Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Domyślnie Program do selekcji zdjęć

Czy ktoś ma jakiś program, który pomaga podczas selekcji zdjęć?
    Przeglądam sobie jpg i wywalam te co nie wyszły albo mi się w pewny sposób nie podobają. Następnie chciałbym aby jakiś program sprawdził jakie nazwy plików z .jpg zostały i zostawił w tym folderze rawy o tej samej nazwie, resztę przeniósł do kosza.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Domyślnie

Hmm, a czemu selekcja osobno na jpg, a nie na RAW-ach? Chodzi o kwestię szybszego ładowania się jpeg'ów czy z jakiegoś innego powodu?

Domyślnie

No właśnie, też nie rozumiem problemu. Fotografuję w RAW (bez JPG), przeglądam pliki w ACR lub LR, po czym kasuję nieudane RAW'y, a z tego co zostanie wywołuję JPG.

PS. @spiritus funkcjonalność której oczekujesz to raczej nie ma nic wspólnego z programem do selekcji zdjęć, bo selekcji z tego co piszesz dokonujesz Ty, a chodzi Ci tylko o skasowanie RAW'ów na podstawie tego że Ty skasowałeś JPG.
    Potrzebujesz jakiś bardziej jakiś zaawansowany manager plików (bo chodzi o porównywanie po nazwie i ignorowanie rozszerzenia, a nie o to że pliki to zdjęcia bo to kwestia wtórna).
    Wiem że na pewno ogarnie to Total Commander jak go odpowiednio użyć / skonfigurować, ale dochodzi Ci dodatkowy krok w Twoim procesie obróbki i to poza oprogramowaniem graficznym, do tego chyba nie da się tego tak zupełnie zautomatyzować, trochę manualnego klikania zostanie. Jest. jeszcze program WinMerge, może warto się zainteresować, nie używałem osobiście.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 12-07-2024 o 20:31
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

Domyślnie

Ja podobny problem rozwiązuję tak:

1) Wczytuję rawy do LR.
    2) To co chcę obrabiać (selekcja) zaznaczam sobie na czerwono.
    3) Obrabiam wybrane pliki do jpg.
    4) Wyselekcjonowane pliki raw eksportuję jako.... raw do osobnego katalogu
    5) Kasuję oryginalny katalog z rawami.
    6) Wrzucam zdjęcia (raw, jpg) na macierz, dzielę się ew. z zainteresowanymi, jak coś się nadaje ląduje w katalogu " year best".
    7) Kasuję sesję z dysku
    Koniec workflow
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez PC_ Zobacz posta
    Hmm, a czemu selekcja osobno na jpg, a nie na RAW-ach? Chodzi o kwestię szybszego ładowania się jpeg'ów czy z jakiegoś innego powodu?
    Dokładnie o to
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560

ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:

Domyślnie

Może powiem o co mi chodzi dokładniej.

Zawsze robię zdjęcia raw+jpg. Jeżeli mi na zdjęciach zależy to je obrabiam z Rawa, jeżeli nie to Rawy kasuje a jpg rozsyłam docelowo (czasami po niewielkiej obróbce).

Czasami mam możliwość przeglądania zdjęć na nie swoim komputerze, który jest mega słaby, nie odtwarza rawow (tak wiem kwestia wgrania kodeka), których lądowanie trwałoby milion lat.

Stąd pomysł przeglądania jpg a później na prywatnym kompie odpalam program co mi porównuje nazwy jakie zostały i wyodrębnia rawy

ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ: