierzyć że z jednego kawałka. Ale kto ich tam, "herbacianych" samurajów, wie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No jest płaska i właśnie przez to mniejsza. Sobie przejrzałem fotki i chyba rozumiem o co chodzi z tym "prawdziwym" unibody Sigmy. Na przykładzie Leica T, to L tylną ściankę ma przykręcaną a u Sigmy jest wycięta z tego samego kawałka. Myślę, że coś takiego faktycznie ciężko się obrabia, ale czy ma to jakieś znaczenie dla fotografa to śmiem wątpić. Chyba jednak bardziej sztuka dla sztuki.

    https://www.reddotforum.com/wp-conte...3-1200x801.jpg

    https://www.l-rumors.com/wp-content/...5/02/018_o.jpg


    Leica jest wyraźnie łatwiejsza w serwisowaniu.
    Ta sigma będzie trudno naprawiana.

  7. #27

    Domyślnie

    Wykrawać tak wewnątrz to chyba nie bardzo.
    A może to druk 3d z ciekłego strumienia stali

  8. #28

    Domyślnie

    Zasadność robienia "pancernych," cyfrowych sprzętów foto, tym bardziej tego typu (amatorskie pstrykanie dla przyjemności a nie profi pucha) jest dosyć słabo uzasadnione i mnie nawet śmieszy. Dotyczy to również cyfrowych wersji leiki M. Co z tego, że korpus może przetrwać nawet 50 lat, skoro elektronika (o zasilaniu już nie wspomnę) wymięknie dużo szybciej.

    Ten korpus jest tak "śliczny" jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
    Ostatnio edytowane przez burton ; 25-02-2025 o 17:43
    Leica MP, 28/2, 35/2, 50/1.4, 75/2.8

  9. #29
    cdc
    Gość

    Domyślnie

    Ten, tego...

    https://camerasize.com/compact/#825,905,941,922,ha,b

    https://camerasize.com/compact/#825,905,941,922,ha,t

    - - - - kolejny post - - - - - -

    To można przypomnieć najbardziej nudną reklamę



    Niemiecki polot.
    Ostatnio edytowane przez cdc ; 25-02-2025 o 20:20

  10. #30

    Domyślnie

    Film o leice dałoby się obejrzeć ale jest po prostu zrobiony w nudny sposób, począwszy od nudnego komentarza, po nieciekawe czasem dziwne kadrowanie, ostrość na czymś innym niż się chce oglądać....

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowe obiektyw (sigma 18-35 + Sigma 50) czy nowa puszka (nikon d750)
    By DamianKakietek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 23:36
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2017, 22:34
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2008, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •