Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Co myślicie o tym aparacie?

    Cześć,

    Kilka dni temu kupiłam dość stary i używany aparat - Canon Ixus 430. Ostatnio naszło mnie coś na powrót do tych sentymentalnych aparatów i że udało mi się znaleźć coś takiego w całkiem niezłej cenie na allegro to kupiłam. Wczoraj otrzymałam przesyłkę i od razu zabrałam się do sprawdzania aparatu i wyszło po włożeniu baterii pewne podejrzane zabarwienie na ekranie startowym. Takie różowe i rozmazane kreski. Pobawiłam się trochę w menu, pozmieniałam opcję z zdjęcia na kamerę, włączyłam znowu i zniknęło. Nie mam przy sobie tej karty pamięci, żeby włożyć bo w instrukcji napisane że przyjmuje tylko CF a SD - chyba nie wejdzie bez adaptera? Myślicie, że może to być wina tego, że nie mam załączonej karty?

    Na początku zdawało mi się, że trafiłam, ale później pogrzebałam trochę bardziej w temacie i wyszło mi na to, że może to być uszkodzenie związane z CCD sensorem... Znalazłam nawet listę wystawioną przez firmę Canon, w której ogłosili modele mające częste problemy z tym elementem.

    I tak teraz myślę, czy warto w to iść, czy zwrócić jeszcze póki jest świeża sprawa i wciąż mam 14 dni na zwrot albo jakąś tam reklamacje. Zachciało mi się 20 letni aparat i w sumie nie dziwię się, że ma jakieś wady. W końcu był przez jakiś czas używany. Naprawa tego raczej nie wchodzi w grę, a szansa, że będzie działać jest niepewna. Chociaż włączyłam drugi raz, po naładowaniu nowej baterii i znów pojawiło się na początku, a później po kilku przejściach w menu, wróciło do normalnego ekranu bez różowych przejaśnień. Trochę to cieszy, ale to taka wciąż niepewność. Ale mimo, że zwrócę ten model to czy znajdę coś innego bez uszkodzenia po 20 latach? A może powinnam wziąć coś młodszego i nadal otrzymam jakiś tam ciekawy efekt. Co byście polecili???

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim, trza sprawdzić czy przebarwienia występują tylko na wyświetlaczu (na upartego da się z tym żyć), czy także na zdjęciach (matryca).
    Bez zrobienia zdjęcia (karta pamięci) się nie obejdzie.

    A czy warto w zabytki wchodzić - to już de gustibus.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #3

    Domyślnie

    W instrukcji (https://files.canon-europe.com/files...430_CUG_EN.pdf) napisano (str. 138 ): A bar of light (red, purple) appears on the LCD monitor. Subject is too bright • This is a normal occurrence in devices containing CCDs and does not constitute a malfunction. This bar of light will not be recorded when shooting still photos, but it will be recorded when shooting movies.
    A i tak trzeba CF.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    W instrukcji (https://files.canon-europe.com/files...430_CUG_EN.pdf) napisano (str. 138 ): A bar of light (red, purple) appears on the LCD monitor. Subject is too bright • This is a normal occurrence in devices containing CCDs and does not constitute a malfunction. This bar of light will not be recorded when shooting still photos, but it will be recorded when shooting movies.
    A i tak trzeba CF.
    Dziękuje za odpowiedzi. Nie miałam żadnej informacji odnośnie tej wady, a napisane było, że jest "w pełni sprawny". Wiem, że zwykła SD tam nie wejdzie, a CF musiałabym dopiero zamówić. A i tak raczej nic by to nie zmieniło... Mogłabym jedynie sprawdzić, czy te zdjęcia wychodzą normalne na komputerze, wtedy gdy nie ma tego różowego rozmycia, a co wychodzi gdy jest. Ale chyba podejrzewam, co wyjdzie.

    Dziś z rana włączyłam znowu aparat i na wstępie powitały mnie różowe wariacje na ekranie... Chyba posłucham się Waszych rad i zwrócę ten aparat, a kupię sobie coś innego. Może lepiej jakiś młodszy model? Chciałabym coś takiego podręcznego i małego. Macie jakieś aparaty godne polecenia? Taki Canon G9 jest całkiem ładny czko:

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sara Zobacz posta
    Taki Canon G9 jest całkiem ładny czko:
    Miałem tego Canona i powiem, że to był najgorszy aparat jaki mi się w życiu trafił. Mam na myśli relację cena/jakość zdjęć. Ale wygląd i osiągi na papierze - jak najbardziej - wyglądały super. Korpus w realu metalowy, pięknie wykonany i wrażenie solidności. Szkoda tylko, że matryca i szybkość działania oraz nędza optyki nie szła z tym w parze. Mam wrażenie, że gdzieś go mogę jeszcze mieć (nawet z obudową do zdjęć podwodnych przenoszącą wszystkie funkcje).

    Trochę nie rozumiem Twojego zafiksowania na takich rupieciach ale... kto bogatemu zabroni!

    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 07-09-2024 o 20:00

  6. #6

    Domyślnie

    "Taki Canon G9 jest całkiem ładny"
    miałem G7, G9, G11, G12 i mam G1X v1
    G9 wspominam z nostalgią ( utopiłem go na wyprawie kajakowej). Dla mnie kwintesencja kompaktu mającego wszystko co jest potrzebna w typowych warunkach fotograficznych. Daje możliwośc pełnej kontroli nad ekspozycją w trybie manualnym. Oczywiście priorytet czasu lub przysłoeny (Av i Tv jakiś program zielony i jakieś profile tematyczne typu pudel z racą w pysku na śniegu nocą i w biegu. Jeśli chodzi o filmowanie to współczesne telefony robią to dużo lepiej. Miałem go równolegle z nikonem D200 i często używałem zdjec z G9 robionych w dobrych warunkach oświetleniowych na zmianę z tymi z Nikona. Przy odbitkach formatu 30x40 nie było widać różnicy. Ale kto dziś robi odbitki. Rawy z Canona bardzo fajnie obrabiają się w Camera Raw jeśli myślisz o grzebaniu się w obróbce. Fajny aparacik, ale raczej nie do tylnej kieszeni obcisłych jeansów. I fajne zdjecia można nim zrobić. Jeżeli jednak szukasz staroci dla ... specyficznego wyglądu zdjęc ze starych cyfrowych aparatów - to może nie spełnić takich oczekiwań. Zdjecia są poprostu dobre technicznie i nie doszukasz się w nich wyimaginowanej magii z czasów kiedy piksele były wielkości śliwek.
    myślę co piszę

  7. #7

    Domyślnie

    Chcesz mieć piękny obrazek z ccd? Olympus e300, 400, 500. E400 wypada lepiej niż e500 trochę bo jakby lepiej równoważy cienie i światla, niebieski jakby czystszy.
    Jeszcze lepszy? Szukaj sigmy DP albo SD - warstwowy foveon x3

Podobne wątki

  1. Jak uniknąć rosy na aparacie
    By krzysiek17-18 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2018, 10:07
  2. karta microSD w aparacie
    By Jacek_Z in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-07-2015, 09:59
  3. Ustawienia rawów w aparacie
    By tetunio in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 22:19
  4. D700 gwint w aparacie
    By igusiek21 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 21:14
  5. paproch w aparacie
    By Reglas in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 15:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •