Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Dzisiaj ogólnie nie opłaca się remontować zużytych aparatów, bo to droga impreza. Lepiej trochę dołożyć i kupić coś nowszej generacji. Ale jak dla mnie, w Nikonie są dwa przypadki, gdzie bez wahania wyłożyłbym nawet sporą kasę, żeby odnowić aparat. To D80/D200 ze względu na obrazek CCD i D700 z powodu specyficznej matrycy w dużymi pikselami.
    D810 nie łapie się, sorry...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Obecnie nie części są drogie a roboczogodzina, więc mówienie o tanich migawkach to nieporozumienie, no chyba, że sam sobie wymienisz.
    Pozwolę się nie zgodzić Jeśli założymy w pewnym uproszczeniu, że usługa wymiany migawki nie zależy jakoś specjalnie od modelu aparatu no to różnicę w finalnej kwocie robi właśnie koszt migawki. Wydać 1000 a 300 to chyba jest różnica nie?

    Natomiast co do całości się zgadzam - serwis (usługa) jest droga i co by używanego nie kupił najczęściej nie ma sensu. Co sam też pisałem.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  3. #13

    Domyślnie

    Nie ma co bać się rozkręcić aparat. To jest tylko przedmiot. Nie jest to operacja na otwartym sercu. Jest gromada instrukcji jak to w miarę bezpiecznie zrobić.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Nie ma co bać się rozkręcić aparat.
    To zależy komu. Ja się świetnie czuję z kluczem 27, albo 32 w ręku, ale łapy trochę niezgrabne na precyzyjny śrubokręt.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dzisiaj ogólnie nie opłaca się remontować zużytych aparatów, bo to droga impreza. Lepiej trochę dołożyć i kupić coś nowszej generacji. Ale jak dla mnie, w Nikonie są dwa przypadki, gdzie bez wahania wyłożyłbym nawet sporą kasę, żeby odnowić aparat. To D80/D200 ze względu na obrazek CCD i D700 z powodu specyficznej matrycy w dużymi pikselami.
    D810 nie łapie się, sorry...
    Dla mnie D200 jeszcze się kwalifikuje do zostawienia jako sprzęt z CCD i porządnie zbudowany, natomiast z dużymi pikselami to wybieram D4/D4s. Duże piksele w d700 w słabym i kiepskim jakościowo sztucznym świetle leżą i kwiczą w stosunku do mniejszych z z6 we wszystkich wydaniach, a te z d4/d4s/Df mają się świetnie w każdych warunkach. Jeśli już coś 12mpix to zdecydowanie D3s.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    natomiast z dużymi pikselami to wybieram D4/D4s. Duże piksele w d700 w słabym i kiepskim jakościowo sztucznym świetle leżą i kwiczą
    Nigdy nie myślałem, by fotografować w tak kiepskich warunkach, albowiem ponieważ fotografia to malowanie światłem. A kiedy światła brakuje, to kiszka. Albo wspomaganie fleszem. Jednak D700 świetnie sprawdzał się do portretów w studio, a tam najczęściej jakieś światło było.
    Ale tak, masz rację. Do tych chlubnych wyjątków dokładam D3s/D4*.

  7. #17

    Domyślnie

    krótko przed świtem i tuż po zmierzchu światło często jest przepiękne, tyle że żeby je zarejestrować trzeba mieć matrycę która zarejestruje te subtelności malowane niewielką już ilością światła bez zbędnych zakłóceń. Błysk odpada. O innych okolicznościach reporterskich nawet nie wspomnę. Generalnie - matryca d700 w stosunku do d3s-d4-d4s nie ma w moim odczuciu żadnych zalet
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    krótko przed świtem i tuż po zmierzchu światło często jest przepiękne, tyle że żeby je zarejestrować trzeba mieć matrycę która zarejestruje te subtelności malowane niewielką już ilością światła bez zbędnych zakłóceń.
    Zgadza się. Trzeba mieć odpowiednią matrycę. A czasem nawet byle jaką, bo mnie do foto przedświtu wystarcza taka z Panasia m4/3.
    Foto z ręki i z pojazdu przy 120 km/h.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180603ab.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	162,9 KB
ID:	80977

    Przepraszam za off top.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon D3s wymiana migawki, przebieg
    By qciek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-08-2019, 02:39
  2. Jak sprawdzić przebieg migawki w aparacie Nikon D750 ?
    By tandori in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-05-2018, 01:26
  3. Wymiana migawki Nikon d610
    By puszkafarby in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2016, 08:10
  4. nikon d300s - wymiana migawki
    By kichu in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 11:35
  5. nikon d90 wymiana migawki
    By wojtek98i in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •