Close

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 120
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    ...albo uprawiasz "gadżetoprostytucję"...
    Nie wiem, co to znaczy, ale podoba mi się ten termin
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jeden kontroler jakości do drugiego. Ej ziomek, idź zaparz kawę, ja wezmę ten aparat, jak wrócisz, to będziesz spacerował a ja przetestuję wszystkie tryby AF i sprawdzę jak się aparat zachowuje...
    o patrz, dlaczego ten obraz tak migoczę, trzeba to zgłosić i poprawić przed premierą - nie można było tak ?

    No a prawdę mówiąc, dało się to sprawdzić, nawet nie wstając z krzesła.
    Przez grubo ponad pół roku użytkownicy tego nie wyłapali, ale kontroler ziomek miał to zrobić podczas zmiany nie wstając z krzesła.
    Choć w sumie to trochę dziwne, bo ja akurat robię sporo zdjęć z czasem 1/160s i dłuższym.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  3. #53

    Domyślnie

    No chyba wyłapali, skoro w 1.10 było:
    Usunięto problem polegający na tym, że widok podglądu na żywo w wizjerze może nie być wyświetlany prawidłowo w niektórych okolicznościach.
    Tylko pytanie: wyłapali, ale błędnie zdiagnozowali, więc patch nie zadziałał? 1.20 dodał coś od siebie, więc problem wrócił? Problem jest głębszy, a łatka tylko chwilowo zamaskowała?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #54

    Domyślnie

    Aparat kupiłem początkiem kwietnia. Puszka miała już załadowany soft 1.10 i lagi występowały, więc aktualizacja 1.10 na pewno nie rozwiązywała tego problemu. Potem wypuścili 1.20. W jej opisie nie było nawet wzmianki, że likwiduje problem lagów, choć Nikon w wiadomościach do osób, które wysłały swoje zgłoszenia, uporczywie twierdził, że nowy soft załatwi tę kwestię. Jest tak, jak piszecie - Nikon Polska nic nie zrobi dopóki centrala nie zacznie działać. Przyjęli od nas informację, przekazali ją dalej i główkują, jak to załatwić. Póki co chcą zyskać na czasie, niestety naszym kosztem, bo puszki są w ciągłym użyciu i pasowałoby żeby działały jak należy.
    ZF, Z6II, S24/1.4A, N28-75/2.8, N50/1.8S, S85/1.4A, S135/1.8A, SB-910, SB-700, SB-600

  5. #55

    Domyślnie

    Nie chcę być czarnowidzem, ale mam wrażenie, że jeśli N coś tym zrobi, to i tak najwcześniej będzie to po Euro/IO.
    Wcześniej będą ogarniać Z6III i co tam mają na Euro/IO przygotowane.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #56

    Domyślnie

    Pytanie, czy Z6III nie będzie miał tego samego problemu i czy ten "szum" z ZF nie przesunie premiery nowej puszki, bo okaże się, że tu też jest wada?
    ZF, Z6II, S24/1.4A, N28-75/2.8, N50/1.8S, S85/1.4A, S135/1.8A, SB-910, SB-700, SB-600

  7. #57

    Domyślnie

    Z jednej strony, po czymś takim byłby szum jak stąd do Tokio. Z drugiej, może by szybciej wtedy zady ruszyli?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #58

    Domyślnie

    Nie do końca tak jest. Jakbyś poszukał głębiej to już pojawiały się posty kilka miesięcy o tym na grupach ZF. Ja właśnie poznałem tak jednego użytkownika z USA, z którym pisze właśnie. On opisywał ten problem już w tamtym roku, ale niestety trafił na użytkowników którzy mu zrobili pojazd że nie potrafi sobie aparatu ustawić, że jest słabym fotografem itp. no i wtedy dał sobie spokój. do Nikona napisał już wtedy, wraz ze swoimi znajomymi którzy też mają ZF i zauważyli ten problem. Dostawali od Nikona odpowiedzi że to normalne. Dopiero teraz Nikon się zainteresował, pewnie jak więcej osób zaczęło pisać o tym.

    Ja kupowałem ZF z tego co pamiętam jakoś pod koniec października, ale pierwsze zdjęcia zrobiłem na AFS i trochę EAF. Później aparat przez resztę zimy gdzieś sobie spokojnie przeleżał i dlatego tak długo nie wiedziałem o tym. Problem zauważyłem w tym sezonie na pierwszym ślubie i to dosłownie w pierwszych minutach używania aparatu na weselu, podczas pierwszego tańca ustawiłem sobie AFC i zacząłem focić widząc że coś nie tak jest bo obraz laguje, nie wiedząc co się dzieje i nie mając czasu na sprawdzanie aparatu, bo wiadomo że to pierwszy taniec... z automatu sięgnąłem po drugą szelkę z Z6II którym praktycznie dokończyłem całe wesele. W między czasie brałem ZF i głupkowałem z ustawieniami zastanawiając się co się dzieje, z myślą że coś w ustawieniach jest nie tak...

    Wiesz teraz się robi sezon na fotografowanie, dużo osób kupuje sprzęt, albo dużo osób dopiero zaczyna normalnie używać.

  9. #59

    Domyślnie

    Tak, dokładnie. Jak sam słusznie zauważyłeś, puszka trafiła na półki poza sezonem. Nadal żyłbym w błogiej nieświadomości, że mam aparat z wadą, gdyby nie Twoja informacja wrzucona na grupie FB, choć swoją sztukę kupiłem pół roku później. Uznałem, że sprzęt jest już wystarczająco dobrze przetestowany i jego zakup nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Znając życie, nawet gdybym zauważył problem uznałbym, że ten typ po prostu tak ma i pewnie nic bym z tym nie zrobił, bo skoro użytkownicy nic nie piszą – wszyscy chwalą aparat, Nikon milczy, to problemu nie ma. Dlatego nie ma co odpuszczać, trzeba cisnąć, ile się da. Wiadomo, że teraz o jakości sprzętu nie decydują inżynierowie, tylko księgowi, ale wyścig zbrojeń trwa. Jeśli Nikon nie chce tracić klientów, musi wypuszczać dopracowane puszki, bez względu na ich pozycję w rankingu marki.
    ZF, Z6II, S24/1.4A, N28-75/2.8, N50/1.8S, S85/1.4A, S135/1.8A, SB-910, SB-700, SB-600

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wida Zobacz posta
    Tak, dokładnie. Jak sam słusznie zauważyłeś, puszka trafiła na półki poza sezonem. Nadal żyłbym w błogiej nieświadomości, że mam aparat z wadą, gdyby nie Twoja informacja wrzucona na grupie FB, choć swoją sztukę kupiłem pół roku później. Uznałem, że sprzęt jest już wystarczająco dobrze przetestowany i jego zakup nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Znając życie, nawet gdybym zauważył problem uznałbym, że ten typ po prostu tak ma i pewnie nic bym z tym nie zrobił, bo skoro użytkownicy nic nie piszą – wszyscy chwalą aparat, Nikon milczy, to problemu nie ma. Dlatego nie ma co odpuszczać, trzeba cisnąć, ile się da. Wiadomo, że teraz o jakości sprzętu nie decydują inżynierowie, tylko księgowi, ale wyścig zbrojeń trwa. Jeśli Nikon nie chce tracić klientów, musi wypuszczać dopracowane puszki, bez względu na ich pozycję w rankingu marki.
    Myślę że do pierwszego ewentu albo zlecenia i wtedy i wtedy zaczęłoby Cie to zastanawiać/denerwować.

    Wrzucam kolejny film. Na początku 3D i jest gładko. Później AFC i lagggg....

    https://youtu.be/eqHJOIj7CRY?feature=shared

Strona 6 z 12 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Czy postęp technologiczny powoduje, że szumy są mniejsze?
    By ropusz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:39
  3. Problem z ostrością obrazu w D3100
    By michol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 21:01
  4. Problem - Drganie obrazu w d60
    By fortilama in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:47
  5. Nikon D50 No Problem-mały Problem
    By aguniar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •