Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 130
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Bardzo możliwe, że to bez sensu podpowiedź (Z f nie mam, więc nie sprawdzę), bo zachowanie aparatu będzie takie samo, jak przy wciśnięciu spustu do połowy, ale czy próbowałeś odpiąć włączanie AF od spustu migawki i podpiąć pod przycisk AE-L/AF-L?
    Wiesz co, na początku każdą opcję przestawiałem która ma coś wspólnego z wyświetlaniem, bo byłem przekonany że to ma związek z ustawieniami aparatu. Jak to nic nie dało, to dosłownie doszedłem do etapu przestawiania dosłownie wszystkich możliwych opcji, łącznie z tym co tutaj napisałeś. Nic a nic.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Na 3D Trackingu problem też występuje, ale nie objawia się od razu, tylko po jakimś czasie od włączenia aparatu.
    ale też tak mocno rwie u Ciebie na 3D jak u mnie na AFC-S ? na filmie.
    Sprawdzałeś też na AF-S. Zrób sobie test, ja zostawiłem film, jak sprawdzić czy nasze ZF mają ten problem.


    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kolejny fotograf opisujący problem. https://www.youtube.com/watch?v=u6G3n_v8bWs&t=33s
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 10-05-2024 o 12:28

  2. #12

    Domyślnie

    Hm, w łatce 1.10 był problem z wyświetlaniem "usunięty".
    Ciekawe, wróciło z inną łatką, czy N tak umie w usuwanie bugów...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Hm, w łatce 1.10 był problem z wyświetlaniem "usunięty".
    Ciekawe, wróciło z inną łatką, czy N tak umie w usuwanie bugów...
    Gorzej jeśli to problem technologiczny.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    a dlaczego nie?

    Nikon Z9 i Z8 to nie są dobre aparaty pod reportaż ślubny. Pracuję na szelkach, na dwóch aparatach jednocześnie. Z9 jest dużym aparatem, to sprzęt głównie do robienia sportu, na dwie godziny na boisku i do domciu. Z8 mając przez chwile, odrzuciłem ze względu na baterie, bo szybko leci, poza tym ograniczone możliwości S i M RAW, gdzie nie używam dużych plików, które jedyne co, to w moim przypadku zjadają zasoby dysków twardych, po co trzymać tysiące dużych plików, z których się nie będzie korzystało. Dodam tylko, oba miałem i korzystałem.

    Wbrew temu co uważasz, puszka profesjonalna może być nawet Z6 - wyznacznikiem doświadczenia nie jest to co masz w katalogu marketingowym firmy, tylko to jak wykorzystujesz dany sprzęt i jakie masz portfolio.

    Mylisz się że to nietypowe zastosowanie aparatu. Bo wystarczy pójść do cioci na imieniny, ten efekt wywołuję się również bez lampy, wystarczy w złotą godzinę wyjść na spacer z modelką, wystarczy za dnia punkt ostrości ustawić na pana młodego w czarnym garniturze, czy mieć czarnego psa, albo pójść z kumplem do pubu i będzie to tak wyglądało jak u mnie na filmach. Na prawdę wystarczy pomyśleć, to nie są skomplikowane sprawy. To czasy naświetlania 1/160 1/200 AFC- PUNKTOWY. Piszesz trochę jakbyś nigdy zdjęć nie robił... bo to są zupełnie normalne warunki fotografowania i bez urazy, lubię czasami wprost napisać, ale zdziwiło mnie Twoje podsumowanie o tym że nietypowymi warunkami fotografowania jest robienie zdjęć na czasach naświetlania 1/200 lub dłuższych w połączeniu z AFc- pkt. widząc w stopce sprzęt który posiadasz. z tymi lampami... no nie wiem co napisać, mam wrażenie że jaja sobie robisz ?



    i tutaj się podpisuję, chciałbym żeby tak było. Niestety bardzo dużo osób zauważyło ten problem, ale olali temat, na pytanie czy zgłosili, dostawałem odpowiedź że tak mają, ale im to nie przeszkadza. Dużo o tym nie wiedziało i nie wie, bo kupowali aparat zimą i teraz dopiero zaczynają fotografować, albo gdzieś tam używali 3D czy AFS a na tych ustawieniach nie ma problemu. Cześć osób na szczęście zgłosiła już temat, bo tak jak ja, oczekują że ten problem zostanie naprawiony i finalnie dostaną sprawny produkt.

    Niepotrzebnie się unosisz. Wiadomo że profesjonalny sprzęt to taki którym się zarabia, a zarabiać można wszystkim. Nikt tego nie kwestionuje.
    Co do reszty, odnosiłem się do Twojego wpisu gdzie pisałeś konkretnie o zastosowaniach z lampą, i owszem, uważam że większość uzytkowników tego aparatu nawet o lampie nie pomyśli - oni chcą mieć mały aparacik do noszenia przy sobie.
    Kupują go przeważnie turyści, rodzinni pstrykacze, i tak dalej. To nie żadna krytyka, zwyczajnie widzę po znajomych i członkach lokalnego klubu foto kto ma ten aparat, przeważnie z kitem, zdjęcia na auto w JPG i jechane.
    O żadnej lampie mowy nie ma.
    Taka grupa docelowa na ten model i tyle.
    I ja tego sobie nie wymyśliłem, powiedziały mi to osoby posiadające ten aparat.
    To że w rękach zawodowca można nim zarabiać na życie - no pewnie. Można kopać rowy łopatą kiedy obok stoi koparka, nikt nikomu nie zabrania.
    Ale jak sam widzisz są pewne problemy i szczerze Ci życzę aby NIkon je rozwiązał bo zgadzam się że tak być nie powinno niezależnie od modelu.
    Chodziło mi zwyczajnie o to, że gdyby taki problem występował w Z9/Z8, to Nikon dostałby zdecydowanie więcej skarg od klientów bo zdecydowanie więcej właścicieli tego sprzętu używa lamp (nie słyszałeś o słynnych prążkach?).

    PS. Zaskoczyłeś mnie tym co pisałeś o Z8 i baterii - naprawdę w ZF bateria starcza na dłużej? Poważnie się pytam.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Hm, w łatce 1.10 był problem z wyświetlaniem "usunięty".
    Ciekawe, wróciło z inną łatką, czy N tak umie w usuwanie bugów...
    Ja po zgłoszeniu do Nikona dostałem odpowiedź żebym wgrał 1.20 i zostanie to naprawione. Dwa razy pisali że w ich Z8 (tak Z nie mają takiego problemu. W konsekwencji sami nie wiedzą dlaczego i czemu tak się dzieje, poszło kilka maili, teraz sprawdzają.... na szczęście nikt nie napisał mi że wyolbrzymiam. Ale myślę że jeśli więcej osób zacznie to zgłaszać to poważniej podejdą do problemu.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Gorzej jeśli to problem technologiczny.
    No to będzie buba...

    Ciekawe, czy zdecydują się w takim przypadku na akcję serwisową...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #17

    Domyślnie

    Zaskoczyłeś mnie tym co pisałeś o Z8 i baterii - naprawdę w ZF bateria starcza na dłużej? Poważnie się pytam.
    Tak, bardzo szybko zjada baterie. Ale to nie tylko ja to zauważyłem.

    Ale nie rozmawiajmy o Z8/Z9. bo zaśmiecimy...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No to będzie buba...

    Ciekawe, czy zdecydują się w takim przypadku na akcję serwisową...
    Ciągle mam nadzieje że to jednak problem oprogramowania.

    Jeśli będzie podejście użytkowników typu kolegi JK - jeśli Ci nie działa dobrze, zamknij oczy nie patrz i się samo naprawi. To pewnie zleją temat, ale jeśli zaczną napływać zgłoszenia i gdzieś zacznie się w socjal mediach przewijać temat, to przypuszczam że nie będą mieli wyjścia.

    Tutaj nawet sam fakt, że jeśli ktoś nie używa trybu AFC-S albo tych czasów, to później będzie ciężko odsprzedać ten aparat . Dlatego jeśli tego nie używacie, a macie problem, to warto to jednak zgłosić, napisanie maila nic nie kosztuje, a Nikon może przyśpieszy działania.

    ZF uwielbiam, ergonomia tego aparatu mi bardzo siadła. Sam aparat ma potencjał, ale są momenty w których tego aparatu nie da się używać i odkładam go na bok... jak zaczynają się bawić ludzie na parkiecie, światło zaczyna działać od DJ i chcemy sobie zrobić zdjęcia AFC z trybami pola jednopunktowy AF lub AF z dynamicznym wyborem pola, to mamy istny matrix na wyświetlaczach i ciężko się wstrzelić w odpowiedni moment wstrzelić, to jakbyś grał w cyberpunka na kompie w 10-15 FPS :] .... wtedy kończę zdjęcia starym Z6 który w tych samych warunkach i na tych samych parametrach ma obraz ekstra płynny w wizjerze i na LCD.


    Swoją drogą. Piękny jest ZF <3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	396984590_894122235411111_7027752518839288087_n.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	141,4 KB
ID:	79995

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20231231_115949652.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	3,60 MB
ID:	79997

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PXL_20240209_095251433.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	2,81 MB
ID:	79996
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 10-05-2024 o 12:59

  8. #18

    Domyślnie

    Jestem zainteresowany zakupem Nikona ZF (do celów amatorskich co prawda, ale lag w EVF to ostatnia rzecz którą bym chciał mieć) więc bardzo prosze obecnych posiadaczy napiszcie czy / kiedy Nikon rozwiąże problem
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  9. #19

    Domyślnie

    Jak widzicie, wątek został znacząco przeczyszczony. Znowu. Szkoda nerwów na przepychanki.


    PS. Na pocieszenie dodam, że tym razem główny prowodyr został nagrodzony.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Jak widzicie, wątek został znacząco przeczyszczony. Znowu. Szkoda nerwów na przepychanki.


    PS. Na pocieszenie dodam, że tym razem główny prowodyr został nagrodzony.
    Dziękuję.

    Całkowicie to rozumiem.
    Ja chciałem drugą sztukę w tym roku, ale też czekam na rozwój sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-05-2024 o 16:48 Powód: zdublowało się

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z oprogramowaniem - brak exifu, brak miniatur zawartości zdjęcia
    By Kadziu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 16:14
  2. Czy postęp technologiczny powoduje, że szumy są mniejsze?
    By ropusz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 12:39
  3. Problem z ostrością obrazu w D3100
    By michol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 21:01
  4. Problem - Drganie obrazu w d60
    By fortilama in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:47
  5. Nikon D50 No Problem-mały Problem
    By aguniar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2006, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •