Close

Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 183
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie mają znaczenia żadne ustawienia w menu. Na jakim trybie - jest o tym wątek. U Jeden z użytkowników dpreview, obliczył że obraz spada do około 15 klatek na LCD i w wizjerze.

    Ja tego nie testowałem w Z6III ale dostałem niedawno info. od osoby która ma już w rękach Z6III.

    Ale jeśli się to potwierdzi że jest to też w Z6III to mamy odpowiedź dlaczego Nikon tak długo zbywał użytkowników ZF którzy od miesięcy to zgłaszali/zgłaszają do dziś.

    Mimo wszystko, mam nadzieje że to się nie potwierdzi, bo miałem nadzieje w tym aparacie.
    na dpreview usunęli moje zapytanie, gdzie grzecznie zapytałem o to czy ktoś już spotkał się z lagiem w Z6III.

  2. #122

    Domyślnie

    Panie psujesz pan interes nikonowi...
    Uważaj na ciężarówki ze żwirem.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Masz rację. Z 2 000$ do 2 500$. Dwukrotnie . Z6II jest świetny, potwierdzam. Ale im więcej czytam, tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że to fajny upgrade. Upgrade na miarę czasów, bo rewolucji w korpusach nie ma. Ale świetny EVF, jeszcze lepszy AF, lepsze uszczelnienia lepsza seria Jak jeszcze okaże się, że użyteczne ISO podskoczyło...
    to nie apple w którym obniżek nie ma niemalże żadnych po wejściu nowego modelu. na co mi porównywanie ceny II sprzed paru lat z obecną ceną III? Ludzie patrzą na co to i ile kosztuje TERAZ. A teraz jest tak jak pisze Jurek Ż. Teraz jakbym miał kupić za 13000 III to wolałbym dołożyć niespełna 2000 i kupić z8. Dlatego cena III szybko spadnie bo grubo poniżej 10000zł mają do kupienia A7IV czy R6II, które wcale gorsze nie są...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #124

    Domyślnie

    No właśnie a7IV wcale nie ma grubo poniżej 10k, wręcz przeciwnie

    Sorry że o Sony, ale pod względem ceny było bardzo podobnie (i jest) z a7III i IV, jak obecnie z z6II i III. IV weszła z ceną +500 USD i długo się trzymała (ponad rok?). W tym czasie III można było kupić za naprawdę atrakcyjne pieniądze, 60% ceny nowego modelu plus minus. Sądzę, że zz Nikonem będzie podobnie. Firma ma w miarę dobrą ofertę obiektywów, każdy coś tam znajdzie, drożej czy taniej. Więc na nowej puszce mogą zarabiać. Brać z6II jeśli pojawiają się w atrakcyjnej cenie.

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    to nie apple w którym obniżek nie ma niemalże żadnych po wejściu nowego modelu...
    Akurat w tym roku obniżek starszych modeli iphonów jest sporo. Pewnie wiele czynników się na to złożyło, nie tylko premiery, ale są.

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    ...na co mi porównywanie ceny II sprzed paru lat z obecną ceną III? Ludzie patrzą na co to i ile kosztuje TERAZ. A teraz jest tak jak pisze Jurek Ż. Teraz jakbym miał kupić za 13000 III to wolałbym dołożyć niespełna 2000 i kupić z8...
    No to nie kupuj i dołóż. Na teraz to Z6III nawet nie ma, są przedsprzedaże. Co roku to samo czyli podniecanie się ceną katalogową. Gdyby producent słuchał tego jak nieopłacalne są ich nowe wypusty to nigdy by nie zaprojektował niczego nowego. Bo stare zawsze bardziej opłacalne. W tej chwili dla jednych tak a inni dopłacą. A za rok czy przy okazji czarnego frajera będzie już bardziej opłacalne. Jak komuś w tej chwili się nie kalkuluje to niech nie kupuje. Z8 kiedyś też był droższy, czy to oznacza, że był wtedy gorszy? Nowości kosztują a jak jestem na tym forum już od kilkunastu lat tak co roku widzę to samo zaskoczenie, że tak jest

  6. #126

    Domyślnie

    Wszak obowiązku kupienia nowej puszki nie ma.
    Albo cena i to co oferuje sprzęt odpowiada teoretycznemu nabywcy, albo nie.
    Jak jest za drogo, to jest okazja potrenować cierpliwość.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jak jest za drogo, to jest okazja potrenować cierpliwość.
    ... i poczekać na Z6IV.

  8. #128

    Domyślnie

    Ale Z6iV też będzie za drogi, szczególnie, że będzie nowy. Przecież za 8 000 PLN będzie można kupić (mocno używany wprawdzie) Z8.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Jeśli D750 Ci się sprawdza, to Z8 też powinien - bo słabszy w kiepskim świetle od D750 on nie jest, jeśli porównamy ujednoliconą wielkość pliku wynikowego. AF w Z8 też jest lepszy w ciemnicy niż d750. W wszystkich innych korzyściach z Z8 nawet nie wspominam.
    Ale Z6mk3 powinien dać efektywnie o 1-2EV przewagi w naprawdę słabym świetle.
    W kwestii Z8, miałem w ręku i na plus na pewno wybieraki kołowe przysłony i migawki - dużo lepiej imo niż w Z6.
    Trochę bałem się elektronicznej migawki, chociaż jak wypożyczałem to słyszałem od Pana z obsługi "tu nie ma migawki, więc się na ma co zepsuć".
    Podróżne body moje to Z50 i używam go praktycznie w trybie Elektronicznej migawki, ale w tych kościołach, gdzie jest kilka źródeł światła różnych mam niestety pasy na zdjęciach lub nierówno naświetlone kadry. Podejrzewam, że w Z8 tego nie ma - jeszcze nie miałem okazji zweryfikować.
    Bryła idealnie leży mi w ręku i ergonomia skrojona niemalże pode mnie. Tylko ta waga, dla mnie ogromnie istotna.

    W Z6III na plus IMO wg testów, które przeanalizowałem to:
    - właśnie, jak wspomniałeś wyżej
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Ale Z6mk3 powinien dać efektywnie o 1-2EV przewagi w naprawdę słabym świetle.
    - Wykrywanie oka w trybie MF
    - Przycisk podglądu w sumie przywykłem po Z50.
    - Podświetlane przyciski dla mnie nie są obowiązkowe, więc w sumie bez znaczenia.
    - Lepsza stabilizacja do Video z ręki, na które czasem zwyczajnie jestem skazany.
    Imo na minus:
    - Ten typ odchylanego LCD do filmu super, do zdjęć zupełnie mi nie leży, miałem to w Canonie.
    - Brak osłony matrycy po zdjęciu obiektywu
    - Muszla oczna z gatunku skocznych,

    Więcej będę mógł powiedzieć, jak trafi w moje ręce.
    W tej chwili mam dylemat:
    - Z6II plus dodatkowe dobre szkło
    - Z6III body
    - Z5 plus dwa fajne szkła
    - A7III plus dodatkowe szkło

    Czekałem na Z6III codziennie zaglądając na optyczne i forum, ale raczej jeszcze się wstrzymam.
    Wcześniej też wolałem mieć np. 3xD610 lub 2xD750 i na każdym jakieś fajne szkło, niżeli 1xD4s i żonglować optyką.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    ... i poczekać na Z6IV.
    To zależy ile chce się trenować cierpliwość....
    Ale w takim scenariuszu mogłoby wyjść że do końca życia.

Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Zf oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 244
    Ostatni post / autor: 09-05-2024, 16:05
  2. Nikon Z8 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 23-04-2024, 15:42
  3. Nikon Z9 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 441
    Ostatni post / autor: 04-10-2023, 09:44
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •