Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

    Witam
    Prosił bym o pomoc, przymierzam się do kupna tego obiektywu, zastanawia mnie tylko jedno, obiektyw nie posiada stabilizacji, czy zdjecią wykonywne bez statywu nie bedą rozmazane, zdjęcia głównie bedą robione z ręki, dlatego pytam czy brak stabilizacji będzie miał wpływ, obecnie posiadam obiektyw kitowy 18-55 kupiony razem z aparatem, może głupie pytanie nieznam się zabardzo dopiero zaczymam przygodę z lustrzanką.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Instrukcja obsługi, wszystko zależy od czasu naświetlania
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    W 18-55 masz zapewne przyslone 3,5-5,6 zaleznei od wybranej ogniskowej.

    Tutaj bedziesz mial stale (dlatego stałka ) F1,8. To spory zysk.
    Mysle ze bez problemu dasz rade z czasami 1/50 sek a moze przy pewnej wprawie nawet 1/30sek z reki

    Choc na poczatek zacznij od w miare bezpiecznego 1/60sek, dobierajac odpowiednio ISO.
    Zakladam, ze chcesz najpierw poprobowac na F1,8 czyli na w pelni otwartym szkle.

    Ogolnie przy tej ogniskowej na DX, dla osoby bez zalezanego chwytu, ale tez bez parkinsona mozna tak ogolnei przyjac zasade, ze czas to okolo x2 ogniskowa.
    I nie powinno byc poruszenia.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za pomoc krzysztofz24, jesteś trzecią osobą która mnie uswiadomiła ze brak stabilizacji w tym obiektywie nie wpłynie na jakoś zdjeć.
    Pozdrawiam serdecznie

  5. #5

    Domyślnie

    Dasz rady. 1/25 z tego co widzę to mój rekord z tą 35, bez poruszenia.
    To wystarczająco dużo, żeby "obiekt fotografowany" sam z siebie się poruszył.

    No i zawsze można ISO podnieść, czy lampą doświetlić (kolejna pozycja na liście zakupów).

    PS.
    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Tutaj bedziesz mial stale (dlatego stałka ) F1,8.
    No nie. Stałka, bo ma stałą ogniskową. Zoomy ze stałym światłem też stałką nazwiesz?
    Nie mieszaj komuś początkującemu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziekuje za pomoc, kupiłem własnie ten obiektyw, kilka zdjęć i jestem w lekkim szoku, porównują do 18-55 to niebo a ziemia jak dla mnie, zdjecia wychodzą świetne, a obawy o poruszenie bez stabilizacji teraz się z tego smieje, dzieki jeszcze raz za pomoc.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •