Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Wymiana migawki w aparacie Nikon D810

    Cześć,

    chciałbym prosić o pomoc w następującej sprawie. Znalazłem ofertę sprzedaży aparatu Nikon D810. Aparat jest używany, ale wygląda jak nowy.
    Problem sygnalizowany przez sprzedającego dotyczy przebiegu, który wynosi ponad 250.000. Moje pytanie dotyczy tego czy wskazanie tak znacznego
    przebiegu może wynikać z jakiegoś błędu w urządzeniu. Wygląd zewnętrzny aparatu nie wskazuje na aż taki przebieg. Sprzedający umożliwia odstąpienie
    od umowy w przypadku stwierdzenia wad w sprzedawanym aparacie. Prosiłbym również o informację czy w przypadku konieczności wymiany migawki na
    nową byłby to znaczny koszt. Dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    To nie błąd. Niektóre egzemplarze tak mają. Jeśli po zakupie postawię aparat na statywie w studio i będę robił sesje przy użyciu wężyka/pilota, to aparat nawet przy dużym przebiegu będzie wyglądał jak nowy. Problem jest taki, że zużyciu podlegają wszystkie części ruchome, jak migawka, mechanizm lustra, czy spust i trzeba liczyć się z wymianą również tych elementów. Kosztów nie znam, zadzwoń do serwisu, albo zapytaj kolegi @TOP67.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy czym dla tego korpusu ten przebieg nie jest jakiś straszny. To urządzenie projektowane na co najmniej kilkaset cykli pracy.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Mógł być używany w sylikonowej osłonie albo z gripem i nie będziesz miał otarć w typowych miejscach. Tak samo jak mógł mieć wyłączony AF ON i nie będzie wytarty przycisk.
    Mój D500 ma podobny przebieg a wygląda dużo lepiej niż te z allegro z przebiegiem 50tys.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za pomoc. Wstrzymam się z nabyciem tego aparatu.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak całkiem bym nie skreślał. Ten aparat może zrobić 300 tys. klatek, może zrobić 500 tys. albo sporo więcej.
    Czy warto? Wszystko jet kwestią ceny. Wolałbym mieć taki z nową migawką w przyszłości, niż jakiś ściorchany złom z przebiegiem 100 tys. Bo wiesz, estetyka też jest ważna...

  7. #7

    Domyślnie

    Jak migawka padnie teraz to nawet lepiej, bo są dostępne części i masz spokój na kolejne lata. Za rok dwa to nie wiadomo jak będzie z częściami do luster.

  8. #8

    Domyślnie

    Mój znajomy jeśli dobrze pamiętam wymieniał w d810 migawkę przy ok 500.000 profilaktycznie żeby nie padła na zleceniu. Sprzedał aparat jak miał coś ok. 800.000 i nadal był sprawny. To solidna puszka
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym zaryzykował i pewnie kupił nie patrząc na przebieg. Cena sprzętu by była kluczowym parametrem

    Tak zresztą zrobiłem parę razy kupując najtańsze na tamten moment D700, D600 ze sporymi przebiegami. Działają do tej pory (moje szczęście ).

    I taka luźna myśl. Wydaje mi się, że przy aktualnych kwotach zakupu używek naprawa migawek ma niewielki sens. Jak zresztą jakikolwiek poważniejszy serwis każdego aparatu. Albo kupujesz nowy na gwaranacji albo używany w który nie inwestujesz w razie kłopotu.

    Ale ... jeśli już to ceny samych migawek można sobie bezproblemowo sprawdzić wpisując zapytanie w google. Niektóre pokazuje używane z demontażu ale obraz sytuacji jest. W sam raz do D810 bardzo mało się wyświetla i to co jest - jest drogie (~1000). Podobna sytuacja jest już też do D700, sporo trzeba wydać. Za to np. do D800, D600 kosztują "grosze" ~200-300zł.
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 25-06-2024 o 10:17
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  10. #10

    Domyślnie

    Obecnie nie części są drogie a roboczogodzina, więc mówienie o tanich migawkach to nieporozumienie, no chyba, że sam sobie wymienisz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3s wymiana migawki, przebieg
    By qciek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-08-2019, 02:39
  2. Jak sprawdzić przebieg migawki w aparacie Nikon D750 ?
    By tandori in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2018, 01:26
  3. Wymiana migawki Nikon d610
    By puszkafarby in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2016, 08:10
  4. nikon d300s - wymiana migawki
    By kichu in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 11:35
  5. nikon d90 wymiana migawki
    By wojtek98i in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •