Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    169

    Domyślnie Adobe zmienia warunki korzystania z usług i aplikacji.

    https://www.purepc.pl/adobe-zmienia-...i-uzytkownikow

    "Największy sprzeciw budzi jednak fragment, który zakłada, że Adobe będzie mogło dowolnie wykorzystywać, modyfikować, dystrybuować, a także licencjonować je. Oznacza to zatem w praktyce zrzeczenie się wszelkich praw przez użytkowników takich aplikacji, jak Photoshop czy Premiere Pro."

    Po roku, czy dwóch zawodowcy nie będą mieli pracy. SI nauczy się ich stylu, a Adobe będzie fotografię dowolnie modyfikowac oraz robić na tym pieniądze.
    Np. zacznie sprzedawać fotografie pod swoim szyldem w stylu dowolnego użytkownika na świecie.

    To jakaś parodia rzeczywistości.

  2. #2
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  3. #3

    Domyślnie

    „Postęp” Jak to śledzę tym bardziej cieszę się, że wróciłem do fotografii analogowej.
    Voigtländer Bessa R3 M, Ultron 28/2 ll, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    „Postęp” Jak to śledzę tym bardziej cieszę się, że wróciłem do fotografii analogowej.
    Postęp nas wykończy , a fotografia analogowa (tylko coś większego niż film 35mm ) ma swoją przyszłość. To moje zdanie

    Co do Adobe. Mam kupiony już prawie 20 lat temu CS2. Mam, do tej pory korzystam. To, co potrzebuję zrobić - zrobię.
    Jest z nim problem taki, że serwery aktywacji zostały odcięte. Tylko dzięki swojej kopii instalatorów, której Adobe kiedyś wydało mogę z niego korzystać.
    Do moich potrzeb używam jeszcze NX Studio. Myślałem o przejściu na Affinity Photo, ale przyzwyczajenia górą. Model subskrypcji - dla moich potrzeb absolutnie nie.
    Także korzystam z tego staruszka. Z Windows 10 i 11 również działa

    Cytat Zamieszczone przez Tamitu Zobacz posta
    Po roku, czy dwóch zawodowcy nie będą mieli pracy. SI nauczy się ich stylu, a Adobe będzie fotografię dowolnie modyfikowac oraz robić na tym pieniądze.
    Np. zacznie sprzedawać fotografie pod swoim szyldem w stylu dowolnego użytkownika na świecie.

    To jakaś parodia rzeczywistości.
    Zobaczymy, dokąd wszystko będzie zmierzać.
    Ja z Fotor AI kombinowałem swego czasu - chciałem zdjęcia przerabiać na anime. Pomijając szybkość, to efekt dla mnie nie był zadowalający mimo, że na pierwszy rzut oka - dobry.
    Dla "korpo" może chodzić o tylko tyle i aż tyle.

    Cytując pewien film: "W archiwum pracuje 700 osób. Aż tyle? Tak, bo wszystko jest zautomatyzowane".
    |F4|FA|D700| + |N18 f\2.8D|N20 f\2.8D|N24 f\2.8D|N35 f\2D|N50 f\1.4D|N85 f\1.8D|Micro 105 f\2.8D|Micro 55 f\2.8|N180 f\2.8|
    +|N35-105 f\3.5-4.5D|70-210 f\4-5.6D|N20-35 f\2.8D|

  5. #5

    Domyślnie

    To co piszecie nie bardzo trzyma się kupy. No bo jak - Adobe wchodzi na mój komputer i przegląda to co tam mam? Przecież to jest bezprawne. Ponadto w umowie licencyjnej mam napisane, że program można również używać bez podłączenia komputera do Internetu. Chyba, że chodzi jedynie o to, co ktoś tam trzyma w ichniej chmurze. To samo dotyczy fotografii na stockach - skąd Adobe będzie wiedziało czy konkretna fotografia została obrobiona w Photoshopie lub Lightroomie. Przecież exif można usunąć. Nadzieja, że UE te debilne wymagania Adobe ujmie w prawne ramy.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mogę już edytować poprzedniego postu, więc piszę osobny (może moderator połączy?). Dodatek: w czwartkowej nocnej wypowiedzi Adobe anonsuje: Adobe does not access, view or listen to content that is stored locally on any user's device. Czyli praktycznie chodzi tylko o chmurę, a do tego: "Adobe does not train Firefly Gen AI models on customer content" and "Adobe will never assume ownership of a customer's work." Więc jak rozumieć zmianę zapisów licencyjnych?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Ponadto w umowie licencyjnej mam napisane, że program można również używać bez podłączenia komputera do Internetu.
    A próbowałeś tak używać wersji abonamentowej?

  8. #8

    Domyślnie

    Będę musiał sprawdzić, bo wersję abonamentową mam na innym komputerze. Ale zanim ją zakupiłem, to sprawdzałem i takie coś mi się pojawiło:
    Czy dostęp do aplikacji Adobe Creative Cloud wymaga połączenia z Internetem?
    Nie. Wszystkie programy dostępne w ramach usługi Creative Cloud są instalowane bezpośrednio na komputerze i nie wymagają połączenia z Internetem do działania.

    To nadal wisi na ich stronie: https://www.adobe.com/pl/creativeclo...oductLocation=
    Ostatnio edytowane przez markB ; 09-06-2024 o 14:31

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    To co piszecie nie bardzo trzyma się kupy. No bo jak - Adobe wchodzi na mój komputer i przegląda to co tam mam? Przecież to jest bezprawne. Ponadto w umowie licencyjnej mam napisane, że program można również używać bez podłączenia komputera do Internetu. Chyba, że chodzi jedynie o to, co ktoś tam trzyma w ichniej chmurze. To samo dotyczy fotografii na stockach - skąd Adobe będzie wiedziało czy konkretna fotografia została obrobiona w Photoshopie lub Lightroomie. Przecież exif można usunąć. Nadzieja, że UE te debilne wymagania Adobe ujmie w prawne ramy.
    Naiwność w obecnych czasach, to bardzo niebezpieczna sprawa. Ty naprawdę jeszcze wierzysz korporacjom, politykom i WHO?

    Poczytaj wątek na forum Pentaxa i to co tam ludzie piszą i co ze strony Adobe ich spotkało:

    " Adobe zaczyna cofać licencję na używanie starszych wersjii"

    https://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1419403#1419403
    Ostatnio edytowane przez Tamitu ; 09-06-2024 o 14:32

  10. #10

    Domyślnie

    To nie dotyczy wersji pudełkowych zakupionych na wieczne użytkowanie, a We have recently discontinued certain older versions of Creative Cloud applications and as a result, under the terms of our agreement, you are no longer licensed to use them.
    Przecież nie wyciągną mi z komputera CS6, a jakiekolwiek zmiany w licencji aplikacji pudełkowych są w świetle prawa niemożliwe. Takie zapisy dotyczące możliwych zmian w licencji są niestety ujęte w Adobe Creative Cloud.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 09-06-2024 o 14:41

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-01-2019, 01:01
  2. Zakup pełnej wersji aplikacji w AppStore.
    By stomate in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 18:35
  3. Jakie są skutki korzystania z filtrów UV
    By Wolves in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 11:41
  4. Projektowanie (graficzne) aplikacji android i osx
    By marszull in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 09:22
  5. svchost.exe - Błąd aplikacji
    By MARJAN in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •