Close

Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 131
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Grubo, tak samo z siebie ?


    Podczas aktualizacji softu doszedł do 30% mniej więcej i po godzinie obraz znikł. Więcej się nie uruchomił. Więc odsyłając do serwisu opiszę też lagujący podgląd. Trochę się wkurzyłem, bo fajny wyjazd przede mną a lubię ten aparat.

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Podczas aktualizacji softu doszedł do 30% mniej więcej i po godzinie obraz znikł. Więcej się nie uruchomił. Więc odsyłając do serwisu opiszę też lagujący podgląd. Trochę się wkurzyłem, bo fajny wyjazd przede mną a lubię ten aparat.
    grubo... ale musisz być pewnie wkur...


    Panowie, i może jakieś Panie - jeśli tu są :]

    Podobno ekraniki w ZF spadają do około 15 kl/s podczas pracy AFC. Więc tutaj nie ma możliwości obserwowania płynnego obrazu, wraz z obserwacją otoczenia. Tak trochę jakbyśmy grali za czasów dzieciństwa w gry komputerowe na słabym komputerze, widząc obraz w 10-15 fps.

    Czyli mówiąc wprost, jeśli ktoś robi dynamiczną fotografię, używa czasów naświetlania 1/200 lub dłuższe i musi się wstrzelić w odpowiedni moment to zapomnijcie na razie o tym aparacie na ten moment.... AF działa idealnie, ale niestety jak wszyscy wiemy wizjer i LCD to wydłużenie oka fotografa i przez to można stracić wiele dobrych kadrów, bo po prostu utrudnia to obserwacje otoczenia i tego co się dzieje w kadrze. Po czasie dochodzi do tego irytacja, bo przy każdym wciśnięciu spustu migawki do połowy, problem się przypomina i zamiast swobodnie sobie fotografować to patrzymy na obraz który szarpie.

    https://www.dpreview.com/forums/post/67726055|


    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 27-05-2024 o 12:24

  3. #73

    Domyślnie

    Chwila moment.
    1/100 to 100ms. 10 FPS to też 100ms na klatkę.
    Da radę, by nie szarpało w wizjerze? To by musiało być dorabianie wirtualnych klatek, coś jak 100/200HZ kiedyś w TV.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Chwila moment.
    1/100 to 100ms. 10 FPS to też 100ms na klatkę.
    Da radę, by nie szarpało w wizjerze? To by musiało być dorabianie wirtualnych klatek, coś jak 100/200HZ kiedyś w TV.
    Trochę nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Przeczytaj na czym polega problem

    nic nie trzeba dorabiać, wystarczy żeby działało jak w Z6.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Chwila moment.
    1/100 to 100ms. 10 FPS to też 100ms na klatkę.
    Da radę, by nie szarpało w wizjerze? To by musiało być dorabianie wirtualnych klatek, coś jak 100/200HZ kiedyś w TV.
    1/100 s to 10 ms
    Poza tym co ma piernik do wiatraka? Podczas celowania nie robi się zdjęć i czas odczytu matrycy może być dowolny. Skoro potrafią filmować 60 fps, to znaczy, że da się odczytać matrycę z taką częstotliwością. A przecież wizjer nie dostaje informacji o każdej linii matrycy.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, V 20/2.8, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #76

    Domyślnie

    E ee eee racja, 10 fps to 1/10s.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Podobno ekraniki w ZF spadają do około 15 kl/s podczas pracy AFC. Więc tutaj nie ma możliwości obserwowania płynnego obrazu, wraz z obserwacją otoczenia. Tak trochę jakbyśmy grali za czasów dzieciństwa w gry komputerowe na słabym komputerze, widząc obraz w 10-15 fps.

    Czyli mówiąc wprost, jeśli ktoś robi dynamiczną fotografię, używa czasów naświetlania 1/200 lub dłuższe i musi się wstrzelić w odpowiedni moment to zapomnijcie na razie o tym aparacie na ten moment.... AF działa idealnie, ale niestety jak wszyscy wiemy wizjer i LCD to wydłużenie oka fotografa i przez to można stracić wiele dobrych kadrów, bo po prostu utrudnia to obserwacje otoczenia i tego co się dzieje w kadrze. Po czasie dochodzi do tego irytacja, bo przy każdym wciśnięciu spustu migawki do połowy, problem się przypomina i zamiast swobodnie sobie fotografować to patrzymy na obraz który szarpie.
    A jak mówiłem, że bezlustra Nikona nie nadają się do dynamiki (ptaki, samoloty) to niejaki JK problemu nie widział. Pewnie mu $$$ od Nikona przesłaniała widok
    Im bardziej ludzie, którzy od lat uprawiają ten typ fotografii zaczną grzebać w tym temacie tym więcej takich baboli wyjdzie. Ja mam przestrzelane Z50/Z6/Z7/ZF i w każdym miałem ten sam problem z lagiem w wizjerze na AF-C a co jest źródłem tego to nie chce mi się doktoryzować.

  8. #78

    Domyślnie

    W zwiazku z padem ZF musiałem wyciągnąć Z7 z szafy. Kurcze jakiś taki wolny Ale jest jedna rzecz dla mnie którą bym do ZFa przełożył a mianowicie ekranik, a w zasadzie sposób jego odchylania.
    Co do wypowiedzi kolegi powyżej, mam wrażenie że nie o tego laga chodzi.

  9. #79

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Podobno ekraniki w ZF spadają do około 15 kl/s podczas pracy AFC.
    To by cię zgadzało z moimi obserwacjami, ale nie dzieje się to od razu po włączeniu AFC, tylko po jakimś czasie. Tak jakby procesor się przegrzewał.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Co do wypowiedzi kolegi powyżej, mam wrażenie że nie o tego laga chodzi.
    Lag jest lagiem, najwyżej źródło może być różne.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tak jakby procesor się przegrzewał.
    Tylko czy to możliwe jeżeli aparat leżał w bagażniku przy -5*C a lagował w zasadzie od razu po rozpoczęciu robienia zdjęć? Tak szybko nagrzewa się procesor?

Strona 8 z 14 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Czy postęp technologiczny powoduje, że szumy są mniejsze?
    By ropusz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:39
  3. Problem z ostrością obrazu w D3100
    By michol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 21:01
  4. Problem - Drganie obrazu w d60
    By fortilama in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:47
  5. Nikon D50 No Problem-mały Problem
    By aguniar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •