Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: drugie body

  1. #1

    Domyślnie drugie body

    Obecnie posiadam a7iv, moje obiektywy to:tamron: 28-75 2.8g2, 28-200, 50-400, sony 35 1.4gm2, sigma 85 1.4dg dn. Jeżeli chodzi o obiektywy to dokupię jeszcze albo 135 1.8gm, albo 70-200 2.8gm2 i będę miał wszystko czego potrzebuje, ale zastanawiam się nad zapasowym body- szkoda jakby mi padło jedyne na drugim końcu świata. Myślę nad a7rv albo a9ii- podobne ceny, ale zupełnie różne zastosowania. Jestem amatorem i znakomita większość zdjęć które robię to moje dzieciaki, wakacje, dom, plac zabaw, trochę filmów. A może a6700 będzie fajnym małym uzupełnieniem, a może nie potrzebuje drugiego.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzesiekb Zobacz posta
    Obecnie posiadam a7iv, moje obiektywy to:tamron: 28-75 2.8g2, 28-200, 50-400, sony 35 1.4gm2, sigma 85 1.4dg dn. Jeżeli chodzi o obiektywy to dokupię jeszcze albo 135 1.8gm, albo 70-200 2.8gm2 i będę miał wszystko czego potrzebuje, ale zastanawiam się nad zapasowym body- szkoda jakby mi padło jedyne na drugim końcu świata. Myślę nad a7rv albo a9ii- podobne ceny, ale zupełnie różne zastosowania. Jestem amatorem i znakomita większość zdjęć które robię to moje dzieciaki, wakacje, dom, plac zabaw, trochę filmów. A może a6700 będzie fajnym małym uzupełnieniem, a może nie potrzebuje drugiego.
    D3s.
    Sony, sorry nie potrzebujesz uzupełnienia. Takie trochę widzimisię i naszło na Ciebie wydawanie kasy.
    Weź jak już, coś ciekawszego z czym powalczysz kilka lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Masz szkła wielkie, więc malutkie a6700 odpada. Do fotografii którą uprawiasz nie widzę sensu kupowania wysokorozdzielczych aparatów serii R. A9II to korpus do sportu, także przerost formy nad treścią.
    Jeżeli już musisz, z różnych przyczyn, coś kupować, kup drugie A7IV.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  4. #4

    Domyślnie

    Podobne dylematy do moich, jak widzę

    Drugie body w zasadzie ostatnio zabieram tylko na safari, gdzie po prostu drugi zestaw gotowy do użycia rzeczywiście wykorzystuję. Brałem czasem drugi aparat, ale jak zauważyłem, daję też radę bez niego.

    Jeśli kupisz bardziej zaawansowany korpus, to praktycznie a7IV stanie się drugim body Jeśli masz ochotę na taki upgrade, to kupuj, a9II i a7RV to świetne aparaty.

    Mam jeszcze stare a7RII i jakoś tam daje radę, przede wszystkim nadrabia jakością obrazka, bo reszta to wiadomo, parę lat od premiery minęło. Obecnie nawet zastanawiam się nad zamianą, moje typy to albo właśnie a6700 (głównie dla "przelicznika" ogniskowej do tele) lub a7IIc. Ta sama matryca co a7IV w mniejszym korpusie, czyli zajmuje mniej miejsca. Powoli przyzwyczajam się do 33 mpix i za bardzo nie tęsknię za wysoką rozdzielczością, choć ta daje sporo zabawy i przyjemności . Nie czuję potrzeby posiadania szybkiego korpusu a9, tu raczej sam musisz przemyśleć wykorzystanie. RV chętnie bym przytulił, ale górę bierze rozsądek

    Ps. A7V zapowiadają na początek 2025. Zwykle nie zwracam uwagi na coś, czego nie ma na rynku, ale jak sądzę masz taką mało skonkretyzowaną potrzebę, więc może to też jakoś pomysł Zaczekać te pół roku i zobaczyć, co pokażą.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzesiekb Zobacz posta
    Obecnie posiadam a7iv, moje obiektywy to:tamron: 28-75 2.8g2, 28-200, 50-400, sony 35 1.4gm2, sigma 85 1.4dg dn. Jeżeli chodzi o obiektywy to dokupię jeszcze albo 135 1.8gm, albo 70-200 2.8gm2 i będę miał wszystko czego potrzebuje, ale zastanawiam się nad zapasowym body- szkoda jakby mi padło jedyne na drugim końcu świata. Myślę nad a7rv albo a9ii- podobne ceny, ale zupełnie różne zastosowania. Jestem amatorem i znakomita większość zdjęć które robię to moje dzieciaki, wakacje, dom, plac zabaw, trochę filmów. A może a6700 będzie fajnym małym uzupełnieniem, a może nie potrzebuje drugiego.
    Skoro pytasz, to potrzebujesz Kup A1. Uniwersalna puszka do wszystkiego. Wtedy Twoje obecne body będzie w zapasie i tyle...
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

  6. #6

    Domyślnie

    o A1 nie myślałem bo widziałem jakąś recenzję, że A7rv ma lepszy af, ale może to być jakiś pomysł. Jako, że mi się nie śpieszy to może jeszcze pomyślę i poczekam na bf.

    @mag widzę że masz a1 i a7rv który af jest sprawniejszy przy rodzinnym amatorskim foceniu.
    Ostatnio edytowane przez grzesiekb ; 15-09-2024 o 16:06 Powód: uzupełnianie wpisu

  7. #7

    Domyślnie

    Lepszy? A1. Pod każdym w zasadzie względem. To że A7RV ma lepszy AF niż A1 można między bajki włożyć...
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

Podobne wątki

  1. Czas na drugie body
    By Tomasz1973 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-04-2022, 16:24
  2. drugie body
    By Damian.P in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 10:37
  3. Drugie body... d40 +?
    By sergioo32 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 15:43
  4. Drugie body na wakacje
    By jarek76 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-07-2006, 13:26
  5. Jakie drugie body?
    By asgoth in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-04-2006, 22:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •