Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Pierwszy statyw

  1. #21

    Domyślnie

    Fajne są takie uniwersalne statywy, z obrotową kolumną i funkcją monopodu. Jak się nie wie, co potrzeba... to jest do wszystkiego


    Przykład
    https://www.kentfaith.com.pl/KF09.07...saAqONEALw_wcB
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KF09.079V1-1-1200x1200.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	105,4 KB
ID:	82694

    Jest też Manfrotto działające na podobnej zasadzie, pewnie inne też.


    Ps. Zwłaszcza do makro łatwiej jest przysunąć aparat na poziomej kolumnie lub na monopodzie (to raczej przy pojedynczym zdjęciu).

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_l Zobacz posta
    A polecicie coś w podobnym budżecie (oczywiście się nie upieram i przewiduję możliwość dopłaty jeśli warto), statywu, który owszem, będzie stosunkowo uniwersalny i przenośny ale sprawdzi się też w fotografii makro?
    Pytanie, co znaczy przenośny i uniwersalny

    Ja głównie (podróże) używam takie maleństwo: Leofoto LS-223C. Dla zobrazowania, jak jest mały, to ten statyw bez głowicy równa się wielkością z Nikkorem 80-200 2.8
    Głowicę do niego dostałem LH-25, która całkiem nieźle trzyma D700 z 105mm 2.8 Micro, ale nie ma problemu z podpięciem innej. Można go rozłożyć na płasko, więc do makro też się przyda. Sam statyw ma wytrzymać do 10kg.
    Najważniejsze dla mnie, jak go wybierałem, to - ma być malutki, lekki, szybko się rozkładać. Zapłaciłem za niego niecałe 400zł z przesyłka na Amazonie - spełnia założenia, jestem zadowolony. Z bliżej nieokreślonych przyczyn cena jego wzrosła (znacząco). Trzeba byłoby raczej poszukać odpowiednika - jest sporo identycznych "chińczyków", które różnią się tylko "naklejką".

    Inny podróżny, który mam to Sirui Traveler 7A - jest dla mnie trochę za duży i za ciężki. Nie lubię również jego sposobu rozkładania (nogi są odwracane zamiast rozchylane). Mimo tego mogę go polecić, jeżeli komuś to nie przeszkadza. Lepiej chyba wybrać 5A/5C.

    Jak inni już wspomnieli - obracana kolumna to fajna sprawa. Jeżeli wielkość i ciężar takich statywów Ci nie przeszkadza, to popatrz w ich kierunku.
    |F4|FA|D700| + |N18 f\2.8D|N35 f\2D|N50 f\1.4D|Micro 105 f\2.8D|N180 f\2.8|
    +|N17-35 f\2.8|N20-35 f\2.8D|N80-200 F\2.8D|N70-210 f\4-5.6D|

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia_l Zobacz posta
    .. sprawdzi się też w fotografii makro? Widzę, że do uniwersalnych zastosowań polecane były przede wszystkim statywy sirui ale w przypadku chęci wykorzystywania go to fotografii makro, nie jestem przekonana czy brak kolumny centralnej będzie zaletą czy raczej wadą. Co o tym myślicie?...
    To zależy od pożądanej odległości od podłoża. Jeśli nie musi być bardzo mała, to jak Kojocisko napisał, owe Sirui rozłożysz "na płasko".
    Jeśli chcesz mieć aparat naprawde nisko, to polecam ten sposób - tu już kolumna centralna jest niezbędna.

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Opisywanego Sirui da się użyć do macro (w sensie obiektów na ziemi), bo można mu nogi rozłożyć na płasko....
    Dla małych obiektów na ziemi, foconych na wprost nie "z góry", owe Sirui może się nie nadać - w tej dyscyplinie wysokość głowicy jest wbrew pozorom znaczna.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Fajne są takie uniwersalne statywy, z obrotową kolumną i funkcją monopodu. Jak się nie wie, co potrzeba... to jest do wszystkiego ...

    Ps. Zwłaszcza do makro łatwiej jest przysunąć aparat na poziomej kolumnie lub na monopodzie (to raczej przy pojedynczym zdjęciu).
    Mam taki statyw (akurat K&F) kupiony właśnie z takim zamysłem - i głównie zbiera kurz w zastosowaniach przyziemnych - jest w użyciu do "normalnego" kadrowania.
    W fotografii "stołowej" taka łamana kolumna jest w sam raz.
    Natomiast w plenerze, w przyziemiu sprawdza się tylko wtedy, jeśli statyw stoi poniżej fotografowanego obiektu - na przykład kwiatek / grzybek rosnący "na zboczu" obok leśnej drogi.
    Jeśli zaś ktoś myśli o odwróceniu kolumny i użycia jej "łamania" do przyziemia - no niestety, złamana kolumna w połączeniu z aparatem to odpowiednik "normalnego" focenia w pionie, z obróconyn o 90 st zestawem kula głowicy - mocowanie statywowe - aparat. W tej sytuacji tracisz uniwersalność głowicy kulowej w ustawianiu kadru (aparatu).
    Dla takiej opcji sens ma używanie L-bracketa, mimo iż aparat byłby w poziomie, to do głowicy zamocowana byłaby ta część mocowania od pionów - aparat przylegałby bokiem do mocowania statywowego.
    W takim rozwiązaniu zachowuje się pełny zakres regulacji położenia głowicy kulowej.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Będę dalej zachwalać Sirui. Pomysł, że statyw nie musi mieć kolumny centralnej jest genialny. To cudownie wpływa na kompaktowość statywu po złożeniu.
    Właśnie obok mnie stoi rozłożny na 4 sekcje i mam na nim Z6II+Nikkor 180-600.
    Nie wyobrażam sobie pracy z takim statywem- zawsze po rozłożeniu sekcji reguluję konkretną wysokość właśnie kolumną centralną... ale koncept fajny.
    Z6II_10_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  5. #25

    Domyślnie

    Do niego można dokupić zewnętrzną, teleskopową kolumnę centralną. Zgadzam się z twoim zastrzeżeniem, ale w statywie podróżnym ten kompromis mi się sprawdza. W domowym studio, zdecydowanie mniej.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. "Dobry" pierwszy statyw.
    By YouSteee in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-02-2018, 17:51
  2. Pierwszy statyw
    By Mane in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-02-2018, 13:29
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •