Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2024
    Miasto
    Wladyslawowo
    Posty
    2

    Domyślnie Wybor pierwszego aparatu

    Czesc

    Jestem totalna swiezynka jesli chodzi o aparaty, nigdy nie posiadalam zadnego profesjonalnego, do tej pory zdjecia robione telefonem

    W koncu chce spelnic marzenie ale nie chce wybierac „na pale” i wole doradzic sie osob doswiadczonych, zatem, jakbyscie mogli mi doradzic, jaki Nikon bedzie odpowiedni i wystarczajacy dla osoby poczatkujacej, chcacej wykonywac zdjecia eventowe/imprezowe/koncertowe, czyli slabe oswietlenie, dynamika

    Aparat bede kupowac ofc uzywany, nie mam na tyle budzetu zeby kupic nowy
    Zastanawialam sie nad d7200/7500 badz z50, ale opinie rozne, bedzie mi bardzo milo jesli podzielicie sie doswiadczeniem i polecicie cos

    Jesli zly dzial to przepraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym polecił na początek Z5 + 28-75/2.8.
    Nie jestem tylko pewny czy jako osoba początkująca i kupująca swój pierwszy aparat powinnaś pchać się w imprezy czy eventy. Pierw trzeba poznać aparat i to dość mocno.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak kolega napisał, samym aparatem zdjęć nie zrobisz. Podaj może budżet jaki posiadasz to będzie łatwiej doradzić jakiś zestaw z jasnym szkłem

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2024
    Miasto
    Wladyslawowo
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja bym polecił na początek Z5 + 28-75/2.8.
    Nie jestem tylko pewny czy jako osoba początkująca i kupująca swój pierwszy aparat powinnaś pchać się w imprezy czy eventy. Pierw trzeba poznać aparat i to dość mocno.
    Oczywiscie, na sam poczatek to wiadomo ze tylko nauka i oswajanie sie ze sprzetem, z czasem chcialabym jezdzic na okoliczne male wydarzenia i probowac swoich sil

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zvzek Zobacz posta
    Czesc

    Jestem totalna swiezynka jesli chodzi o aparaty, nigdy nie posiadalam zadnego profesjonalnego, do tej pory zdjecia robione telefonem
    to polecam nie szastać kasą, kupić coś używanego (body) poużywać rok może dwa, sprzedać z małą stratą... po prostu uznać że pierwsze body służy do nauki i jest tylko tymczasowe bo niedługo się je sprzeda (strata kasy/wartości sprzętu po sprzedaży traktuj jako wydatek na jedno z najlepszych "darmowych" szkoleń).
    po roku dwóch już będziesz mądrzejsza niż teraz... może foto Cie nie wciągnie? A jak wciągnie sama będziesz wiedziała jakiego sprzętu potrzebujesz/co lubisz/jak lubisz fotografować.

    Jak ja bym sobie przypomniał swoją drogę biednego studenta dorabiającego sobie itp zbierającego kasę na pierwszą lustrzankę... wydana kupa kasy na sprzęt przez prawie 15 lat...

    Także pamiętaj
    kupa czasu
    kupa pieniędzy jak Cie wciągnię
    potrzebne

    i dobrze się zastanów by nie popłynąć finansowo przez najbliższe lata bo obiektywy, aparaty, akcesoria, komp do obróbki zdjęć + monitor potrafią szarpnąć kontem

    eventowe/imprezowe/koncertowe, czyli słabe oświetlenie, dynamika
    Ja właśnie w tym temacie miałem długo D750 prawie 7 czy 8 lat... rok miałem Z6 II a dziś włożyłem go do paczkomatu do nowej właścicielki by kupić Z8 (wiem szaleństwo no ale co tam)

    Druga sprawa, widziałem wielu fotografów, którzy mieli pełno sprzętu, często dobrego, a obróbką niszczyli zdjęcia albo mieli taki po prostu taki styl że "kariery nie zrobili" także jeszcze trzeba nad obróbką pracować, oglądać dużo zdjęć, dobrych zdjęć i trochę szukać własnego stylu foto, stylu obróbki zdjęć... bo jak zamierzasz robić zdjęcia i ich nie obrabiać to lepiej nie bierz się za foto Każde zdjęcia które komuś wysyłam/gdziekolwiek pokazuję jest po małej/większej obróbce na kompie...a to też czas/komp/monitor

    To trzeba polubić... mieć czas... nie zniechęcać się... a to trudny obszar zdjęć... ciemno, dynamicznie, potrzebne jasne szkła (drogie)... nie ma zbytnio półśrodków
    Z8 + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zvzek Zobacz posta
    Zastanawialam sie nad d7200/7500 badz z50, ale opinie rozne, bedzie mi bardzo milo jesli podzielicie sie doswiadczeniem i polecicie cos
    Do imprez wszelakich przyda Ci się zoom z zakresu 17-50/2,8 - do D7200/7500 kupisz go bez problemu, do Z50 póki co takowego nie ma. Więc jeśli to ma być bezlusterkowiec (osobiście polecam) to może jednak innej firmy (Sony, Fuji)? Generalnie cokolwiek współczesnego kupisz (czyli konstrukcje z ostatnich 5 lat) będziesz zadowolona. Różnice w sprzęcie są marginalne, większe znaczenie ma selekcja i edycja. Jak wyżej koledzy wspomnieli - poużywasz go dłużej to sama dojdziesz do tego czego Ci trzeba i czym lepiej Ci się pracuje.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    229

    Domyślnie

    Przy dzisiejszym sprzęcie to w zasadzie wszystko jedno jaki aparat. Od co najmniej 10 lat każdy jest dobry, bo zwyczajnie nie było żadnej rewolucji w matrycach. Obiektyw warto mieć jasny, chociaż te f2.8, bo matryca matrycą ale światła się nie zastąpi. A najważniejsza będzie obróbka i tu się trzeba nauczyć oprogramowania i w ogóle wybrać jakieś, które pasuje. Lightroom obecnie będzie najlepszy ale abonament to bandytyzm jak się na tym nie zarabia. A z innych może być warto czekać na black friday.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Podobne wątki

  1. Zakup pierwszego aparatu Nikon
    By Tomasz1973 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12-08-2020, 10:47
  2. Prośba o pomoc w wybraniu pierwszego aparatu
    By Sajmon77 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2020, 00:15
  3. Pomoc w wyborze pierwszego i lepszego aparatu
    By dada41728 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 23:07
  4. Wybór pierwszego aparatu - D3300 czy coś innego?
    By exzhibit97 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 16:35
  5. zakup pierwszego aparatu
    By MoVeR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-05-2007, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •