Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    O jakie CUDA Wam chodzi? Mam szukać karty graficznej NVIDIA 4070 super czy jednak AMD? Ramu 32GB czy lepiej 64GB?

  2. #22

    Domyślnie

    CUDA to jednostki obliczeniowe specjalizowane w kartach NVIDIA
    Bierz 32 ram nie robisz montażu video
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 16-06-2024 o 19:30

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    CUDA to jednostki obliczeniowe specjalizowane w kartach NVIDIA
    Bierz 32 ram nie robisz montażu video
    Dziękuje za informację.

  4. #24

    Domyślnie

    A możecie polecić laptop do obróbki zdjęć? Mój już powoli zaczyna niedomagać. Nie chcę stacjonarki, bo często się przemieszczam. W gry nie gram w ogóle.
    W obecnym mam dysk SSD 1TB, który chętnie przerzuciłbym do nowego lapka, więc miejsce, gdzie można złożyć coś takiego również mile widziane.
    Szukam czegoś w dobrym stosunku jakości do ceny, żeby nie musieć pozbywać się nerki.
    |D810|T17-35/2.8-4|N50/1.4|T100-400/4.5-6.3|

  5. #25

    Domyślnie

    Myślę że mógłbyś spróbować zrobić taki myk z Dellem z outletu. Aktualnie mam XPS, to dość drogie zabawki, ale jeśli nie zależy na jakiejś topowej specyfikacji a po prostu wystarczającej, możesz popatrzeć. Miałem też Latitude, ale moim zdaniem tamta matryca nie umywała się do tej z XPS (mimo, że to zwykłe 2k). Poza tym obudowa z aluminium to jednak inny poziom.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja patrzyłbym na matrycę i możliwość zamontowania 2 dysków SSD
    Dobra karta graficzna jest dzisiaj podstawą sprawnej obróbki graficznej.
    Niestety pecety to porażka energetyczna , ale są tańsze i można je rozbudowywać (choć w ograniczonym zakresie).
    Mój Lenovo legion nie grzeje się kosmicznie przy obróbce fot. Jest względnie cichy. Przy renderingu video wchodzi na trochę wyższe obroty. Jedynie w czasie grania jest głośniej i cieplej.

  7. #27

    Domyślnie

    Od roku mam standardowo lapki z Windows ale jakieś biedne - do biura, internetu i do softu serwisowego (wersja softu jest tylko na windows) i mba M1 16/256 i nie kupiłbym innego notka do pracy kreatywnej w terenie jak MacBook - poszukałbym na wyprzedaży albo używanego na M1 - M3 w wersji 16(albo 32)/ 512-xxxx
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Od roku mam standardowo lapki z Windows ale jakieś biedne - do biura, internetu i do softu serwisowego (wersja softu jest tylko na windows) i mba M1 16/256 i nie kupiłbym innego notka do pracy kreatywnej w terenie jak MacBook - poszukałbym na wyprzedaży albo używanego na M1 - M3 w wersji 16(albo 32)/ 512-xxxx
    Jestem za, ale pod jednym warunkiem. Przyszły użytkownik musi mieć świadomosć że w większosci wypadków będzie musiał mierzyć się z SSD o pojemności 256/512 GB bo rzadkością są 1TB
    Ja jestem koszmarnym bałaganiarzem i bez dodatkowego dysku 2TB mój laptop nie miałby już miejsca

  9. #29

    Domyślnie

    Masz rację, trzeba się pogodzić z pracą tylko na wybranym materiale i wspomaganiu zewnętrznym SSD na usb (najlepiej na USB4)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Koledzy mam takie pytanie , chodzi o Lr classic.

    Posiadany sprzęt : i7-14700k , 32GB ramu DDR4 , RTX 4070 Super , Dysk ssd M2.
    Zauważyłem że po edycji kilku zdjęć LR coś zwalnia z prędkością działania ( nałożenie kilku masek itp )
    W menedżer zadań zakładka pamięć ram pokazuje nawet 70% użycia, to właśnie wtedy program przymula.
    po odpaleniu LR na samym początku zużycia ramu jest tylko 25%. o co tu chodzi?
    FX

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do LR i PS
    By beduin17 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-03-2020, 13:54
  2. komputer do 4 tys
    By lucja89 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 23:30
  3. Komputer do Lr/Ps
    By orzel89 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 14:30
  4. Komputer do PS CS6, NX2
    By elanek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 07:48
  5. Komputer pod NX2 i CS3
    By artko in forum Komputery
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •