Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Co po Fuji X-T 10?

    Wypowiedzcie się proszę, dobrzy ludzie, w jaki aparat warto zainwestować po Fuji x-t 10?
    Zdjęcia i filmy robię zupełnie amatorsko - rodzina, fotki z wakacji, spacery z psem. Do tej pory użytkowałem Fuji X-T 10, ale jako, że sprzęcik przejęła moja latorośl rozglądam się za czymś nowym. Wstępnie pomyślałem o X-T30, później o X-S20 ( z uwagi na przyzwoity tryb filmowy), a na koniec zacząłem rozważać X-T 5 lub X-T 50. Później pomyślałem, że może niekoniecznie Fuji no i zaczęło się. W atrakcyjnej cenie jest Sony 6400 i Nikon Z5. Budżet jaki chcę przeznaczyć na foto to 4 - 10 kPLN. Każdy zestaw powinien zawierać standardowy zoom + jedna dwie jasne stałki. W swojej torbie miałem już Nikona, Olympusa, Panasonica i Fuji. Co byście wybrali do czysto amatorskich zastosowań w założonym budżecie?
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G, SB 900
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od preferencji. Jeśli to ma być większe body to Z5 z 24-70/4S + nawet Viltrox 35+85 zrobi dobrą jakościowo robotę. Pytanie czy musisz mieć pełną klatkę? Może warto mieć coś lżejszego pokroju właśnie A6xxx?
    Zdroworozsądkowo dobrze zostać w Fuji, bo zawsze latorośl może coś pożyczyć. W drugą stronę to też działa
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Zrób sobie rachunek, co Ci pasowało w Fuji, a czego Ci brakowało i na tej podstawie zawęź poszukiwania, bo póki co to praktycznie wszystko można Ci zaproponować.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezar1972 Zobacz posta
    Wypowiedzcie się proszę, dobrzy ludzie, w jaki aparat warto zainwestować po Fuji x-t 10?
    Aparat fotograficzny to nie inwestycja - piszesz że zarobkowo nie fotografujesz, więc co byś nie kupił, zysku z tego nie będzie, same straty
    A ne poważnie: nic nie piszesz czego (o ile w ogóle) oczekujesz od aparatu i czego brakuje Ci w obecnym Fuji.
    Jeżeli zwyczajnie chcesz kupić nowszy model, to ja bym został w Fuji., chyba że jest w nic coś co Ci nie odpowiada. Moim zdaniem to dobry system, do wakacyjnego fotografowania wręcz wymarzony dwa obiektywy już masz, możesz dokupić nowsze body typu X-T4 i pozamiatane. Ewentualnie do tego jakiś obiektyw jeżeli te co masz Ci nie pasują, np. 16-80 f4 to uniwersalne i całkiem dobre szkło.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezar1972 Zobacz posta
    ...ale jako, że sprzęcik przejęła moja latorośl rozglądam się za czymś nowym..
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ...dwa obiektywy już masz, możesz dokupić nowsze body typu X-T4 i pozamiatane. Ewentualnie do tego jakiś obiektyw jeżeli te co masz Ci nie pasują, np. 16-80 f4 to uniwersalne i całkiem dobre szkło.
    No nie, nie ma już tych obiektywów, skoro przejęła je latorośl.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #7

    Domyślnie

    No nie, nie ma już tych obiektywów, skoro przejęła je latorośl.
    No nie do końca. Pozostałą mi jasna 35-tka.

    Pytanie czy musisz mieć pełną klatkę?
    Nie mam parcia na pełną klatkę, bo jej lepsza jakość jest okupiona większym gabarytem i wagą. Nie planuję też inwestować kilkudziesięciu tysięcy w profi puszki i ciężkie jasne zoomy. Jakość APSC jest w zupełności wystarczająca do moich potrzeb. W zasadzie to najbardziej rozważałem zestawy:
    1. Fuji x-t 30 z sigmą 16-50 2.8 lub Tamronem 17-70 2.8 do tego sigma 23 i 56 1.4
    2. Sony A6400 z takimi samymi obiektywami.
    Każdy z tych dwóch zestawów ma swoje wady i zalety więc wybór nie jest łatwy. Przeglądając internet trafiłem na Z5 Nikona za 4,5 kzł, a więc jakieś 1 kzł drożej od Sony A 6400 i kilka stówek drożej od Fuji x-t 30. I tu pojawił się dylemat bo Z6 + 24-70 f4 to 6,8 kzł, a więc mniej więcej tyle ile Sony i Fuji z Sigmą lub Tamronem 2.8. Co prawda przy zakupie Z5 + 24-70 budżetu wystarczy tylko na jasną 35-tkę, ale może warto rozważyć ten wariant?

    Zdroworozsądkowo dobrze zostać w Fuji, bo zawsze latorośl może coś pożyczyć.
    Latorośl to jeszcze długo nie będzie pracować zarobkowo, więc pożyczanie będzie odbywać się raczej w tą drugą stronę.

    Zrób sobie rachunek, co Ci pasowało w Fuji, a czego Ci brakowało
    W Fuji jeżeli o foto to praktycznie nie mam żadnych uwag, w filmie trochę brakowało stabilizacji matrycy i lepszej jakości filmów. Stabilizację można łatwo obejść używając gimbala. Te wady nie są jakoś bardzo uciążliwe, bo zdecydowanie na pierwszym miejscu jest foto.

    czego (o ile w ogóle) oczekujesz od aparatu i czego brakuje Ci w obecnym Fuji. Jeżeli zwyczajnie chcesz kupić nowszy model, to ja bym został w Fuji., chyba że jest w nic coś co Ci nie odpowiada.
    Aparat ma przede wszystkim dawać fun z fotografowania i filmowania. Ma dawać ładny obrazek w foto, być w miarę kompaktowy i lekki. W obecnym Fuji przy foto niczego mi nie brakowało. Przy filmowaniu trochę przeszkadzał brak stabilizacji matrycy i nie najwyższa rozdzielczość i klatkaż, ale film to jakieś 25%, a foto 75% użytkowania aparatu. Mój aparat oddałem dziecku, więc potrzebuję kupić co nowego. I tu rodzi się pytanie, czy w określonym budżecie da się złożyć coś sensownego ze standardowym zoomem + jedna lub dwie jasne stałki? Oczywiście poza Fuji bo tu wybór pewnie padłby na X-T 30 + 16-50 + 23 +56? Sony A6400 nie da lepszej jakości, ma stabilizację, ale gorsze jpg-i (z których często korzystam).
    Oczywiście zawsze można kupić takiego Fuji X-T 5 z kitem, ale nie jestem pewien czy potrzebuję 40mpx, no i oczywiście zabraknie budżetu na coś jasnego.
    Aha i jeszcze jedna ważna sprawa - sprzęt musi być nowy, z oficjalnej dystrybucji.
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G, SB 900
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chcesz mieć fun i korzystasz z JPEGów, to zostań w Fuji. Wybór generalnie będzie się ograniczał do tego, czy chcesz mieć stabilizację, czy nie. Moim zdaniem warto ją mieć, ale jeśli twierdzisz, że możesz bez niej żyć, to X-T30 wydaje się być dobrym wyborem. A ze stabilizacją pozostaje już chyba tylko X-S20 - dobry, ale nie wiem, czy tutaj ten niefudżikowaski sposób sterowania nie odebrałby nieco frajdy z fotografowania. X-T50 już pewnie byłby poza budżetem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli chcesz mieć fun i korzystasz z JPEGów, to zostań w Fuji. Wybór generalnie będzie się ograniczał do tego, czy chcesz mieć stabilizację, czy nie. Moim zdaniem warto ją mieć, ale jeśli twierdzisz, że możesz bez niej żyć, to X-T30 wydaje się być dobrym wyborem. A ze stabilizacją pozostaje już chyba tylko X-S20 - dobry, ale nie wiem, czy tutaj ten niefudżikowaski sposób sterowania nie odebrałby nieco frajdy z fotografowania. X-T50 już pewnie byłby poza budżetem.
    Nie mam problemu z niefudżikowskim sposobem fotografowania. Sama stabilizacja nie jest warta dopłaty 2 kPLN, bo mniej więcej za taką kwotę można kupić sensowny gimbal. Na szczęście oprócz stabilizacji X-S 20 ma jeszcze, w stosunku do X-T30, lepszy tryb filmowy i gibany ekran, co sprawia, że warto wyłożyć różnicę. Niepokoi mnie tylko jakość obrazu. W testach na optyczne.pl wychodzi, że stareńki X-T10 jakość obrazka ma lepszą niż X-T30, X-S 20, a nawet X-T 5:
    zakres tonalny: X-T10 - 8,7 bita, X-T30 - 8,5 bita, X-S 20 - 8,1 bita, X-T 5 - 8,1 bita.
    dynamika: X-T10 - 9,4 EV, X-T30 - 8,9 EV, X-S 20 - 8,1 EV, X-T 5 - 8,3 EV.
    O co tu chodzi? Z raw-a z X-T 10 można dużo wyciągnąć z cienia, czy nowsze modele są pod tym względem gorsze?
    X-T 50 z nowym kitem kosztuje tyle co body X-T 5. W zakładanym budżecie wystarczyłoby jeszcze na jasną stałkę, więc propozycja warta jest rozważenia.
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G, SB 900
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cezar1972 Zobacz posta
    Sama stabilizacja nie jest warta dopłaty 2 kPLN, bo mniej więcej za taką kwotę można kupić sensowny gimbal.
    Jak ktoś kupuje mały aparat nie po to, żeby był mały, tylko wielki i nieporęczny w połączeniu z gimbalem, to oczywiście można... Osobiście chyba wolałbym zostać w domu i oglądać TV niż się z tym męczyć Stabilizacja da Ci też sporo możliwości przede wszystkim w trybie fotograficznym, jeśli tylko zechcesz z nich skorzystać.

    Cytat Zamieszczone przez cezar1972 Zobacz posta
    W testach na optyczne.pl wychodzi, że stareńki X-T10 jakość obrazka ma lepszą niż X-T30, X-S 20, a nawet X-T 5:
    zakres tonalny: X-T10 - 8,7 bita, X-T30 - 8,5 bita, X-S 20 - 8,1 bita, X-T 5 - 8,1 bita.
    dynamika: X-T10 - 9,4 EV, X-T30 - 8,9 EV, X-S 20 - 8,1 EV, X-T 5 - 8,3 EV.
    O co tu chodzi? Z raw-a z X-T 10 można dużo wyciągnąć z cienia, czy nowsze modele są pod tym względem gorsze?
    Nie zaglądaj na Opacznych, tam są same kocopoły. Żeby porównania tych wartości miały sens, to trzeba zdjęcia zrównać do tej samej rozdzielczości, a nie porównywać wycinki w powiększeniu 100%. Bo co z tego, że matryca 16 mpx da o działkę niższy szum w cieniach niż matryca 40 mpx (bo de facto te pomiary DR sprowadzają się do pomiaru szumu w cieniach), jeśli zdjęcie z 40 mpx możesz zmniejszyć do 16 mpx i wówczas sytuacja się odwróci? I jeszcze trzeba by mieć pewność, że te wartości mają cokolwiek wspólnego z prawdą, a choćby na podstawie X-T30 i X-S20 mających dokładnie tę samą matrycę widać, że należy mieć do nich duży dystans.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 11:33
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-04-2019, 20:32
  3. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •