Close

Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 168
  1. #141

    Domyślnie

    No cóż podejrzewałem że tak się ta sprawa skończy.
    Nikon zachowuje się jak mały grandziarz...
    Zwykłe łobuzy.
    Zapisywać te pliki jeśli jeszcze gdzieś są, bo to ewidentny dowód oszustwa.
    Po tym "zagraniu" straciłem ochotę na cokolwiek z napisem Nikon.
    Nie mam zamiaru sponsorować oszustów.

  2. #142

    Domyślnie

    Grzebałem trochę w necie w tym temacie i znalazłem w kilku miejscach informację, że taki sam problem wystepował w Z9 i Z8. W Z9 po drugiej aktualizacji już jest ok a w Z8 nadal jest klatkowanie (przyznają to nawet znani polscy testerzy sic!). Powiedzcie mi Koledzy, bo czegoś nie rozumiem, jaki jest problem Waszym zdaniem rozwiązać zlikwidować ten lag aktualizacją w Zf, tak jak w Z9???

  3. #143

    Domyślnie

    Tego nie wiemy. Może być tak, że naprawa softu spowoduje spowolnienie zapisu zdjęć lub cokolwiek innego. Czyli wybór mniejszego zła. Czasy optymalizacji programów do sprzętu dawno minęły.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Grzebałem trochę w necie w tym temacie i znalazłem w kilku miejscach informację, że taki sam problem wystepował w Z9 i Z8. W Z9 po drugiej aktualizacji już jest ok a w Z8 nadal jest klatkowanie (przyznają to nawet znani polscy testerzy sic!). Powiedzcie mi Koledzy, bo czegoś nie rozumiem, jaki jest problem Waszym zdaniem rozwiązać zlikwidować ten lag aktualizacją w Zf, tak jak w Z9???
    Mam Z8 i nie mam klatkowania... ale ja nie jestem testerem a tym bardziej znanym
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  5. #145

    Domyślnie

    JacekWPhoto potwierdził, że na jego Z8 i Z6III jest "lag kurczaka". Na nowym egzemplarzu Z6III mojej szefowej też jest. Sprawdziłem.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    JacekWPhoto potwierdził, że na jego Z8 i Z6III jest "lag kurczaka". Na nowym egzemplarzu Z6III mojej szefowej też jest. Sprawdziłem.
    Z6III? Jakim cudem sprawiłeś? Tego aparatu jeszcze nie ma w sprzedaży a już ludzie wiedzą że jest lag.... no nieźle.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  7. #147

    Domyślnie

    Jest, jest. Oficjalnie od dziś, ale były przypadki, że ludki miały dzień po premierze.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #148

    Domyślnie

    No to w PL jest szybciej niż w US, bo tutaj ciągle tylko "preorder", nawet na stronie Nikona, nie mówiąc o sklepach (B&H chociażby, gdzie pokazuje się "new item - coming soon").

    PS. Co do laga w Z8 - tak samo jak w Z9 - to kwestia ustawień oszczędzania energii. Za instrukcją obsługi:

    The display refresh rate may drop about 20 seconds before the standby timer turns off. The length of time before the standby timer expires automatically can be selected using Custom Setting c3

    Dla mnie to nic nowego, zarówno w Z9 jak i Z8 jest tak samo, i nie uważam tego za problem, przy długiej obserwacji przez EVF wystarczy raz na jakiś czas nadusić jakiś przycisk np. AF i to załatwia sprawę odświeżania.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 25-06-2024 o 22:01
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  9. #149
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #150
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 805

    Domyślnie

    Zauważcie, że w odpowiedzi napisano, że problem występuje przy słabym oświetleniu.
    Przy słabym oświetleniu zmienia się więcej rzeczy, np szybkość i pewność AF.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 15 z 17 PierwszyPierwszy ... 51314151617 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Czy postęp technologiczny powoduje, że szumy są mniejsze?
    By ropusz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:39
  3. Problem z ostrością obrazu w D3100
    By michol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 21:01
  4. Problem - Drganie obrazu w d60
    By fortilama in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:47
  5. Nikon D50 No Problem-mały Problem
    By aguniar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •