Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D3100 - obiektyw - amator

    Cześć,

    Dziękuje za przyjęcie.
    Zacznę od tego, że jestem zupełnym amatorem, takim zwykłym wakacyjnym użytkownikiem aparatu. Mam Nikona D3100, w którym rozleciał się obiektyw ( kit 18 - 105). Wysiadła tzw stabilizacja obrazu, czy jak to się nazywa.
    Stoję teraz przed nie lada wyzwaniem, jaki obiektyw kupić, bo naprawa jest bez sensu. Zastanawiam sie nad kupnem ponownie takiego samego obiektywu, jaki sie rozleciał. W serwisie zaproponowali mi bym jednak kupił coś nieco lepszego, a mianowicie 18 - 200. Empik proponuje takie dwa obiektywy:

    https://www.empik.com/obiektyw-nikon...E&gclsrc=aw.ds

    https://www.empik.com/obiektyw-nikon...Vxxtkv4BAAA%3D

    Czym niby one sie różnią? I co sądzicie o sensie zakupu takiego. Czy może jednak zostać przy tym standardowym?

    Pozdrawiam,
    Jacek

  2. #2

    Domyślnie

    Te dwa obiektywy, które podlinkowałeś, niczym się nie różnią. Natomiast obiektywów nie sprzedaje Empik, tylko jakieś NEXY. Empik jest tylko platformą zakupową. Parę dni temu ktoś tu na forum pytał o tego sprzedawcę, okazało się, że sprzedają niby nowe aparaty, a tak na prawdę były one używane. Także odradzam. W ogóle odradzałbym Ci kupowanie nowego obiektywu do tego aparatu. Jeśli byłeś zadowolony z 18-105, odpowiadał Ci zakres, to na Twoim miejscu kupiłbym taki sam, używany, najlepiej osobiście.

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Wolałbym kupić jednak nowy obiektyw. Nie znam sie na tym za bardzo, więc kupowanie używki, może się źle dla mnie skończyć. Możesz mi powiedzieć, gdzie w takim razie kupić taki nowy obiektyw?

  4. #4

    Domyślnie

    Przypuszczam, że nigdzie. Ani 18-105, ani 18-200.

    Z nowych, to tylko 18-140: https://www.ceneo.pl/26169909
    Podpowiem jeszcze, że najlepiej kupować w tych sklepach, które przy swoim logo na Ceneo mają adnotację "Nikon Oficjalny Sklep". W przypadku 18-140 pod powyższym linkiem jest tylko jeden taki sklep. Spójrz na cenę obiektywu. W pozostałych przypadkach nie liczyłbym na oficjalną gwarancję Nikona. Co innego rękojmia sprzedawcy, ta będzie obowiązywać zawsze.

    Mimo to dalej będę się opierał, że taki zakup nie ma sensu ekonomicznego. Nawet jak kupisz 18-140 za te 1500 zł

    Nie ma się co bać używanych obiektywów. Sam takich przerobiłem (tzn. kupiłem, używałem, i sprzedałem dalej bez problemu) chyba z 10. Na początku też się nie znałem. Jakiś zmysł chyba masz

    - - - - kolejny post - - - - - -

    PS. Nie wiem gdzie diagnozowałeś zepsuty obiektyw. Zadzwoń (albo idź) do Studio 5S w Warszawie, może się okazać, że naprawa wyjdzie taniej, niż zakup używanego. Trudno w Polsce o lepszy serwis. Potwierdzi to niejedna osoba z tego forum.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kolejne PS. jeśli padł flex VR to zamiennik kosztuje grosze, i może się okazać, że np. @TOP67 jeszcze je ma i też może wymienić

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie

Podobne wątki

  1. Obiektyw do D3100
    By mj224 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 22:48
  2. Amator - Lampa czy jasny obiektyw ?
    By jacek.zmuda123 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 14:47
  3. d3100 obiektyw do 1000 zł
    By thorinpl in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 13:59
  4. Jaki obiektyw na rajdy "amator"
    By arekk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 11:17
  5. Obiektyw do portretu (amator - domator)
    By mucha in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 13:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •