Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Absolutnie odpada, to za duży obiektyw na moje potrzeby.
    No domyślam się. Zdecydowanie jest to obiektyw, który nie idzie na żadne kompromisy.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Trzeba było @JK nie banować. zresztą Z9 ma na forum wiele osób, z tego co pamiętam na szybko to @Zelber, @JK, i kilku przyrodników

    Doskonale wiem, że Z9 ma wiele osób (z przyrodników choćby Raftik i Paweł Pawlak), a i sam nad nim aktualnie po cichu myślę. Tak samo u nas rynek supertele wcale nie jest taki mały. Może nie dodałem emotki "" do tamtej wiadomości i ciężej wyłapać w jakim tonie to pisałem. Generalnie nie zgadzam się z tym umniejszaniem, że to "polskie forum" i "to jakby inne realia są".


    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wiesz co, nie pomyślałem o tych matrycach, ale dla mnie to bez znaczenia. Obrabiam każde zdjęcie indywidualnie, i generalnie tylko wybrane, najlepsze kadry, czyli maksymalnie kilka zdjęć z całego dnia, o ile cokolwiek się uda ustrzelić.
    Przy takich założeniach to faktycznie nie ma znaczenia.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Co do używania adapterów - odpada. Nie widzę sensu używania na siłę Sigmy wersja Sony na Nikonie Z z jakimś niesystemowym adapterem, to już lepiej by mi było zostać z systemowym 500PF i systemowym FTZ.
    Czytałem to co pisał @Dariusz Breś i widzę że on też używa tego szkła w komplecie z Nikkor 800mm PF, i skoro obiektyw jest taki świetny z adapterem, to zakładam że bez adaptera na Sony A1 będzie jeszcze lepiej.
    Ja serio bym na Twoim miejscu zrobił tak jak radziłem wcześniej. Nawet bym jeszcze do testów dorzucił 180-600/5.6-6.3 z czystej ciekawości. Przetestować adapter też nie zaszkodzi, wcale bez adaptera nie musi być lepiej. Dwa czy trzy wypady na zdjęcia i sam będziesz wiedział który obiektyw jako uzupełnienie 800mm jest bardziej pod Ciebie. Jeden zostawiasz, dwa zwracasz.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta

    Doskonale wiem, że Z9 ma wiele osób (z przyrodników choćby Raftik i Paweł Pawlak), a i sam nad nim aktualnie po cichu myślę. Tak samo u nas rynek supertele wcale nie jest taki mały. Może nie dodałem emotki "" do tamtej wiadomości i ciężej wyłapać w jakim tonie to pisałem. Generalnie nie zgadzam się z tym umniejszaniem, że to "polskie forum" i "to jakby inne realia są".
    Mam podobne zdanie w tej kwestii Znam bardzo wiele osób z Polski które bez problemu stać na dowolny sprzęt fotograficzny, w obecnych czasach kwestia zarobków i sprzętu to kwestia tego co się robi, a nie gdzie się mieszka.
    Rozbawił mnie też sarkastyczny wpis jednego kolegi w innym temacie o wydawaniu 40,000zł na sprzęt foto do hobbystycznej fotografii przyrody - jakby to powiedzieć, te ptaki i inne zwierzaki nie wiedzą że ktoś fotografuje hobbystycznie... głupie bydlaki bezczelnie nie podchodzą / podlatują bliżej aby specjalnie zapozować w bezruchu bo fotograf nie fotografuje zarobkowo

    A wracając do tematu: zooma nie chcę, bo mam, 200-600 w Sony, i wiem co takie szkło potrafi. Jednak wiem że na 100% szukam stałki, z powodu mniejszych rozmiarów i wagi, oraz tego że stałki, nawet te małe ciemniejsze, jednak są ostrzejsze i można z nich więcej wyciągnąć.
    Czyli wybór ciągle taki sam: albo Sigma 500mm f5.6 pod Sony, albo Nikkor 600mm f6.3 pod Nikona.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 05-06-2024 o 15:46
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    zooma nie chcę, bo mam, 200-600 w Sony, i wiem co takie szkło potrafi. Jednak wiem że na 100% szukam stałki, z powodu mniejszych rozmiarów i wagi, oraz tego że stałki, nawet te małe ciemniejsze, jednak są ostrzejsze i można z nich więcej wyciągnąć.
    Czyli wybór ciągle taki sam: albo Sigma 500mm f5.6 pod Sony, albo Nikkor 600mm f6.3 pod Nikona.
    W takim razie jako trzeci do przetestowania bym wziął 400mm f/4.5 VR S Zamiast kupować możesz też pomyśleć na wypożyczeniem na kilka dni.
    Najrozsądniej chyba wypada ta Sigma, szczególnie biorąc pod uwagę to, że miałeś już 500mm i byłeś zadowolony z tej ogniskowej. Jeśli praca na dwóch różnych markach body nie ma dla Ciebie znaczenia to chyba bym poszedł w tę stronę. Choć pewnie ja i tak bym starał się zobaczyć jak obiektyw zachowuje się pod Z8 po zastosowaniu Megadapa.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    W takim razie jako trzeci do przetestowania bym wziął 400mm f/4.5 VR S Zamiast kupować możesz też pomyśleć na wypożyczeniem na kilka dni.
    Najrozsądniej chyba wypada ta Sigma, szczególnie biorąc pod uwagę to, że miałeś już 500mm i byłeś zadowolony z tej ogniskowej. Jeśli praca na dwóch różnych markach body nie ma dla Ciebie znaczenia to chyba bym poszedł w tę stronę. Choć pewnie ja i tak bym starał się zobaczyć jak obiektyw zachowuje się pod Z8 po zastosowaniu Megadapa.
    Wiesz co, teraz do mnie dotarło jaki ja głupi jestem... przecież ta Sigma jest chyba najbardziej bezpiecznym wyborem. No bo tak: mogę natywnie jej używać na Sony A1. A w razie czego mogę kupić Megadapa i używać na Z8/Z9, skoro tak wszyscy chwalą to szkło z adapterem....
    W sumie ciekawe czy @Dariusz Breś to czytga, bo ciekawy mnie czy gdyby miał A1 to ciągle by używał Sigmy na Nikonach, czy wolałby na Soniaku.
    Ale tak czy owak Sigma w takim razie.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ... przecież ta Sigma jest chyba najbardziej bezpiecznym wyborem. No bo tak: mogę natywnie jej używać na Sony A1...
    Na sony natywnie, ale z gwiazdką. Czyli prawdopodobnie z ograniczeniem szybkości serii w afc do ok 15fps.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wiesz co, teraz do mnie dotarło jaki ja głupi jestem... przecież ta Sigma jest chyba najbardziej bezpiecznym wyborem. No bo tak: mogę natywnie jej używać na Sony A1. A w razie czego mogę kupić Megadapa i używać na Z8/Z9, skoro tak wszyscy chwalą to szkło z adapterem....
    W sumie ciekawe czy @Dariusz Breś to czytga, bo ciekawy mnie czy gdyby miał A1 to ciągle by używał Sigmy na Nikonach, czy wolałby na Soniaku.
    Ale tak czy owak Sigma w takim razie.
    Jak napisałem wcześniej, wydaje się to najrozsądniejszą drogą. A jeśli okaże się, że obiektyw działa z Megadapem na Z8 tak dobrze jak goły na A1 to masz sytuację win-win IMO warto zaryzykować.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wiesz co, teraz do mnie dotarło jaki ja głupi jestem... przecież ta Sigma jest chyba najbardziej bezpiecznym wyborem. No bo tak: mogę natywnie jej używać na Sony A1. A w razie czego mogę kupić Megadapa i używać na Z8/Z9, skoro tak wszyscy chwalą to szkło z adapterem....
    W sumie ciekawe czy @Dariusz Breś to czytga, bo ciekawy mnie czy gdyby miał A1 to ciągle by używał Sigmy na Nikonach, czy wolałby na Soniaku.
    Ale tak czy owak Sigma w takim razie.
    Nadal wolałby na Nikonie, bo wizjery i wyświetlanie info Nikon ma najlepsze w branży (przyjemność pracy), nawet kosztem gorszej pracy AF przez Megadapa Pro. Trzeba też wyłączyć stabilizację 500 5.6 DG DN w puszce a zostawić w obiektywie bo tu synchro vr nie działa i obraz lata.
    Robię sony i adoptuję się szybko, ale main system to nie dałbym rady. Tak czy siak 500 DG DN to mega szkło.

    Ewentualnie poczekać na nowe tele Sigmy...

  8. #18

    Domyślnie

    Ja do kompletu z 800mm mam 400/4,5 Nikonowskie. Bardzo fajny obiektyw, szybki, celny, ostry i lekki!
    Nikon FX

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Obiektyw - MDC808 Teleobiektyw 420-800mm F/8.3-16 do Nikon
    By MarekD3100 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2021, 08:31
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2020, 21:54
  3. Fotografia produktowa - jaki obiektyw?
    By sebisster in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2019, 20:59
  4. Fotografia sportowa . Jaki obiektyw ?
    By piorcznes in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 15:36
  5. fotografia wnętrz - jaki obiektyw
    By ljmedia in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •