Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: AF w D7100

  1. #1

    Domyślnie AF w D7100

    Hej
    Mam pytanie do wszystkich użytkowników d7100. Mam problem z ostrością przez wizjer pojedynczych patyków na drzewie to znaczy to tylko taki przykład. Przez wizjer aparat szuka i nie może złapać ostrości na pojedynczą gałązkę natomiast przez Live View wygląda to dużo lepiej. Obiektyw jaki mam to nik 24-70 2.8 Gdzie będzie Wina w body czy w szkle i i czy w ogóle jest to wada że po prostu ten typ tak ma?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli gałązka jest mniejsza, niż punkt AF, to tak może być, że w LV, który działa na zasadzie detekcji kontrastu, będzie skuteczniej.
    D850 | D5300| D780 | N80 | S 24-105/4 | N18-140 3,5-5,6 | N28-105 3,5-4,5 | N 50 1,4D | N 85 1,8G | T 17-35 2,8-4 | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  3. #3

    Domyślnie

    I pytanie, którym punktem AF łapiesz ostrość, bo nie wszystkie są krzyżowe.

  4. #4

    Domyślnie

    Na aparatach z serii Nikon D40-D90 i D3000-D7500 punkty AF różnią się w zależności od modelu, zarówno pod względem liczby, jak i funkcjonalności. Punkty krzyżowe (cross-type) są najbardziej precyzyjne, ponieważ działają zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej, co sprawia, że są bardziej niezawodne w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

    Jeśli chodzi o ustawienie ostrości, to najczęściej wybieram punkt centralny, ponieważ w wielu modelach (np. D7200, D7500) to on jest punktem krzyżowym o największej czułości. Możesz go użyć do precyzyjnego ustawienia ostrości, a potem, jeśli trzeba, wykadrować zdjęcie.

    W sytuacjach, gdzie potrzebuję szybszej reakcji lub chcę, żeby aparat sam wybierał punkt, przełączam na tryb automatycznego wyboru punktu AF, ale wtedy zdaję się na algorytmy aparatu, co nie zawsze daje idealne efekty. A jak Ty najczęściej ustawiasz ostrość?

Podobne wątki

  1. d7100
    By andrzej1971 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2019, 08:39
  2. N d7100 - Mup
    By r.pszczolkowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 14:18
  3. LR 4 + RAW z D7100
    By Prezo in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 22:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •