Close

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 81
  1. #71

    Domyślnie

    Mimo uwielbienia dla różnych starych gratów uważam, że przesadnej magii w omawianych wyżej sprzętach nie było. Albo, co pisałem wcześniej żeby ta "magia" zaszła to musiało zagrać tu wszystko - dobre warunki zdjęciowe, dobre szkło, szczęśliwy traf i umiejętności fotografa O tym często się zapomina bo jednak w większości jesteście "zaawansowanymi użytkownikami".

    W opozycji do pięknych zdjęć tu załączonych - można by wykonać dowolną fotkę "o niczym" na automacie, kitowym obiektywie i wtedy będzie narracja, że magii brak a sprzęt badziewny

    Oczywiście, nie neguję - każdy aparat jest jakąś składową sprzętu, obiektywu, "oprogramowania" jakie zrobił jego producent. Więc subiektywnie mogło tak być, że coś nam się podobało bardziej albo mniej. Wady z czasem się jednak zacierają a się pamięta tylko miłe wspomnienia z używania.

    A kończąc - Olympusów z takimi matrycami miałem parę modeli i niestety... z kitowymi obiektywami były to raczej "starocie" ciężkie do ogarnięcia w trudniejszych warunkach (a to szumy, a to zdjęcia nieostre mimo stabilizacji). W lepszych warunkach zdjęcia wychodziły normalne w najlepszym wypadku.
    Nie chcę tu twierdzić, że Olympus to byle co - pewnie w takim "setupie" można napisać to samo o dowolnym aparacie innej firmy. Dodatkowo bezlusta Olympusa bardzo lubię i uważam, że z nich w większości ładne obrazki wychodzą
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M1 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  2. #72

    Domyślnie

    Z tą magią to już tak jest, że już była bądź dopiero będzie.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mirkus Zobacz posta
    Kiedyś to były kolory nie to co dzisiaj

    @Keek Fajne uliczne zdjęcia. Te z lat 90-tych to skany z analoga?
    No nie da się inaczej. Pierwsze sensowne cyfrówki do prasy to jakiś 2005 rok.

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    No nie da się inaczej. Pierwsze sensowne cyfrówki do prasy to jakiś 2005 rok.
    Sam skanujesz czy dajesz do jakiegoś zaufanego labu? Trochę mnie kręci teraz ta analogowa fotografia tylko trochę to drogie hobby się obecnie zrobiło. Miałem kiedyś aparat dalmierzowy (pewnie jakiś ruski) i pamiętam że to była piękna sprawa z tym ostrzeniem. Żadne tam AF i oglądanie przez obiektyw matówki tylko piękny wizjer z ramkami i tym specyficznym nakładającym się obrazem. Szkoda że obecnie praktycznie nikt nie robi takich aparatów cyfrowych nie licząc strasznie drogiej Leici.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    No nie da się inaczej. Pierwsze sensowne cyfrówki do prasy to jakiś 2005 rok.
    Nikon D1 - 1999
    Nikon D100 - 2002
    Canon D30 - 2000
    Olympus E-1 2003
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mirkus Zobacz posta
    Sam skanujesz czy dajesz do jakiegoś zaufanego labu?
    W labie wołałem tylko kolor. BW i skanowanie robiłem sam. Ale to było dawno. Ostatni negatyw jaki dotykałem to 2012 rok.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Nikon D1 - 1999
    Nikon D100 - 2002
    Canon D30 - 2000
    Olympus E-1 2003
    Sorry mistrzu - ja nie piszę o dacie produkcji sprzętu, ale o czasie kiedy cyfrówki zaczęły pojawiać się masowo w polskiej prasie. Masowo. Bo o nieudanych eksperymentach Gazety Wyborczej z Canonami serii G, nie będę wspominał

  7. #77

    Domyślnie

    w 2002 przy programie BAR, jedyny zostałem z taśmą, królował Canon D30 wśród prasy, niestety też zostałem zmuszony do kupna, jaka to była kupa kasy, kupiłem laptopa z nagrywarką, bo było taniej niż karty pamięci.
    W 2003 robiłem nim plakat do walki Guzowskiej 70-110 cm, z 3 megapixeli, a później odmówił współpracy , niestety nie załapałem się na akcję serwisową (wszystkie były wadliwe)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    W labie wołałem tylko kolor. BW i skanowanie robiłem sam. Ale to było dawno. Ostatni negatyw jaki dotykałem to 2012 rok.
    Rozumiem. Teraz lepszy film kolorowy to i ze stówkę trzeba wydać. Porobiło się...

  9. #79

    Domyślnie

    I to chyba spowoduje, że moda jaka się na to pojawiła, szybko wkrótce zniknie (no, może c+b zostanie). Każdy umie i lubi liczyć 50-100 za film kolorowy, 20 za wywołanie (+ może koszt przesyłki). Skanowania już nie liczę aczkolwiek jak się nie umie, nie ma czym to też tanie nie jest
    Zważywszy na ryzyko, że nic nie wyszło na 36 klatkach trochę za dużo na zabawę dla przeciętnego śmiertelnika.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M1 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ale pokazujecie tylko jedną stronę medalu, twierdząc że druga strona jest gorsza
    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Z dużej części wypowiedzi różnych osób coś takiego wynika: "CMOS jest gorszy barwowo"
    Nie gorsza...tylko inna

    Mam podobne ujecia krajobrazowe, z podobnymi warunkami oswietleniowymi (choc nie ma dwoch takich samych wschodow czy zachodow slonca).
    I o ile byly czasy ze mialem w plecaku cyfre plus analoga ze slajdem (a raz to jeszcze drugi analog z filmem BW).
    Ale jakos nei przyszlo mi do glowy brac cyfre CCD i cyfre CMOS
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Magia lasu..
    By zaza67 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 06:17
  2. [ Reportaż ] Magia?
    By D_Z_I_A_D_E_K in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 20:14
  3. [ Krajobraz ] Magia pól
    By RobertSoul in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 12:28
  4. Magia TTL
    By Roman K. in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 19:56
  5. [ Reportaż ] Magia ognia
    By Jamal in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •