Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    169

    Domyślnie

    Za m-c zmienią warunki licencji. Będą krok po kroku wycinać wersje pudełkowe i starsze oprogramowanie, to tylko kwestia czasu. Po roku znowu się tu spotkamy...

    Nie czytałeś wątku na Pentax, co widać.
    Kolega Generic tam wyraźnie napisał:

    " ... stanowisko Adobe wyglądało tak:
    Odkryliśmy, że oprogramowanie, które kupiłeś na fakturę w oryginalnym pudełku, zafoliowane, wypuszczone przez nas, nie pochodziło od autoryzowanego przez nas sprzedawcy, więc jest nielegalne. Aktualnych autoryzowanych sprzedawców możesz sobie sprawdzić na stronie, a archiwalnych nie, ale my ci mówimy, że ten nie był autoryzowany.
    Ew. zwrotu kosztów dochodź sobie sam od tego sprzedawcy a w międzyczasie kup sobie u nas abonament.

    Nie wspominając już o starych wersjach programów, które miały aktywacje online i firmom się odwidziało utrzymywanie tych serwerów przy życiu. Takie to licencje BOX Lifetime."

  2. #12

    Domyślnie

    Właśnie, że czytałem i chciałbym się dowiedzieć, gdzie kol. Generic zakupił oprogramowanie, bo niestety istnieje wiele "sklepów", które sprzedają tanio programy pochodzące z nielegalnych źródeł. Mogą też się bać te osoby w Polsce, które zakupiły licencje na Creative Cloud w Turcji lub Libanie, bo tam było taniej.
    BTW - nie zamierzam być obrońcą Adobe, sam miałem z nimi na pieńku przy przenoszeniu CS6 na nowszy komputer, na polskiej stronie stale podsuwali mi Creative Cloud i musiałem działać przez centralę w USA.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    A próbowałeś tak używać wersji abonamentowej?
    Sprawdziłem -Photoshop CC i Lightroom Classic w planie fotograficznym działają normalnie bez dostępu do Internetu.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 11-06-2024 o 01:04

  4. #14

    Domyślnie

    Rząd USA pozywa Adobe.

    The U.S. government sued Adobe on Monday for allegedly “trapping” customers in its default, most lucrative subscription plan. In a complaint, the Department of Justice (DOJ) writes that Adobe locks customers into a year-long agreement that’s not effectively disclosed as such, and “ambushing” users with hefty hidden fees when they try to cancel."
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Ten pozew dotyczy warunków zakończenia subskrypcji przed upływem jej czasu. Jeśli subskrybent chce zrezygnować z subskrypcji przed jej zakończeniem, to Adobe dolicza mu dodatkową opłatę. Na pewno w USA, ale nie wiem czy to działa w Polsce i Europie, bo dotychczas nie rezygnowałem z subskrypcji w czasie jej trwania.

  6. #16

    Domyślnie

    Tylko spytam: a czego się spodziewaliście? Że jak firma ma możliwość wykorzystania użytkowników swojego oprogramowania, to tego nie zrobi? Niektórzy zwracali uwagę 10 lat temu, że przejście na abonament, to zły kierunek, ale przecież oni nie mogli mieć racji. Kultura "nie muszę posiadać, mogę używać" prowadzi właśnie do tego - możesz używać, ale tylko wtedy, kiedy ci pozwolę. I na moich warunkach.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-01-2019, 01:01
  2. Zakup pełnej wersji aplikacji w AppStore.
    By stomate in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 18:35
  3. Jakie są skutki korzystania z filtrów UV
    By Wolves in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 11:41
  4. Projektowanie (graficzne) aplikacji android i osx
    By marszull in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 09:22
  5. svchost.exe - Błąd aplikacji
    By MARJAN in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •