Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 93
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    ...całej "magii" tej firmy. Czy naprawdę warto wydawać aż tyle kasy...
    Wiesz co? Kup sobie jakąś świeżą używkę (żeby nie płacić podatku od nowości z salonu), poużywaj z rok żebyś zapomniał nawyki z Windowsa. Potem będziesz wiedział jak Ci się to je. Sprzedasz wtedy z niewielką stratą i albo kupisz coś bardziej wypasionego od Appla, albo jakąś nowość z Windowsem. To specyficzne kompy i ekosystem. Albo się je lubi albo nie, i to z różnych, niekiedy ciężkich do zdefiniowania powodów.

  2. #82
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    169

    Domyślnie

    Nie wiem skąd ta moda na Apple.
    Znaczy wiem - przyszła z USA, od tamtejszych nastolatków, gdzie osoba nie posiadająca `jabłkowego` sprzętu była/jest uważana za `biedotę i not trendy`.

    Poniżej garść informacji dot. Apple:

    https://antyweb.pl/olbrzymia-dziura-...czeniach-apple

    https://antyweb.pl/serwis-apple-to-zart

    https://antyweb.pl/apple-google-dane

    https://cyberdefence24.pl/biznes-i-f...iard-euro-kary

    https://www.purepc.pl/departament-sp...opolistycznych

    https://wykop.pl/link/4743681/jakosc...ranami-macbook

    https://wykop.pl/link/4875179/apple-...rzetu/strona/3

    Podobno Samsung zaczyna iść tą samą drogą...

  3. #83

    Domyślnie

    To niestety jest druga ciemna strona Apple.
    Oglądam tego faceta od naprawiania sprzętów Apple. Jego historię procesów z tą firmą. Jak rozwiązuje problemy(programowanie czujnika otwarcia pokrywy maczka)
    Ale ogólnie naprawy laptopów są drogie. I ciężko jest znaleźć dobry serwis
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 26-05-2024 o 07:29

  4. #84

    Domyślnie

    @Tamitu; Dla mnie przełomowy był powrót do technologi RISC. Od kiedy Apple odszedł od PowerPC przestał mnie sprzętowy interesować. Myślę że wiele osób docenia że można w końcu na zoptymalizowanym oprogramowaniu obrabiać zdjęcia i montować filmy w terenie nie troszcząc się o gniazdko sieciowe. U mnie chwilowo jedyny komp na którym pracuje (zdjęcia) w domu i w terenie to prawie najprostszy MBA M1 16/256 który reaktywnością, bije mojego energetycznego stacjonarnego potwora - I7 3930K - 6/12 4.5GHz, 32GB, 3x512GB SSD, RTX2060 6GB a wydajnością renderowania materiału jest porównywalny. Tyle że jest mobilny i w czasie najcięższych prac pobiera mniej niż 30W a przy lekkich 2-5W zamiast około 550 W i 100W co przy często pracującym kompie ma swoje odzwierciedlenie w rosnących rachunkach za energię. Do tego MacOS zdecydowanie lepiej integruje się z NASem na przechowuje wszystkie treści, ponieważ potrafi korzystać z indeksowania które odbywa się na NASie.
    To na tyle dużo że przekonało mnie żeby wydać kasę na stacjonarną wersję w większą ilością portów.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamitu Zobacz posta
    Nie wiem skąd ta moda na Apple.
    Znaczy wiem - przyszła z USA, od tamtejszych nastolatków, gdzie osoba nie posiadająca `jabłkowego` sprzętu była/jest uważana za `biedotę i not trendy`.
    Może nie tak, jak kiedyś, ale jest tak cały czas. Niestety.

    Korzysta(łe)m z Windowa i Mac równolegle od końcówki lat 90. Dla mnie wojenka Mac vs Windows nie ma większego sensu.
    Mac czy Windows? To tylko system operacyjny, narzędzie – które pozwoli na pracę. Jeden woli Nikona, drugi Canon. Jeden wybierze Lexusa, a drugi Infiniti

    Za dobry krok uważam przejście na czipy M. Za czasów PPC to również był ich wyróżnik (architektura). Mocy obliczeniowej mamy pod dostatkiem. Cały rozwój PC (IMHO) skierowałbym na tory zachowania obecnej wydajności przy obniżeniu zapotrzebowania na energię. Mój stacjonarny Dell Precision z i5 9gen bez problemu radzi sobie z zadaniami. Nawet, jak ostatnio bawiłem się RAFami z GFXa 100.

    Ja stałem się skąpiradłem i wydać duże pieniądze na komputer jest mi bardzo ciężko. Od ekosystemu Apple odszedłem z uwagi na ceny i możliwe ograniczenia na rozbudowę.
    Nie mówię, że nie wrócę - Windows 10 jest dla mnie ostatnim używalnym. GUI Windowsa 11 jest jednak dla mnie przekombinowane i go nie zwyczajnie nie lubię. "Nakładka na nakładkę".

    Radzę Ci, jak @Keek: kup używany, ale nie antyk. Korzystaj przez pół roku, rok. Potem podejmiesz ostateczną decyzją chcąc kupić docelowy.
    Jak zostało wspomniane - często bywają kłopoty z rozbudową, np. RAM, ale tak jest i na rynku WinPC.
    |F4|FA|D700| +|N18 f\2.8D|N20 f\2.8D|N24 f\2.8D|N35 f\2D|N50 f\1.4D|N85 f\1.8D|Micro 105 f\2.8D|Micro 55 f\2.8|
    +|N35-105 f\3.5-4.5D|18-35 f\3.5-4.5D|70-210 f\4-5.6D|

  6. #86
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    169

    Domyślnie

    Zamiast wymiany taśmy zasilającej za 300-500 zł wymieniają matryce za 4000 zł.
    Chodzi o podejście do użytkownika, a to nabijanie w butelkę zupełnie mnie się nie podoba.

    RISC fajna sprawa, nie wiem czy kojarzycie, ale komputery szachowe korzystają z tej technologii.
    Inna sprawa to pobór prądu.
    Tutaj PC musi jeszcze temat dopracować. Choć zmiany zaszły - przy przeglądaniu forum, muzyka w tle z YT - użycie procka mam na 8 W a grafikę na 11 w. Monitor 17W, drugi już 50W.
    Co do ciszy, komfortu użytkowania. Mój lapek Della na i5 szumi głośniej jak stacjonarka. Z chałasem sprzętu to już są mity, wiatrak załącza się w GPU po przekroczeniu 60 st. C a i tak jest ledwo słyszalny.
    BTW.
    Taki Ryzen 7700x za 1200 zł zjada Aplle M4 na multi.
    CPU Benchmark Scores
    Single-Core Score
    2912
    Multi-Core Score
    15272

    Gdzie M4 uzyskuje
    Apple M4 Single Core
    3810
    Geekbench 6 (Multi-Core)
    Apple M4
    14541

    https://www.youtube.com/watch?v=Daa7JMtrHGc
    komentarz: @Janmichalski6834
    3 months ago
    Jestem grafikiem. Po 12 miesiacach pracy na macu mini m1 wracam do windowsa. Zazdroszcze tym ktorzy dobrze czuja sie w tym systemie bo to swietny sprzet, zwlaszcza Air 15 ktory nawet ostatnio rozwazalem i macalem w salonie. Jest bezglosny, starczy na 5 nawet 8 lat (16 GB i 1TB dysk oczywiscie, nie ten podstawowy), super dziala pakiet adobe. Ja rezygnuje bo finder jest dla mnie nie do przejscia, rok walcze z tym zeby dorownac wygodzie i predkosci poruszania sie po folderach jak w explorerze i nic z tego, to jest frustrujace. Drugi problem - zewnetrzy monitor wyswietla obraz gorszej jakosci z maca niz z starego PC - wyraznie widac ze system jest przystosowany do swoich monitorow appla. Kolejna rzecz - dysk ssd na tb4 sie po prostu odlacza w trakcie pracy (wyskakuje komunikat - "odlaczaj zawsze bezpiecznie", i dysk znika z systemu). Myslalem ze to tylko problem z moim dyskiem ale nie - to jest powszechny problem (polecany do maca mini dysk sandiska a nie jakis tani noname). Najgorsze ze po ponownym podlaczeniu dalej go nie widzi a czasem po tym odlaczeniu od razu sam ponownie sie pojawia - ale ustawienia wszystkich folderow znowu sa domyslne i znowu musze wszystko od nowa wlaczac w opcjach. Ogolnie jak ktos sie odnajduje na macos to super, mac mini byl tanszy o ok 1/3 niz stacjonarny PC (podobna moc przy obrobce filmow). Teraz przechodze na laptopa i te z windowsem sa nieco tansze niz AIR (z duzym dyskiem) ale maja cos lepsze - dotykowe ekrany, ktore mozna pomocniczo wykorzystywac jak tablet graficzny. Ja konkretnie celuje w asus ROG flow 16 albo Asus zenbook x16 (jakby ktos szukal alternatywy dla appla)

    Nie jestem ani za Windowsem, ani za MC. Jak matiF napisał - kwestia upodobań.
    Siostra ma iPhona i MCbooka, trochę klikałem ale nie mogę się tam odnaleźć.

  7. #87

    Domyślnie

    Apple należy potępiać za ich politykę - wiele rzeczy to niemal jednorazówki, fakt trwałe ale czasami trudne lub drogie w naprawie

    ...ale....

    na chwilę obecną nie ma LEPSZEJ opcji na mobilne urządzenie do obrabiania zdjęć.
    Owszem, można mieć solidną, potężną stację roboczą ale ciężko z takim czymś jedzie się w podróż. Tak samo lapki z windows - nie są bezgłośne przez większość czasu i praca na baterii nawet nie zbliża się do appla.

    Niestety system jest specyficzny. Do tej pory nie trafiłem na program /wygodną przeglądarkę zdjęć - systemowa jest fatalna, zamienniki słabe. FastStoneImage - to przykład programu jakiego brakuje na macach.

    Do codziennej biurowej pracy korzystam z Windows - jednak przyzwyczajenia robią swoje, oraz pewne rzeczy na macu są nieintuicyjne.
    Do zdjęć nie widzę innej opcji jak sprzęt od Appla. Obecnie lecę na air m1 8/256 - totalnie bazowa konfiguracja a LR działa na tym więcej niż wystarczająco i co ważne w zupełnej ciszy.
    Dzisiaj odbieram maca pro 16cali, m1 16/512, używka w idelanym stanie za ~ 50% ceny obecnie podobnej nowej konfiguracji i będzie sprzęt na kolejne lata. Jak upwszechnią się nachodzące chipy wspierające lokalne SI to będzie kolejna zmiana - myślę, że to może być mała rewolucja w wydajności dla programów graficznych .

    Daleko mi do bycia fanem jabłka, jednak praca z foto i video na ich urządzeniach to przyjemność. Wiele rzeczy jest słabych, wiele nielogicznych, wiele dosłownie głupich, jednak jako równoległe urządzenie do windowsa, sprawuje się świetnie i jeżeli ktoś szuka urządzenia do zdjęć, niestety ale polecam jakiegoś lapka do maca - inny komfort pracy ze świetnym wykonaniem, bdb ekranem, genialnym gładzikiem, baterią trzymająca przynajmniej kilka godzin obrabiając foty i do tego w 95% w ciszy - wiatraki startują w pro podczas eksportu...o ile będzie taka potrzeba w air nie ma wiatraków, wiec zupełna cisza.

    Autorze - kup używkę maca pro 14 m1 16/512 - wydatek ok 5k, nowe na ibood są regularnie w promkach po 6800zł a będziesz miał świetne wprowadzenie do systemu appla. Wydajność dla większość osób w pełni wystarczająca.
    Cena nowego, szczególnie w fajnej konfiguracji czyli m3 max, 36/1tb to pod 20k zł, lekki absurd a patrząc na testy na tych kanałach:
    - https://www.youtube.com/@ArtIsRight - świetne, szczegółowe opracowania, wiele porónań - polecam poszukać konkretnych modeli - dużo filmików, oraz
    - https://www.youtube.com/@MaxTechOfficial - mniej rozbudowane ale bardzo fajne porównania, łącznie z zachowaniem lapka w LR podczas korzystania z innych aplikacji

    powyższe pokazuje, że do zwykłego korzystania, ciągle 16/512 wystarcza, jeżeli nie składamy ogromnych panoram, mega mocnej obróbki na wielu warstwach itp bazowe konfiguracje z procesorami pro (uwaga na M3 i M3pro w macbook pro - pomieszali ) są w wystarzcające. Zysk z 32GB nie jest potężny, często więcej daje procesor z serii max niż więcej ramu.
    Można hejtować ale swap w macu działa bdb - obecnie w air mam 7GB na 8 ramu wykorzystane i ok 8GB na swap - działa płynnie. W/w kanały pokazały jednak ile zyskuje się mając 16GB ramu - i to wydaje się optymalna wartość.

    Piszę to wszystko aby nie dać się zwariować - miło jest mieć najlepszy sprzęt, jednak macki są trochę drogie na polskie warunki. Optymalne konfiguracje są jednak dostępne na rynku wtórnym za uczciwe pieniądze i mogą jeszcze posłużyć wiele lat zadowalając swoją wydajnością.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tamitu Zobacz posta
    Zamiast wymiany taśmy zasilającej za 300-500 zł wymieniają matryce za 4000 zł.
    Chodzi o podejście do użytkownika, a to nabijanie w butelkę zupełnie mnie się nie podoba.
    To prawda. W moim MBP z 2018 roku wymienili 3 razy, w tym raz razem z klawiaturą i baterią. Na szczęście ciągle w ramach gwarancji. Więc to podejście akurat lubię

  9. #89
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Dobre pytanie
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    To prawda. W moim MBP z 2018 roku wymienili 3 razy, w tym raz razem z klawiaturą i baterią. Na szczęście ciągle w ramach gwarancji. Więc to podejście akurat lubię
    A bo miłe Rysie (jak na zdjęciu) zawsze mają szczęście. No może koty.
    Sukinsynsość producentów elektroniki przekracza wszelkie granice, a jeśli ktoś wierzy w zapewnienia producenta to jest osobą naiwną.

  10. #90

    Domyślnie

    Mnie się udało bo Japco mi dawało za każdym razem gwarancję 2 lata na wymienione komponenty. Już się z tego wycofali, teraz gwarancja swoje i ewentualne rozszerzenie o 3 miesiące. Co do ekranu - serwis go uszkodził w trakcje akcji wymiany klawiatury. A potem ekran padał tuż przed końcem gwarancji, tak z miesiąc. Więc tak, miałem fuksa Natomiast telefon dzisiaj już trzy razy resetowałem. A airdrop dalej wyrzuca błąd…

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić taniego Maca
    By Woo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 01:49
  2. Zbyt powolny Lightroom-przesiadka na Maca?
    By franiu in forum Komputery
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 22:10
  3. przesiadka z 80-200 na 70-200 - czy warto??
    By grr in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 15:41
  4. Przesiadka na Maca - kilka pytań
    By GSK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 01:43
  5. Przesiadka z D70 na D80 warto??
    By g888 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-09-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •