Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Pierwszy statyw

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skiper63 Zobacz posta
    Trafiłem na taki:
    https://www.ceneo.pl/90845882?srslti...mqPk0u9uJ4_xDG
    Wybrany na techradar jako "best budget tripod 2024" wśród statywów podróznych, akurat w budżecie, może ktoś używał i się wypowie.
    Mam ten statyw i jest bardzo ok przynajmniej dla moich okazjonalnych potrzeb. Nie licząc zgubionej przez nieuwagę śruby od kolumny centralnej przeszkadza mi jedynie brak kompatybilności z L-bracketem smallriga z mojego z6II (chcąc zapiąć aparat w poziomie musze korzystać z płytki dołaczonej do głowicy lub innej arca swiss)

    Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
    Z8/Z6II |N24-70/2.8S|N28-75/2.8|N17-28/2.8|N24-200|T35-150/2-2.8|V85/1.8|N40/2|N28/2.8
    D500|N17-55/2.8|S17-50/2.8|N70-200/2.8|N70-200/4|N16-80/2.8-4|S135/1.8|N200-500|N35|N50|

  2. #12

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
    Okej, czyli smallriga odrzucam i nie zawracam sobie nim głowy

    Masz lekki zestaw. Kup lekki i mały statyw, który będzie ci się chciało zabierać.
    Jeśli masz zamiar z nim podróżować to rozmiar po złożeniu i waga będzie kluczem wyboru, poza oczywiście nośnością i stabilnością.
    W sumie cenna uwaga z tą wagą zestawu. Macie rację, trzeba szukać czegoś lekkiego.

    Polecam: https://store.sirui.com/pl/products/...eria-b-00k-am2

    Jest niestety na granicy budżetu, ale to dobrze zrobiony lekki statyw. Kupiłem przed wakacjami i w końcu przychodzi mi do głowy zabrać gdzieś ze sobą statyw w podróż. Większego Manfroto de facto zabierałem gdzies raz na dwa lata.
    Ten statyw zawdzięcza swoją poręczność brakowi kolumny centralnej. Można ja dokupić za 100zł, ale choć myślałem, że dokupię, to teraz nie widzę zupełnie potrzeby.
    Ten Sirui wygląda całkiem w porządku. Szczerze chyba bardziej przekonuje mnie blokowanie nóg na zatrzaski, ale go nie skreślam i wpisuję na swoją listę kandydatów

    Ten Benro IT25 jest pięciosekcyjny, co może oznaczać kłopoty ze stabilnością po wyciągnięciu na pełną długość.
    To prawda, ale polecany wyżej statyw Sirui też jest pięciosekcyjny, więc czy nie stwarza to podobnego ryzyka? Benro, mimo tego samego systemu będzie gorszy i mniej stabilny od Sirui?

    Ja chyba nie będę orginalny jak napiszę że najlepiej to idź do sklepu gdzie można sobie posadzić swój aparat na kilku statywach i zobaczyć który Ci najbardziej odpowiada.
    Chętnie bym tak zrobił ale niestety nie mam w najbliższej okolicy żadnego poważnego sklepu ze sprzętem fotograficznym, Druga sprawa, że jak nigdy nie miałem statywu w ręku to i tak nie wiedziałbym na co patrzeć i co jest wadą a co zaletą, więc pozostaje mi słuchać rad bardziej doświadczonych kolegów

    Okej, czyli podsumowując, zostają nam:
    1. Benro IT25, którego jeszcze nie skreślam, bo krytyczne komentarze pod jego adresem dotyczyły wyłącznie pięciosekcyjnych nóg, które występują też w poniższych, polecanych przez Was statywach
    2. Sirui AM-225
    3. Sirui Traveler 5A
    4. Manfrotto Element MII Alu
    5. Ewentualnie coś od Triopo

    Warto coś dorzucić do tej listy albo coś z niej skreślić? Któryś z nich ma wyraźną przewagę nad pozostałymi?
    Czy każdy z nich bez problemu poradzi sobie z moim zestawem korpus + obiektyw 70-300 przy maksymalnie wysuniętym obiektywie? Ten obiektyw nie ma mocowania do statywu więc pozostaje mocowanie na korpusie, przez co, przy długim ramieniu, powstaje dość spory moment zginający. Nie będzie nic samoczynnie opadać?
    Mogę Was jeszcze ewentualnie prosić o polecenie czegoś z mocowaniem nóg na klamry a nie zaciski? Czy nie warto się tym sugerować i lepiej pozostać przy sprzęcie z listy, która nam się wyżej wyklarowała?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spawarch Zobacz posta
    Czy każdy z nich bez problemu poradzi sobie z moim zestawem

    To zależy.
    Najczęściej od wiatru.

  4. #14

    Domyślnie

    Moim zdaniem lista jest wystarczająca. Chyba nie ma na rynku niczego w tym budżecie, co byłoby znacząco lepsze. Oczywiście zawsze można poszukać innych modeli w ramach marki.

    Dyskusja zaciski vs. zatrzaski jest tradycyjna. Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników. Ja raz miałem zatrzaski, teraz w dwóch statywach mam zaciski i jestem bardzo zadowolony

    Obiektywy 70-300 to wciąż małe szkła, nawet dla lekkich zestawów.

    5 sekcj zawsze będzie ciut bardzije wiotkie niż 3 sekcje. To mechanika. Ja na swoim Sirui (które jest carbonowe, co warto podkreślić) stawiam Z6 z 70-200 i z 180-600. Do tego drugiego rozkładam tylko cztery segmenty. I dla swoich amatorskich zastosowań, uważam ten statyw za wystarczająco stabilny.
    Czyli ja przedkładam kompaktowość i niski ciężar nad znakomitą stabilność.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 31-08-2024 o 12:34
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Dyskusja zaciski vs. zatrzaski jest tradycyjna.
    Zaciski to mniej elementów, króre mogą się zepsuć albo wyrobić. To może mieć znaczenie w tanim statywie.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Zaciski to mniej elementów, króre mogą się zepsuć albo wyrobić. To może mieć znaczenie w tanim statywie.
    A jesteś w stanie polecić jakiś konkretny model z zaciskami?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spawarch Zobacz posta
    A jesteś w stanie polecić jakiś konkretny model z zaciskami?

    SIRUI AM-225.

    Najchętniej poleciłbym Sirui AM-254, ale wersja z głowicą znacząco przekracza założony budżet.
    Nie martw się, większość ludzi kupuje statyw przynajmniej dwa razy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    SIRUI AM-225.

    Najchętniej poleciłbym Sirui AM-254, ale wersja z głowicą znacząco przekracza założony budżet.
    Nie martw się, większość ludzi kupuje statyw przynajmniej dwa razy.
    Wyglada na to, że sirui am 225 urasta do roli zdecydowanego faworyta sugerując się waszymi opiniami, dziękuję 😉
    A podpowie ktoś coś z zatrzaskami dla przeciwwagi bo padały tu same propozycje z zaciskami? Czy nie ma w tym budżecie niczego wartego uwagi z tym systemem blokowania nóg?

  9. #19

    Domyślnie

    Cześć
    A polecicie coś w podobnym budżecie (oczywiście się nie upieram i przewiduję możliwość dopłaty jeśli warto), statywu, który owszem, będzie stosunkowo uniwersalny i przenośny ale sprawdzi się też w fotografii makro? Widzę, że do uniwersalnych zastosowań polecane były przede wszystkim statywy sirui ale w przypadku chęci wykorzystywania go to fotografii makro, nie jestem przekonana czy brak kolumny centralnej będzie zaletą czy raczej wadą. Co o tym myślicie?
    I ponowię pytanie autora, bo też mnie to zastanawia - czy głowica z tego sirui am-225 poradzi sobie z lekkim ale stosunkowo długim obiektywem jakim jest zoom do apsc z 300/350 na długim końcu? Będzie stabilny i nie będzie opadał?
    I na koniec - tak, wiem, że najlepiej iść do sklepu i podotykać ale czy można gdzieś w ogóle stacjonalnie obadać ten statyw? Przeglądając oferty sklepów fotograficznych niestety nie widzę go w ofercie więc chyba zostaje zakup na stronie sirui bez możliwości wcześniejszego obejrzenia statywu
    Z góry dzięki i pozdrawiam!

  10. #20

    Domyślnie

    Opisywanego Sirui da się użyć do macro (w sensie obiektów na ziemi), bo można mu nogi rozłożyć na płasko.
    Ale chyba lepszy byłby taki z odwracaną kolumną, daje więcej możliwości ustawień.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. | Z6III | N24-70/2.8S | N70-200/2.8S | N24-200 | N180-600 | V40/1.2 | kojotowe.pl l fikołki l

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Dobry" pierwszy statyw.
    By YouSteee in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-02-2018, 17:51
  2. Pierwszy statyw
    By Mane in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-02-2018, 13:29
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •