Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71

Wątek: OM System OM-3

  1. #51

    Domyślnie

    Tak, to manual Voigtlander Nokton 40 mm f/1.2.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  2. #52

    Domyślnie

    Czyli co, wracamy do przeszłości? Solidnie zbudowany obiektyw z manualnum ostrzeniem i jakaś przyzwoita puszka do rejestracji obrazu? Nie mam nic przeciwko.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Przeciwnie, niech trwają jak najdłużej. Zawsze to konkurencja, większa czy mniejsza.
    popieram w 1000%.
    każda z tych firm ma swoją grupę docelową i dostosowuje odpowiednio politykę sprzedażową.
    Nie zdziwiłbym się gdyby za chwilkę wypuścili OM-3 MII z poprawioną rozdzielczością wizjera. Przecież zrobili podobną rzecz z OM-1, gdzie po 2 latach od premiery Mark I wypuścili OM-1 Mark II, który wielu nazywało najdroższym upgrade'm software'owym w historii firmy. Zmiany HW były kosmetyczne a SW znaczne, ale niedostępne dla użytkowników OM-1 MI.

    Tu może być podobnie bo aparat jest ciekawy przez to że ma większość funkcji z OM-1 MII takich jak filtry szare, połówkowe, itd. oraz dodaje ciekawe narzędzie do zarządzania profilami kolorów czego nie było wcześniej.
    Do tego stacked sensor, 1053 punkty AF z pokryciem całego kadru i gadżeciarski wygląd.

    Sprawdzą więc jak się przyjmie na rynku w takiej konfiguracji i jak będzie branie to zrobią OM-3 MII z poprawionym wizjerem, stabilizacją na poziomie OM-1 MII i innymi poprawkami.

    Nie mi oceniać sensowność takiej a nie innej polityki sprzedażowej ale trzeba im przyznać że mają ciekawe funkcje te aparaciki, które fajnie by było widzieć w Nikonie.
    Moim zdaniem w tym segmencie cenowym są dobrą konkurencją.
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 07-02-2025 o 00:45

  4. #54

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    dobrze ze to wrzuciłeś bo pokazałeś że ja ograniczyłem sie na funkcjach "computational photography" pisząc że ma prawie wszystko co OM-1 MII.
    Widać że machanicznie oszczędzili ale można to tłumaczyć mniejszym body.
    I nadal twierdzę że wypuszczenie takiego body może być pewnego rodzaju "testem rynkowym" więc oszczędności w mechanice uważam za uzasadnione.
    Czas pokaże.

  6. #56

    Domyślnie

    Patrząc na tabelkę to te oszczędności są "niekłopotliwe" dla większości ludzi. Odbiorcy tego aparatu raczej nie strzelają seriami setek RAW.
    Duże i stare: Nikon D1, D3, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Z5 ! Olympus OMD E-M1 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Pentax 645D ! i różne ładne analogi
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  7. #57
    cdc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pki1234 Zobacz posta
    Widać że machanicznie oszczędzili ale można to tłumaczyć mniejszym body.





    Migawka o żywotności 400000 cykli się nie zmieściła
    Stabilizacja 8,5 EV...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot 2025-02-07 at 08-52-59 Różnice w wyglądzie i specyfikacjach między „OM-3” a ?.png
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	85952

  8. #58

    Domyślnie

    No tej migawki to może trochę szkoda. Miałem kiedyś stare generacje - om-d e-m10, om-d e-m5 i były z migawkami problemy. Za żywotne to nie były a wymiana bliżej 1k PLN
    Duże i stare: Nikon D1, D3, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Z5 ! Olympus OMD E-M1 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Pentax 645D ! i różne ładne analogi
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  9. #59
    cdc
    Gość

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę te oszczędności -wizjer, migawka, stabilizacja, bufor, drugi slot kart, dżojstik, konstrukcja korpusu

    To chcą na nim zarabiać więcej niż na OM-1.
    Ostatnio edytowane przez cdc ; 07-02-2025 o 10:09

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Tak, to manual Voigtlander Nokton 40 mm f/1.2.
    Gorąco zachęcam, znakomity obiektyw. Choć lepiej go kupować w Japonii
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. system SCA 300
    By Alicja in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 03:22
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  3. D70 + system M42
    By mihow in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2008, 16:04
  4. następny system
    By Jacek_Z in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2007, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •