Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za porady. Używane D500+Tamron 150-600 to może być jakaś alternatywa za 50% ceny nowego zestawu. Nie wiem tylko czy warto ładować się w taki bądź co bądź przestarzały zestaw.

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo kusi zaoszczędzenie kupy kasy. I to jest bardzo poważny argument. Z pewnością zauważysz spory progres w porównaniu do obecnego zestawu.
    Z drugiej strony wykrywanie ptaków może wszystko zmienić w tym temacie. Kwestia tego, na ile możesz sobie pozwolić, zważywszy na fakt, że to tylko hobby.
    Ideałem byłoby, gdybyś wyhaczył kogoś z A6700 i miał możliwość osobistego przetestowania chociażby przez godzinkę ów aparat. Sony ma zupełnie inne gabaryty i ergonomię niż D500 - to może być bardzo ważny aspekt.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  3. #13

    Domyślnie

    Alternatywa do rozważenia, ciut powyżej 15k wychodzi:
    Używany Sony A9 (pierwsza wersja) i 200-600.
    Tracisz bonus z cropa, w zamian brak black-out w wizjerze, dobry AF i 20fps z AE/AF (z lekkimi ograniczeniami).
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    W tym porównaniu jest drobny błąd. Tamron na Nikonie nie ma osłony PS założonej, S na S ma. Trochę niedopatrzenie ze strony camerasize...


    No i przy takim małym body jak to Sony, grip konieczność... Rany, czego to takie małe...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    https://camerasize.com/compact/#648....0,648.243,ha,t

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No i przy takim małym body jak to Sony, grip konieczność... Rany, czego to takie małe...
    Bo A6700 nie była robiona z myślą o takich obiektywach,
    a D500 -jak najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 22-06-2024 o 18:30

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    200-600 i tak będzie mniejszy, niż T/S na 600mm. Nie zmienia długości przy ogniskowaniu, jak i NZ180-600 zresztą.


    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Bo A6700 nie była robiona z myślą o takich obiektywach,
    a D500 -jak najbardziej.
    Sony w ogóle małe puszki ma. Dla niektórych to zaleta, ale przy długich tele robi się zabawnie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18

    Domyślnie

    A6700 Grip Extension
    https://www.ebay.com/itm/116159569425




    Nie ma żadnych Battery Grip'ów do A6700?
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 22-06-2024 o 18:59

  9. #19

    Domyślnie

    Raczej nie będzie sensownego gripa do d6700, o ile nie będzie pasował z wcześniejszego modelu.
    ogóle mam wrażenie, że podpinanie gripa to jakaś specyfika niewielkiej grupy użytkowników. Sony robi małe puszki, bo tego szukają nabywcy. Widziałem sporo osób na dpreview, które kupują a7IV/V z założeniem używania cropa i obiektywów aps-c. Dziwi mnie to, ale kto bogatemu zabroni. Widać każdy rynek ma swoją specyfikę. Jedni narzekają, że aparat be, bo mały palec nie ma podparcia, inni kupują a7C, żeby mieć ff w puszce aps-c do przyrody. Brać co pasuje. Duży obiektyw i tak trzyma się za stopkę czy korpus, tak naprawdę mniej wygodnie może być z czymś wielkości 100-400. Przynajmniej ja często używam jak każde inne szkło, bez stopki, z mniejszym korpusem może to być faktycznie mniej wygodne.

  10. #20

    Domyślnie

    Porównując Canon EOS R7 i Sony a6700, R7 bardziej do mnie przemawia parametrami i wyglądem, większa rozdzielczość oraz slot na dwie karty pamięci wydają się dosyć istotne. Niestety ale natywny obiektyw RF 100-500 kosztuje sporo więcej niż Sigma czy nawet Sony. Z kolei używanie w Canonie obiektywów z adapterem trochę mniej mi się podoba. Z kolei Sony jest dla mnie mniej poręczne ale ma nieco lepszy AF i tańsze obiektywy bez adapterów. Tak czy inaczej wybór będzie raczej pomiędzy tymi dwiema opcjami.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki statyw do fotografii ptaków i księżyca?
    By Chrislajner in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-07-2018, 14:51
  2. Teleobiektyw do fotografii ptaków
    By Milutek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 18:56
  3. Jaki bezlusterkowiec?
    By ichris in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 20:37
  4. 27.11.2009 - wystawa fotografii ptaków w Krakowie
    By kubaman in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 01:12
  5. [05.07 - 31.08 Olsztyn k/Częstochowy] Wystawa moich fotografii ptaków
    By kubaman in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 23:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •