Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95

Wątek: Canon EOS R1

  1. #91
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 912

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jacek zluzuj, pogrążasz się w tej bezsensownej dziecinnej przepychance, a już powoływanie się na autorytet trolli internetowych pokroju Candara to pukanie w dno od spodu ...
    Ja tak nie uważam. On pokazywał przykładowe zdjęcia, a przytoczone wyżej argumenty fanów Canona uważam za wręcz kuriozalne.
    Zauważ, że miesiące później, po tamtej dyskusji, gdy wyszło parę modeli bezluster R wartość DR, którą bagatelizowali za czasów lustrzanek nagle zaczęli zauważać i analizować, czy jest na poziomie matryc Sony.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-07-2024 o 00:50
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja tak nie uważam. On pokazywał przykładowe zdjęcia, a przytoczone wyżej argumenty fanów Canona uważam za wręcz kuriozalne.
    Zauważ, że miesiące później, po tamtej dyskusji, gdy wyszło parę modeli bezluster R wartość DR, którą bagatelizowali za czasów lustrzanek nagle zaczęli zauważać i analizować, czy jest na poziomie matryc Sony.
    Kuriozalne to są Twoje ogólnikowe tezy, zresztą na CB dostałeś srogie baty (merytoryczne) - mnie się tu już nie chce tego ciągnąć, inni zrobili to za mnie. Może jednak pisz o aparatach których używałeś, bo takie generalizowanie że Canon to a Nikon tamto to dobre jest ale w przedszkolu ...../*

    /*- przy czym zaznaczmy tu, bo warto, że rozmawiamy o parametrach których wpływ na wartość artystyczną zdjęć jest pomijalny. Zazdroszczę ludziom dla których różnica 0.5 EV w DR albo maksymalna prędkość odczytu zdecyduje o tym że ich zdjęcia trafią do galerii albo nie.
    Na prawdę chciałbym żeby to tak działało w moim przypadku, że jak kupię aparat który ma te parametry lepsze to od razu zobaczę to na zdjęciach. Niestety mam przekonanie graniczące z pewnością że absolutnie nic to nie wniesie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-07-2024 o 22:34
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #93
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 912

    Domyślnie

    To zależy od dziedziny fotografii jaką się kto zajmuje. Np w studiu, gdy robię na błysku DR matrycy jest nieistotny, mogę robić w RAW 12 bitów albo w jpg.
    Nie mów innym co jest dla nich ważne.
    Co do rozmowy na CB - przytaczałem ranking matryc (nie samego DR) z dxomark, gdzie Canon wypada fatalnie. Producent decyduje jaka cecha danego aparatu jest dla niego ważniejsza i nie ma tak, ze każdy z parametrów matrycy będzie lepszy (oczywiście mowa o matrycach z podobnego okresu). Tam też są pewne kompromisy. Kopanie się na forum CB z fanami Canona nie ma sensu. Wystarczy mi, że tutaj trzeba dyskutować z fanami innych marek. Czas nie jest z gumy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-07-2024 o 00:28
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To zależy od dziedziny fotografii jaką się kto zajmuje. Np w studiu, gdy robię na błysku DR matrycy jest nieistotny, mogę robić w RAW 12 bitów albo w jpg.
    Nie mów innym co jest dla nich ważne.
    Nie wiem skąd takie wnioski. Może spójrz w lustro zanim sam zaczniesz kolejną bezsensowną wojenkę ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #95
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 912

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem skąd takie wnioski. Może spójrz w lustro zanim sam zaczniesz kolejną bezsensowną wojenkę ...
    Wnioski o pracy w studiu, w którym siedzę od 30 lat? Z praktyki.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  2. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  4. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •