Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    A dobra karta, to jaka? Jakiś konkretny producent? Może konkretny model?

  2. #12

    Domyślnie

    Sandisc Extreme Pro na przykład. Na pewno unikaj kart microSD z adapterem.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Statyw to jest fajny zapychacz półki w domu.
    Dla mnie tak, dla Ciebie może też, ale na pewno nie dla kogoś, kto robi nocne krajobrazy czy w ogóle jakiekolwiek krajobrazy poza zdjęciami z wakacji.

    Cytat Zamieszczone przez Tygrysek13 Zobacz posta
    A dobra karta, to jaka? Jakiś konkretny producent? Może konkretny model?
    Najszybsza, na jaką Cię stać w standardzie prędkości obsługiwanym przez aparat, czyli UHS-I w przypadku Z50. Producent raczej nie ma znaczenia, pod warunkiem, że nie będzie to chińska firma krzak. W profesjonalnym sklepie fotograficznym raczej nie powinni Ci wcisnąć żadnej lipy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wólka Kozodawska
    Posty
    28

    Domyślnie

    Karta: sandisk extreme pro lub lexar pro

    Wysłane z mojego SM-S711B przy użyciu Tapatalka

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Statyw to jest fajny zapychacz półki w domu. 16-50 ma bardzo dobrze działającą stabilizację. Natomiast torba jak najbardziej się przyda.
    Ja swój statyw trzymam w piwnicy, kiedyś woziłem w bagażniku ale trochę za duże to bydle więc... Piwnica.
    Nie wyobrażam sobie iść na krajobraz bez statywu... Nawet jeśli ma się dobra stabilizację... Chyba że to krajobraz w środku dnia a nie o poranku, kiedy słońce wstaje, mgła... Byłem na kilku i statyw bardzo się przydał... Przynajmniej eliminujemy kwestie poruszenia zdjęcia na dłuższym czasie naświetlania, odchylany ekranik, pozycja wyprostowana, kręgosłup nie boli, teraz to można fotografować przyjemnie

    Statyw to lepiej wybrać samemu w sklepie, pomacać itp... I nie ma co żałować pieniędzy, serio, przerabiałem kilka i skończyło się manfrotto (używka)
    Z8 + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wólka Kozodawska
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ostatnio jest wysyp podroznych statywów w przyzwoitej cenie. Na pewno dadzą radę z dyskutowanym zestawem a ważą ok 1.5kg.

    Wysłane z mojego SM-S711B przy użyciu Tapatalka

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tygrysek13 Zobacz posta
    Witam wszystkich serdecznie. Noszę się z zamiarem (od dłuższego czasu) zakupu aparatu fotograficznego. Jako, że telefon to nie jest to, pomimo, że robi dobre zdjęcia, to jednak aparat, to aparat. Wiadomo, trzeba się go będzie nauczyć, ale to wiem. Chciałbym fotografować przede wszystkim krajobrazy, zdjęcia rodzinne, sporadycznie zdjęcia nocnego nieba, ale to zdaję sobie sprawę, że astro, to sprzęt musi być konkret, dlatego sporadycznie.
    Celuję z racji finansów w aps-c. Chciałbym wydać do maksimum 6 tys zł. Po głowie chodzi mi zestaw
    Aparat NIKON Z50 Czarny + Obiektyw Nikkor Z DX 16-50 mm f/3.5-6.3 VR + Obiektyw Nikkor Z DX 50-250 mm f/4.5-6.3 VR
    Pytanie czy jest to dobry zestaw na początek, czy może coś innego, może inny system zupełnie (tak, wiem jestem na forum Nikona, ale może się uda).
    ...
    Taka uwaga, zestaw na początek będzie ok, ale co w następnym kroku? Wyprzedaż i kupno tzw. pełnej klatki, bo jasnego zooma reporterskiego do Z50 nie kupisz. Poza tym zoom 16-50 jest dość krótki, a 50-250 też furory przy fotografowaniu przyrody nie robi. Zestaw niby do wszystkiego, ale ze sporymi ograniczeniami.

    Moim zdaniem lepiej już szukać z50 z 18-140, przynajmniej jest przyzwoity zakres w podstawowym zoomie.

    Zastanowiłbym się ponadto nad Sony a6600 z 18-135 (nawet bez promocji w budżecie) lub a6600 z Sigmą 18-50/2.8. Zakres tej Sigmy w porządku dla zdjęć rodzinnych, krajobrazów (choć 16 mm lepiej) a nawet f2.8 będzie ok do nocnego nieba. Natomiast aparat ma stabilizowaną matrycę oraz przyzwoity AF. W sumie odpowiednikiem z50 będzie raczej a6400 czy nawet a6100, popatrz sobie na ceny np. z Sony 18-135.

  8. #18

    Domyślnie

    Szkoda, że nie wchodzą w grę używki. Znakomitego Nikkora 24-70f4S można kupić pewnie za 1600-1800PLN. Za mniej niż 4K kupisz pierwszą wersję Z6, który ma genialną matrycę a po update firmware AF też jest ok (fotografuję koncerty tym body). Więcej na początek niczego nie potrzeba. Widzę nawet zestaw Z6 mk2 z 24-70 za 6200PLN, to jest śmieszna cena jak za możliwości, które daje. Jest też zestaw Z6 + 24-70 + karta i super pasek peak design za 5.5K.
    Ostatnio edytowane przez pyetya ; 01-08-2024 o 20:19
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  9. #19

    Domyślnie

    No szkoda, taki urok. Z resztą patrzyłem na historię cen, to jeszcze w czerwcu taki z50 był za 4500 zł, a teraz 6000 zł.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tygrysek13 Zobacz posta
    No szkoda, taki urok. Z resztą patrzyłem na historię cen, to jeszcze w czerwcu taki z50 był za 4500 zł, a teraz 6000 zł.
    teraz nie kupuj bo ceny są chore chyba że musisz ale ceny właśnie od lipca poszły w górę... mi się ledwo udało kupić Z8 jeszcze w dobrej cenie ale już ceny rosły... a teraz musiałbym dopłacić jakięś 2500-2800 zł także ten tego tylko pytanie czy niedługo będzie jakie cashback/promocja nikona...

    ale jakkk?

    4500 zł - https://www.avans.pl/foto-i-kamery/a...9-ea86f2186a3c
    Z8 + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybor pierwszego aparatu
    By zvzek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2024, 07:42
  2. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 13:17
  3. OLYMPUS E-M10 czy... (wybór bezlusterkowca)
    By ARECKI777 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 22:37
  4. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13-08-2014, 22:12
  5. Wybór bezlusterkowca pod kątem obiektywów
    By ropusz in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •