Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 120
  1. #21

    Domyślnie

    Przed chwilą zrobiłem testy, tym razem z najnowszym firmwarem. Udało mi się wywołać to zjawisko zarówno z 3D Trackingiem, jak i bez. Co ciekawe, nie dzieje się to przy każdym wciśnięciu spustu migawki do połowy, a nieregularnie raz na kilka razy. Jak już się dzieje, to czasem wystarczy zdjąć palec ze spustu i wcisnąć go ponownie, żeby problem zniknął, a czasem da się go powtórzyć kilka razy pod rząd. Co jeszcze ciekawsze, raz laguje tylko obraz w wizjerze, a innym razem i w wizjerze, i na ekranie. Sprawdziłem też ustawienia stabilizacji - nie mają wpływu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jak widzicie, wątek został znacząco przeczyszczony. Znowu. Szkoda nerwów na przepychanki.


    PS. Na pocieszenie dodam, że tym razem główny prowodyr został nagrodzony.
    I słusznie.
    Naprawde mnie juz to dziwilo, ze tyle bylo roznych akcji i zero reakcji moderacji (rym przypadkowy ).
    Az zajrzalem w jakis watek gdzie glowny prowdyr byl laskaw sie udzielac czesto, myslalem ze ostrzezenie wylapie a tu ban...
    Chyba nie na zawsze? Moze nie zabijac od razu, moze jest jakas nadzieja na zmiane...

    Choc jak pomysle, ze siedzi teraz i widzi ban i pewnie klnie na forum, ze zazdrosne biedaki, ktorych nie stac na aparat jak moj, i jeszcze instrukcji nie chca czytac jak im kaze, bo nic nie wiedza. I mnie zbanowali.....hahahahah.
    Przepraszam, ale tak mi sie wyobrazilo

    Koniec OT
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć!

    Mam ten sam problem, zgłaszałem do Nikon Polska tydzień temu i jak narazie otrzymałem informacje, że sprawdzają temat. Jak dla mnie to kwestia oprogramowania, bo do tej pory nie miałem takiego zachowania na innych bezlustrach Nikona.

    Pozdrawiam,
    Wojtek

  4. #24

    Domyślnie

    Nie pozostaje nam nic innego, jak zbiorowo szturmować Nikona i zadbać, żeby informacja o problemie dotarła do jak największej ilości użytkowników. Skoro kolejna osoba potwierdza, że jego puszka ma te same objawy, to znaczy, że problem jest globalny, więc producent powinien globalnie podejść do tego zagadnienia. Tym bardziej, że za granicą ten problem też wypłynął, tylko tak jak u nas, zaczęła się "jazda", że nie potrafimy ustawić puszek oraz poprawnie z nich korzystać.

  5. #25

    Domyślnie

    Dodam jako nieposiadacz Zf, że jakiekolwiek są ustawienia, to nie powinno wywoływać takiego efektu, użytkownik nic nie psuje naciskając guziki i kręcąc kółkami

  6. #26

    Domyślnie

    Słuchajcie, dawajcie znać na jakim etapie zgłoszenia jesteście. U mnie wymiana maili z Nikonem trwa już jakieś 2 tygodnie. Mam wrażenie że odbijają piłeczkę i przeciągają temat. Dwukrotnie pisali mi w mailach że ich Z8 nie ma problemu - mylą aparaty i przepraszają. Później dostałem informację że powinienem ściągnąć soft. 1.20 który rozwiązuje ten problem. Cieszyłem się jak głupi na wiadomość że jednak to soft. Ściągnąłem soft, zainstalowałem i nie rozwiązało problemu. Znów napisałem maila i ponownie prosili mnie o podanie parametrów bo ozgrozo ich Z8 w biurze nie wykazuje takich problemów. Wczoraj poszedł do nich ostatni mail, nie dostałem odpowiedzi dzisiaj w piątek, pewnie po weekendzie odp. ale przypuszczam że znów będę proszony o przesłanie filmów, i parametrów.

    Dobra wiadomość taka. Że nie piszą, jak nasz zbanowany forumowy kolega, że problem wynika ze złego używania aparatu, a obraz laguje bo to nasza wina i nie napisali wprost że problemu nie ma.

    Dodam tylko że znajomy fotograf z USA, zgłaszał ten sam problem ze swoim ZF. I tamtejszy serwis zlał go z góry, wysyłają jakiegoś gotowego maila od bota. Zaczął rozmawiać z innymi użytkownikami ZF i okazuje się że wszyscy których zna z ZF mają taki sam problem. Ale niestety mało kto zgłaszał to :/

    Ja dzisiaj byłem na sesji w plenerze, ładne światło, niestety zauważyłem że problem też występuje w jasnych miejscach, wystarczy że zmienimy scenerię i pojawia się chwilowy lag - niestety czasami też na 3D i EAF. Laguje też w momencie, kiedy ostrzyłem na mało kontrastowe tło.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 10-05-2024 o 22:56

  7. #27

    Domyślnie

    Może zagadajcie z NR?
    Goście mają większy zasięg, może więcej dotkniętych się zgłosi i reakcja N będzie szybsza?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #28

    Domyślnie

    Jako posiadacz Zf zgłaszam ten sam problem z aparatem. Sprawa zgłoszona do Nikona, czekam na odpowiedź.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Może zagadajcie z NR?
    Goście mają większy zasięg, może więcej dotkniętych się zgłosi i reakcja N będzie szybsza?


    Dobry pomysł. Tak zrobiłem. Czekamy na odp.

    Wrzuciłem też posta na https://www.dpreview.com/forums/post/67700851

    Na dpreview nikt nie potwierdził problemu, więc jeśli ktoś z Was ma tam konto, lub komuś zależy na tym żeby rozwiązać ten problem. Warto tam dopisać swoje spostrzeżenia na dpreview, jakimś dziwnym trafem, są tam posiadacze ZF którzy nic nie napisali, a przecież to bardzo łatwo zauważyć. Chyba że my mamy felerne egzemplarze z jakiejś lipnej partii i dzieje się tylko tak u nas, a teraz w sprzedaży są już poprawione wersje. Ale myślę że jest to głównie spowodowane tym że dopiero sezon na focenie się zaczął i dużo osób jeszcze nie dostrzegło tego problemu. - czym więcej ludzi zauważy ten problem, to tym więcej zgłoszeń Nikon dostanie. Do dzieła ludzie, jeśli chcemy sprawny aparat.



    Nawet jeśli uważacie że nie przeszkadza Wam lagujący wyświetlacz, to pamiętajcie że później przy odsprzedaży może być problem ze znalezieniem kupca. Zobaczcie co kolega napisać wyżej, że planował kupno tego aparatu, ale widząc co się dzieje, na razie woli się powstrzymać.

    Jestem zainteresowany zakupem Nikona ZF (do celów amatorskich co prawda, ale lag w EVF to ostatnia rzecz którą bym chciał mieć) więc bardzo prosze obecnych posiadaczy napiszcie czy / kiedy Nikon rozwiąże problem
    i całkowicie to rozumiem, bo planowałem drugą sztukę, i zrezygnowałem, a tym bardziej nie kupiłbym używanego aparatu (po gwarancji) z takim problemem.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 12-05-2024 o 14:30

  10. #30

    Domyślnie

    Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości o co chodzi z tym lagowaniem ekranu i wizjera, to podaję link do filmu https://youtu.be/Gq7HUTPA-Pw
    Macie tam dokładnie wszystko pokazane. Odsyłam również do opisu, w którym podane są wszelkie informacje. Dzisiaj wysłałem kolejnego, trzeciego już maila do Nikona z podlinkowanym filmem. Czekam na rozwój sytuacji.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Czy postęp technologiczny powoduje, że szumy są mniejsze?
    By ropusz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:39
  3. Problem z ostrością obrazu w D3100
    By michol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 21:01
  4. Problem - Drganie obrazu w d60
    By fortilama in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:47
  5. Nikon D50 No Problem-mały Problem
    By aguniar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •