Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie A7 II + 35mm 1.8

    Witam wszystkich!
    Mam ostatnio mętlik w głowie co do wymiany aparatu na a7 II.
    Posiadam a6000, Samyang 12mm af f2, Sigma 18-50 f2.8 oraz Sigma 30mm 1.4. Obecnie Sigmy 30mm w ogóle nie zakładam na body, ogniskowa mi nie leży. Kusi mnie af w a6400 jak również zmiana na FF, po sprzedaniu wszystkich szkieł to budżet pozwoli mi na a7II z 35mm 1.8.
    Kiedyś używałem Nex-6 i Sony 20mm f2.8 i to był zestaw kompaktowy i uwielbiałem go. Po zmianie na a6000, jakość obrazu z 20mm 2.8 nie do końca mi odpowiadał.
    Teraz rozważam zakup A7m2 i Samyang 35mm 1.8 albo Sony 35mm 1.8 FE, jako zestaw do wszystkiego (rodzinne spotkania, podróże, krajobraz, astrofotografia). Czy ma to sens?
    -------------------
    www.marianduda.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze zamieniając na A7II tracisz na ów kompaktowy rozmiar. Po drugie, jakość obrazka na wysokiej czułości będzie gorsza niż z 6400. Po trzecie zostają Ci pozostałe szkła, w tym bardzo uniwersalne 18-50.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Po pierwsze zamieniając na A7II tracisz na ów kompaktowy rozmiar. Po drugie, jakość obrazka na wysokiej czułości będzie gorsza niż z 6400. Po trzecie zostają Ci pozostałe szkła, w tym bardzo uniwersalne 18-50.
    a6400 fajny, ale do astro sporo osób polecają FF ze względu na większy czujnik. Do A6400 muszę sporo dołożyć, aby zmienić puszkę.
    -------------------
    www.marianduda.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Nie robię astro, więc tak z ciekawości - dlaczego polecają większy czujnik? Bo jeżeli jedynie ze względu na mniejszą degradację obrazka na wysokich czułościach, to w tym przypadku A6400 oferuje mniej zaszumiony obrazek:
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...26760097344376
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 803

    Domyślnie

    Zapomnij o obu, sens to jest wchodzić w A7 III, tu dopiero jest duża zmiana jakościowa w wielu kwestiach (AF).
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...26760097344376
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariand12 Zobacz posta
    a6400 fajny, ale do astro sporo osób polecają FF ze względu na większy czujnik. Do A6400 muszę sporo dołożyć, aby zmienić puszkę.
    Poczytaj o "zjadaniu gwiazd" bo z tego co kojarzę to zarówno A7II jak i A6400 mają tę przypadłość. Albo miały, bo może wyszedł jakiś soft z fixem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariand12 Zobacz posta
    Witam wszystkich!
    ...
    Teraz rozważam zakup A7m2 i Samyang 35mm 1.8 albo Sony 35mm 1.8 FE, jako zestaw do wszystkiego (rodzinne spotkania, podróże, krajobraz, astrofotografia). Czy ma to sens?
    A7RII sprawdza się w takich konfiguracjach. Do astro jest bardzo ok, jest z czego cropować przy jednej stałce, ale... cena może nie być atrakcyjna, jeśli ktoś nie szuka gęstej matrycy. Po drugie 35 do astro to tak sobie, warto poczytać o zależności czasu od ogniskowej, żeby ruch gwiazd był niewidoczny, itd. inni lepiej to tłumaczą. W sumie od biedy można używać w trybie aps-c np. z 12/2, ale osobiście nie jestem zwolennikiem (jest tani i przyzwoity Samyang 18/2.8 ).

    Tak, RII to aparat sprzed 10 lat, baterie słabe, responsywność też, ale matryca wciąż nadrabia i reszta, np. af daje radę, choć do poziomu dzisiejszych modeli sporo brakuje.

    Ps. Kolega chyba zapomniał o temacie

  8. #8

    Domyślnie

    Jacek - A6400 ma AF lepszy/porównywalny do A7III, to raz, a dwa twój link z jakością obrazka, pokazuje sample A7 jako JPG (a więc wygładzone przez oprogramowanie). Oczywiście po przełączeniu na RAW nadal jest lepiej niż w A6400, ale bardzo blisko A7IV.
    Cz4rnuch - coś więcej na ten temat? Z chęcią uzupełniłbym swoją wiedzę.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  9. #9

    Domyślnie

    Ogólnie chodzi o to, że część gwiazd aparat (soft) wycinał biorąc je za hot pixels. Z tym że nie jest proste wskazanie konkretnych modeli, bo w różnych wersjach softu w tym samym modelu wyglądało to trochę inaczej i trzeba doczytać, co tak naprawdę ktoś testuje. Przykład
    https://www.markshelley.co.uk/Astron...stareater.html

    Pod hasłem astrophotography star eating (np.a7ii) można zobaczyć jak różne są opinie w zależności od wersji softu. Nie wiem tylko, czy ktoś mocno początkujący powinien się tym bardzo przejmować. Warto krytycznie poczytać różne testy i opinie i nie dać się zwariować, że tylko a1 da radę, a najlepiej poczekać na a1II

Podobne wątki

  1. Nikon Z 35mm f/1.8 vs Tamton 35mm f/1.4
    By Bartzuza in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2021, 01:47
  2. Sigma 35mm 1.4 art vs Nikkor 35mm 1.4G
    By pawelszuszu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2019, 19:03
  3. Samyang AE 35mm f/1.4 AS UMC a Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX
    By morfeus in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 19:42
  4. 18-35mm f3,5- 4,5 - 35mm f2 porównanie
    By meliszipak in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2006, 09:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •