Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Ja mam 60-600 i używam z D850 i Z8. Wcześniej używałem z D750 i generalnie byłem zadowolony jednak tak umiarkowanie.
    Obiektyw pokazał "pazur" na gęściej upakowanej matrycy i teraz jestem bardzo zadowolony.
    Tym obiektywem robię najwięcej zdjęć z wszystkich które posiadam.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bl_marek Zobacz posta
    Oczywiście rozumiem i doceniam rady dotyczące 500mm f5.6 i chętnie taki obiektyw bym kupił ale niestety cena jest ponad dwa razy większa od wspomnianych obiektywów SIGMA a ja myślę o fotografi amatorskiej czysto hobbystycznej. Ewentualnie myślę o Nikkor 200-500 mm f/5.6E ED VR.

    To postaw na zestaw D500+N200-500. Mówi się, że ten obiektyw jest stworzony do tego body i jeśli trafisz dobrą sztukę to złego słowa nie powiesz. Mówiąc o dobrej sztuce opieram się na wpisach na forach dotyczących rozrzutu w jakości. Mi się trafił ostry egzemplarz i pomimo swoich wad (duży skok pierścienia zoom) byłem z niego mega zadowolony przy współpracy z D500.
    To chyba najlepszy stosunek cena/jakość jeśli liczysz złotówki.
    Ostatnio edytowane przez gremed ; 05-09-2024 o 22:36

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    W takim razie 60-600. Według testów lepszy opytcznie od 150-600 (tak wiem to dziwne).
    Nie ma w tym nic dziwnego, bo Sigma inaczej postawiła mocne punkty. Nie da się zrobić szkła bardzo dobrego w pełnym zakresie to postawiła na 600mm kosztem zwłaszcza okolic 400mm, więc operując tym szkłem trzeba umiejętnie przeskakiwać zakresy albo zablokować na 600mm i cieszyć się ostrym obrazkiem.

    Nie wiem tylko czy do ptaków potrzebujesz aż taki zakres ogniskowych, bo chyba Bielika z 3 metrów nie będziesz robił. Zwróć uwagę na jej gabaryty i wagę, zwłaszcza jak zamierzasz chodzić z D850+grip+EN-EL18B. Najlepszy jest taki obiektyw, który masz przy sobie a nie w domu, dlatego lżejszy 200-500 albo Sigma C to też nie jest zły pomysł, choć najlepiej by było odłożyć i kupić 500/5.6 bo najlżej i najostrzej.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Nie ma w tym nic dziwnego, bo Sigma inaczej postawiła mocne punkty. Nie da się zrobić szkła bardzo dobrego w pełnym zakresie to postawiła na 600mm kosztem zwłaszcza okolic 400mm, więc operując tym szkłem trzeba umiejętnie przeskakiwać zakresy albo zablokować na 600mm i cieszyć się ostrym obrazkiem.
    Uważam inaczej. Jest to bardzo nietypowe że obiektyw z zoomem 10x jest lepszy optycznie od tego z zoomem 4x, do tego w całym zakresie pokrywających się ogniskowych.
    Zdecydowanie łatwiej jest zrobić dobry zoom który jest przyzwoity w pełnym zakresie kiedy ma się krotność 4x, a nie 10x, i w tym znaczeniu użyłem słowa "dziwne".
    W sprawie "mocnych punktów" obiektywu - coż, dla mnie bez sensu jest kupowanie obiektywu z zoomem 10x żeby go używać wyłącznie na długim końcu.
    No ale skoro to kwestia ceny, to rozumiem pytającego.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

  5. #15

    Domyślnie

    Zakupiłem Sigmę 60-600 i po pierwszych testach jestem zadowolony. AF łapie zaskakująco szybko nawet w pełnym zakresie a zdjęcia wydają się być naprawdę ostre. Jak tylko pogoda się popawi przetestuję w plenerze.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. sigma 400 apo af macro czy to dobry obiektyw do fotografi ptakow
    By aniazl in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2019, 20:28
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-08-2017, 14:46
  3. Teleobiektyw do fotografii ptaków
    By Milutek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 18:56
  4. teleobiektyw do sportu Nikkor czy Sigma?
    By MikeM86 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 19-12-2014, 07:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •