Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 93
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    - że programy się nie zacinają, a OS nie zawiesza to legenda. Choć z mojego doświadczenia zdarza się to rzadziej niż w Windows.
    to ciekawe

    myślałem że MacBooki takie świetne stabilne i się nie zawieszają

    o swoim WIN10 mogę powiedzieć tak: nie pamiętam kiedy się zawiesił mój komputer... miał problem z uruchomieniem po aktualizacji coś pamiętam więc restart był... ale to było pewnie 2 lata temu albo więcej. Takiej typowej zwiechy windowsa że nie reaguje na nic to chyba było z 5 lat temu może więcej... jak wszystko poprawnie jest zainstalowane bez żadnych dziwnych programów a w rejestrze jest porządek to cały komputer jest stabilny... aaaa zawieszał mi się podczas gry w Wiedźmina 3 ale to było spowodowane kręceniem pamięci RAM a jak się nic nie podkręca lub robi się to dobrze to problemów żadnych nie ma
    i to jeszcze ciekawe jest, jak ktoś lubi to można zrobić OC procka, grafiku lub pamięci RAM co podnosi wydajność lub zrobić undervolting który powoduje często duże oszczędności energii tracąc minimalnie wydajność, co dla wielu może być dobrą opcją. I do tego jeszcze niższe temp podzespołów więc komputer nie robi w pokoju za farelke
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    i to jeszcze ciekawe jest, jak ktoś lubi to można zrobić OC procka, grafiku lub pamięci RAM co podnosi wydajność lub zrobić undervolting który powoduje często duże oszczędności energii tracąc minimalnie wydajność, co dla wielu może być dobrą opcją. I do tego jeszcze niższe temp podzespołów więc komputer nie robi w pokoju za farelke
    No tak, faktycznie, bardzo ważne to jest. Faktycznie punkt dla PC za to że można obniżać napięcie i co tam jeszcze. Bo wiadomo że Mac tak się grzeje jak ta farelka, do tego hałasuje, wiatraki wyją, za prąd się płaci, a Twój PC jest bezgłośny i wydajny jak ten superkomputer

    PS. Nie znam nikogo kto "lubi" robić OC i grzebać w UEFI / BIOS bawiąc się napięciami... przeważnie ludzie preferują aby komputer służył im cicho i wydajnie do pracy lub hobby, a nie do tego aby godzinami grzebać w menu i kombinować patrząc czy się zawiesi czy nie... Znam To podejście i powiem CI tak - Twój wolny czas i święty spokój też ma cenę, tylko Ty tego nie widzisz i wydaje Ci się że to jest "za darmo". Nie jest.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Twój PC jest bezgłośny i wydajny jak ten superkomputer
    właśnie taki jest nawet wydajniejszy
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    właśnie taki jest nawet wydajniejszy
    Znamienne na naszych forach jest wypowiadanie się ludzi w tematach, w których nie mają zielonego pojęcia. Takie czyste funbojstwo w najgorszej postaci. Byleby zrobić wojenkę macos vs windows albo iPhone vs Android. Ech, piszesz że nie pamiętasz kiedy resetowałeś kompa. Ja nie pamiętam kiedy wyłączyłem ostatni raz macbooka. Natomiast pamiętam jak miesiąc temu spędziłem blisko 5 godzin na rozwiązywaniu problemu braku możliwości wydruku do pdf po aktualizacji windowsa, któa spierniczyła obsługę drukarek sieciowych co wpłynęło na zablokowanie portów… rozumiesz co chcę powiedzieć? Ja jestem za leniwy żeby odstawić maca. Mój syn, grający w lidze lola, na codzień, na polibudzie używa iPada. Do projektów macbooka. Mając Onepllusa biega po mieście z iPhonem. Sprawdził obydwa systemy i wybrał dla nich zastosowanie. Jest w stanie logiczny sposób porównywać wady i zalety dwóch systemów i pewnie by służył pomocą, ale stwierdził, że to nie ma sensu, bo się zawsze natknie na jakiegoś zacofanego pacana, który go wyprowadzi z równowagi.
    Reasumując: po ciul zabierasz głos w temacie którego nie ogarniasz? Proste pytanie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    ...Reasumując: po ciul zabierasz głos w temacie którego nie ogarniasz?
    A po co dokarmiać?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Reasumując: po ciul zabierasz głos w temacie którego nie ogarniasz? Proste pytanie.
    po ciul się tak denerwujesz? Proste pytanie
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    po ciul się tak denerwujesz? Proste pytanie
    Bo mnie denerwuje takie zachowanie. Po prostu. Reasumując, może nie śmieć tylko podpowiedz autorowi pytania? Czy jest sens zmieniać ciężkiego starego laptopa na nowego macbooka? Mz jest. 14 pro jest zajefajna. System wypasiony. Sprawność rewelacyjna. Ekran wystarczający (tak naprawdę jedyną jego wadą jest wielkość).Mobilność wzorowa. Jeśli dużo się przemieszczasz i chcesz kompa do wszystkiego, nie ma lepszej opcji. Ale to moje zdanie, czyli człowieka dość mocno leniwego, którego nie interesuje grzebanie w bebechach, nie jarają zestawienia dziwnych liczb w benchmarkach, a nade wszystko wkurza opieszałość i ułomność sprzętu. No i ja lubie rzeczy ładne.

  8. #18

    Domyślnie

    Dobra... koniec sprzeczki xD

    Czy M2 jest mocno słabsze od M3 biorąc pod uwagę konfigurację M2 32GB RAM vs M3 pro 18GB RAM?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #19

    Domyślnie

    Jeżeli masz na myśli M2 Pro vs M3 Pro, to nie, M2 Pro nie jest mocno słabsze. Mam MPB 14 M2 Pro z 32GB i to jest bardzo wydajny sprzęt.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Stoję przed dylematem zakupowym ponieważ obecny komputer już ma jakieś 10 lat i praca w photoshopie zaczyna być męcząca.
    Obecnie mam 17.3" grubasa od MSI, który jest niestety wielki i ciężki więc decyzja padła na coś mniejszego (14-15") i w niewielkiej przyszłości dokupić monitor od EIZO.

    Poszedłem do ludzi od jabłka i zaproponowali mi MacBooka PRO 14 z M3 PRO (12 rdzeniowy CPU, 8 GPU, 18 GB RAM i 1 TB pamięci masowej) lub ten sam model ale z innymi parametrami (11 CPU, 14 GPU, 18 RAM, 512 pamięci)... cenowo 11-13k więc trochę sporo i pytanie czy faktycznie warto? Czy nie lepiej popatrzeć na półkę AIR... tylko jaką?

    Co mnie zachęca do MACa?
    Rzekomo długa praca na baterii, wyświetlacz retina, którego podobno nie trzeba kalibrować, cichy, lekki, coś nowego do odkrywania i podobno się nie grzeje (czasami lubię sobie wziąć kompa na nogi i poleżeć w łóżku.

    Co mnie zniechęca?
    Zapewne przyzwyczajenia do windowsa i łatwość wymiany komponentów. Chociaż przez te 10 lat to tego laptopa rozkręciłem może 3 razy aby wymienić dysk SSD i wiatraki bo zaczynały świrować.


    Ogólnie gdziekolwiek jadę to zabieram ze sobą komputer, obecny jest mocno uciążliwy. Za duży na plecak i ciężki do torby.
    Co radzicie? Co mnie może mocno zaskoczyć? O macu nie wiem praktycznie nic.
    Miło by było gdyby się wypowiedziały osoby, które się przesiadły z jednego systemu na drugi a nie typowi markowi fanboye, którzy świata poza systemem nie widzą. Chyba, że ktoś ma dystans do samego siebie i też potrafi ponarzekać na daną markę to chętnie posłucham.
    Całkiem niedawno kupiłem Lenovo z 6600H na pokładzie i kartą 3050ti (labo podobną jakąś)
    Jedyną zaleta tego laptopa jest cena i mozliwośc dołożenia SSD.
    Ja nie ukrywam że mam problem z wydawaniem pieniędzy szczególnie wtedy gdy firma proponuje mi dodatkowo spore ograniczenia.
    ALE. Jeżeli masz kasę na kupno wersji 1TB + 16/32GB RAM - nie zastanawiałbym się i kupował maczka

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto kupić taniego Maca
    By Woo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 01:49
  2. Zbyt powolny Lightroom-przesiadka na Maca?
    By franiu in forum Komputery
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 22:10
  3. przesiadka z 80-200 na 70-200 - czy warto??
    By grr in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 15:41
  4. Przesiadka na Maca - kilka pytań
    By GSK in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 01:43
  5. Przesiadka z D70 na D80 warto??
    By g888 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-09-2006, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •