Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Od Pomysłu do Projektu. Katedra Fotografii. Wiesław Jurewicz

    Stało się. Słowo - książką - się stało.


    Takie dobre duszki do uszka mi szeptały:
    "Nie ma też opcji, musisz napisać swoją książkę, będzie to najlepsze zwieńczenie wszystkich lat Twojej pracy. Nie ma publikacji które by łączyły tyle dziedzin jak psychologia, estetyka, filozofia, nauki o rejestracji obrazu i wiele innych które mi nawet do głowy nie mogą przyjść. Do tego aspekty techniczne i masa kapitalnych zdjęć przykładowych. Będzie to bestseler." Jakub Pyrdek

    "Z mojej strony propozycja, żebyś wydał z tego podręcznik, byłaby to wręcz obowiązkowa pozycja. Nawet e-book…" sruba

    " mogę się domyślać, wydasz książkę która się dobrze sprzeda, poproszę w takim razie o namiary gdzie można kupić, a jeśli nie w najbliższym czasie to czy można liczyć na skromnego pdfa z tym wszystkim? Czytanie ma forum przyprawia mnie o ból głowy na małym ekranie, na dużym też, zawsze mogę sobie zrobić kopiuj/wklej i poukładać co już wytworzyłeś, ale czy to ma sens?
    Carlos_Io


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240731_113016 P K2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	486,0 KB
ID:	82252

    Zdecydowanie Karol miał rację! Choć czy był sens tej roboty - się okaże. Na początku miałem nadzieję, że twórczy recykling ułatwi mi zadanie. Ale przyjęta koncepcja, którą konsekwentnie zrealizowałem, była bardzo wymagająca. Dlatego 99% to nowe teksty i, w dużym stopniu, nowe zagadnienia. Szczególnie ze strefy językowej i projektowej. Musiałem sobie sporo poukładać w głowie na nowo. Dobra informacja jest taka, że aż 1/3 pozycji jest dostępna za darmo, na mojej nowej stronie www.jurewicz.eu . I uwaga jest też wersja smartfonowa - wygodna do czytania na małych ekranach. Mało samokrytycznie powiem, że wydanie drukowane od strony edytorskiej jest najlepiej wydaną książką jaką miałem w ręku. Wygląda równie dobrze jak obraz wyświetlany na dużym, dobrym monitorze. Parę rozkładówek:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Katedra Fotografii - podgląd RGB-18.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,03 MB
ID:	82254

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Katedra Fotografii - podgląd RGB-22.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	822,0 KB
ID:	82255

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Katedra Fotografii - podgląd RGB-37.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,05 MB
ID:	82256

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Katedra Fotografii - podgląd RGB-56.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	727,6 KB
ID:	82257

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Katedra Fotografii - podgląd RGB-64.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	694,7 KB
ID:	82258

    Stronę internetową też traktuję bardzo poważnie. Będą tam sprawy, które nie zmieściły się w książce. Na przykład omówienie lektur. Tych co pomogą szerzej spojrzeć na wizualno-świadomy proces toczący się w naszych głowach. Na przykład taka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240721_143354 P 1do1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	636,9 KB
ID:	82253

    Kod kreatywności. Sztuka i innowacja w epoce sztucznej inteligencji - Marcus du Sautoy
    Znakomita, i dla wszystkich zastanawiających się w jakim kierunku zmierzamy, wręcz obowiązkowa pozycja. Tytuł należy rozumieć dosłownie. Tematem są kody (informatyczne), i to na ile są one, lub mogą być, twórcze. Ale nie bójcie się to nie jest podręcznik dla programistów!
    Lekturę zaczynamy bardzo ładnym wprowadzeniem, a w nim m.in. dowiadujemy się jakie są rodzaje kreatywności ludzkiej. W tym i ta "wspólnotowa" opisywana, ukutym przez Briana Eno, pojęciem "sceniusza". Autor opowiada o różnych cechach naszego myślenia, by dokonać niezwykłej syntezy. Jest nią poszukiwanie i wykrywanie regularności. I to zarówno, gdy w gęstwie leśnej zobaczymy ukrywającego się tygrysa, jak i w abstrakcyjnym pejzażu matematycznym gdzie szukamy nowych twierdzeń. Po tym mamy krótki szkic historyczny jak rozwijały się kody i przełom dokonany przez Hassabisa. I to jest moment w którym zaczyna się robić fascynująco, a czytelnik bać.
    Autor zastanawia się nad granicami sztucznej inteligencji. I siłą rzeczy czasem zahacza o nas samych: "czy nasza wola nie jest złudzeniem, które po prostu maskuje złożoność wewnętrznych procesów algorytmicznych?".
    W fazie środkowej książki wątek symultanicznie prowadzony jest przez cztery obszary: gry (głównie Go), malarstwo, matematykę i muzykę. I powiem szczerze nie wiem który jest najlepszy. Najśmieszniejsze, że o trzech z tych dziedzin mam, jakieś amatorskie pojęcie. I w każdej wylądowałem z odmiennymi wnioskami! Oczywiście na temat perspektyw AI w najbliższej przyszłości. A w bonusie Marcus Du Sautoy wytłumaczył mi na czym polega praca matematyka. Było to dla mnie odkryciem. Bo dotąd postrzegałem tę dziedzinę jako manufakturę gdzie zapełnia się podręczny i poręczny magazyn najdziwniejszymi przyrządami. Takimi, które czasem można dopasować do nowych niespodziewanych problemów. A to jest galeria estetycznych dzieł. W tej części jest też o polskim wkładzie w rozwój matematyki AI. Czyli systemie MIZARD.
    Końcówka to obszerne, pasjonujące omówienie kodów w sferze językowej. I próba podsumowania.
    Bardzo mocną stroną książki jest sprawna i logiczna narracja oraz duża liczba przykładów i odnośników. A także redukcja narracji do niezbędnego minimum i sprawna synteza. Widać tutaj olbrzymie doświadczenie akademickiego wykładowcy. Jeśli chcesz zabłysnąć w towarzyskiej w modnym temacie AI rozmowie, to przeczytaj i zapamiętaj.
    Wspomnę, że mimo upływu pięciu lat od wydania (2019), w tej spektakularnie rozwijającej branży mechanizmy i zarysowane kierunki zachowały aktualność. Jakkolwiek niektóre z gorących książkowych „nowinek” stały się komercyjnymi produktami. Można samemu sobie uzupełnić wiedzę, śledząc na przykład losy programu komponującego AIVA.



    W tym wątku będę informował o wszystkim co mnie teraz czeka. Czyli wyjściu poza wąskie grono znajomych.

  2. #2

    Domyślnie

    no to juz, zanotowane pozdrawiam, ze wsi pod Cambridge
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #3

    Domyślnie

    Dołączam się do pozdrowień z tej samej wsi.
    Fajnie, że "odsłoniowanie fotografii" nie zaginęło w czeluściach sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko pogratulować szczęśliwego finału.
    Już zaczynałem się zastanawiać na jakim etapie utknęły prace.
    Teraz jeszcze by trzeba Sailora namówić na napisanie książki

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie, najcenniejsze są... czyny. Ściągnijcie pdf-y. Poczytajcie też stronkę - bardzo się do niej przyłożyłem. Jakkolwiek jeszcze planuję tam parę istotnych zmian. Obiecuję w tym wątku materiały przedpremierowe. W każdym razie Wasze uwagi są najważniejsze. Niektórzy (jak rlat) zresztą mieli wpływ na efekt finalny.

    Wszystkich szczególnie zasłużonych wymieniłem na końcu książki. Natomiast to materia żywa i w kolejnych wydaniach chciałbym dalej ją ulepszać. Albo zbierać kolejne tematy do omówienia w ewentualnej innej całości (to bardzo mglisty plan). W każdym razie proszę o wsparcie intelektualne. Wszak kto jak nie Wy!

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    226

    Domyślnie

    Znakomita pozycja, polecam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL8_1_20240831_225506995.MV-t_2.JPG
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	1,30 MB
ID:	82263
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #8

    Domyślnie Od Pomysłu do Projektu. Katedra Fotografii. Wiesław Jurewicz

    jestem akurat na wakacjach w pl
    - tzw ostatki - i jestem naelektryzowany jak meserszmit w zwiazku z tym moge tylko napisac, ze ksiazka jest.. czekalem, nic nie skrytykowalem, bo od tego sa madrzejsi, ja sobie dziargam swoje, Wiesiu sie nie obrazi i poprawi w drugim wydaniu, jak dozyję
    Wasz bezgrawitacyjny Carlos
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 31-08-2024 o 23:47
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #9

    Domyślnie

    Stało się to, co powinno się stać!
    Gratuluję!!!!
    Po książkę z pewnością sięgnę.

  10. #10

    Domyślnie

    Aż musiałem się zalogować aby pogratulować

    Książka wyjątkowa, nie spotkałem się jeszcze z taką publikacją. Zawiera wiele "smaczków" i jest świetnym drogowskazem w poszukiwaniu własnego stylu i pracy nad kreatywnością.

    Sama jakoś wydania to odrębny temat. Sunąc palcem po tekście czuć czcionkę. Farby nie żałowano A zdjęcia to już wartość podwójnie dodatnia.


    Wielka radość Wiesiu że ją w końcu napisałeś i wydałeś. Wiele sukcesów i oby trafiła do szerokiego grona.

    Co do strony www, to zakładka z propozycjami książek, strzał w dziesiątkę. Już mam kilka pozycji upatrzonych.

    Pozdrawiam i nie zatrzymuj się kolego!

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 22:33
  2. [ Glamour/Beauty ] Z projektu...
    By Jackylhyde in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 05:31
  3. [ Portret ] Wiesław
    By psychopulse in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 15:27

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •