Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Fed-2, zniszczony materiał migawki/przesłony

    Witojcie Ludzie od fotografii,

    Z braku czasu dawno mnie tu nie było, a przywiało mnie z zapytaniem o pomoc, sugestie czy nakierowanie w dobrą stronę.

    Mam problem z wiekowym Fed-2, a raczej materiałem migawki: przez lata aparat był nieużywany i w efekcie materiał skleił się na rolce, na którą jest nawinięty przed naciągnięciem kolejnej klatki. Jak tylko naciągnę film, materiał w tym miejscu przepuszcza światło i naświetla film jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki. Nie przepuszcza światła jednorodnie, tylko w kilku miejscach z różnym nasileniem. Ma to swój urok ma zdjęciach, ale wolałbym jednak tego unikać.

    Pytałem kilku majstrów od aparatów i wszyscy mówili, że nie ma jak tego zrobić. Na instagramie ktoś napisał, że da się to naprawić u jakiegoś speca w Kijowie, ale chwilowo się tam nie wybieram.

    Chałupniczo myślałem o przyklejeniu taśmy izolacyjnej od strony obiektywu, ale nie wiem jak to wpłynie na szybkość migawki czy na coś jeszcze innego.

    Nie pali mi się z naprawą, chciałbym tylko wiedzieć, czy się da. Aparat jest w rodzinie od dekad, więc jest to sprawa bardziej sentymentalna, a nie kolejna blaszana puszka do robienia zdjęć.

    Będę wdzięczny za Wasze sugestie i podpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Krzychol
    Widzę, że nie widzę.

  2. #2

    Domyślnie

    https://m.olx.pl/d/oferta/stary-apar...-ID10wBfZ.html Za grosze masz taki sam. Jeśli jednak uparłeś się na wymianę to tak też można.
    Ostatnio edytowane przez Jurek Ż ; 03-07-2024 o 00:02

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi! Miło widzieć jakieś opcje na horyzoncie.
    Jeśli ktoś coś jeszcze poleci czy podpowie, będę wdzięczny.

  5. #5

    Domyślnie

    Może spróbować pogumować tkaninę migawki czymś takim. Tylko aplikować pędzelkiem i cierpliwie czekać na wyschnięcie. Migawkę naciągać częściowo tak by zo każdym razem odsłaniać inny fragment materiału.

    https://allegro.pl/oferta/guma-w-ply...CABEgIBQfD_BwE
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za tę gumę w sprayu - ciekawy patent! Materiał jest i tak zniszczony, więc warto sprawdzić myślę! I od razu mam kilka pomysłów na wykorzystanie tej gumy przy rowerze
    Dzięki za podpowiedź i propozycję!

Podobne wątki

  1. Jaki materiał na kotarę
    By cezarycezary in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 09:42
  2. nowy materiał
    By pank in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 00:56
  3. Jaki materiał ?
    By Vincente in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 21:47
  4. Zniszczony wyświetlacz D80
    By Riddle in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 21:32
  5. D40x i zniszczony obiektyw kit, jaki kupic na zastepstwo
    By sławu in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 15:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •