Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Szczerze foty na plaży i na cały wyjazd, z rodziną, miasta a nawet krajobraz da się ogarnąć jednym małym aparatem typu x100vi Z mojego punku widzenia to bierzesz szkła jak na foty ślubne, tachasz to,zamiast obserwować, pić espresso gdzieś i w odpowiednim momencie podnieść x100vi i zrobić kadr spróbuj, bo jesteś zamknięty trochę w swoim tunelu. Pokazujesz szkła które bierze się do rzeczy mocno pro. Jakość nie ma znaczenia. Drukujesz w ogóle foty powyżej A4,robisz albumy? Jeśli tak to powinieneś wiedzieć że do formatu 20x30 to w ogóle te ogromne szkła nie mają znaczenia liczy się moment, obserwacja, wygoda, brak klamotów.

    Zrobisz jak zechcesz, bo widać że jednak fengshui w pokoju musisz zmienić aby otworzyć się na inne spojrzenie. Obecnie to tylko przekładanie jednych wielkich klamotów na inne wielkie klamoty, niby mniejsze ale wielkie.

    Pomysl nad tym co napisałem i spójrz na fotografię nie przez pryzmat tony sprzętu, którego i tak nie wykorzystasz w pełni na żadnym wyjeździe chyba że będzue to safari, 6 mies w Indiach albo tlroczna podróż przez obie Ameryki załadowanym po dach samochodem terenowym sprzetem foto
    Spójrz na to z mojego punktu widzenia - ja takich wyjazdów w roku mam 5-8.... i to kilkutygodniowych.
    Mnie się po prostu nudzi, muszę coś robić, a ile można pić? Poza tym ja generalnie jestem w pracy.
    Ale kawę owszem, specjalnie dla Ciebie, bo akurat jak to czytałem to piłem....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3595.jpeg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	2,15 MB
ID:	79675

    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    Patrząc na Twój "problem" dochodzę do wniosku GASowa choroba jest nieuleczalna. Ja choruję na nią przynajmniej raz w roku . Może receptą na dzisiaj będzie leica Q3, matryca gęsta kilka ogniskowych w jednym. Tym chyba jeszcze nie fociłeś.
    A ja sobie wmawiam że jak kupię Z8 +24-120 i 100-400 to już nic więcej....
    Łudź się dalej


    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jak porównasz z Z8, to faktycznie Fuji nie jest duże Natomiast jak ja patrzę, to A7RIII z Sony 24-105/4 jest ok. 100g cięższe od H2S z 16-80, zestaw z Sony 85/1.8 jest nawet lżejszy od 56/1.2.

    Z8 jest zapewne świetnym aparatem, ale jego wielkość nie jest na wycieczki i codzienne fotki. Nikon ma duże szkła, tu oszczędności nie znajdziesz. Pamiętam jak kiedyś widywało się w miejscach turystycznych ludzi z d700 i 24-70/2.8... nawet parę lat temu wyglądało to kuriozalnie, a dziś...?

    Ps. Na plażę odradzam zabieranie aparatu, przynajmniej w południe. Gumy tego nie lubią a zdjęcia nie wiem, czy są tego warte.
    Od chyba 2 lat czekam na to aż Sony wypuści nową - podobno mniejszą wersję 24-105F4, ale tak czekam i czekam... Gdyby była, to bez dyskusji brałbym dwa FF od Sony i tyle.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Kuriozalne jest zabieranie ciężkich klamotów foto w ogóle na urlop.
    Co innego wyjazd stricte fotograficzny, plener modelkowy, plener krajobrazowy, wyprawa fotograficzna samochodami terenowymi przez np 2 tygodnie, itp. Ale zwykły urlop czy wyjazd weekendowy z rodziną?
    Kto tu pisał o weekendowych wyjazdach? Widać nasze urlopy się różnią dość drastycznie. Minimum 4 miesiące w roku spędzam poza domem. A co do ciężkich klamorów, to aparat czy nie, muszę zajmować się firmą - zawsze mam dwa laptopy, kilka telefonów, czasami zestaw Starlink... także ten tego.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  2. #22

    Domyślnie

    W ogóle jakość techniczna zdjęć jest przeceniana. Ważniejsze są dobre kadry kompozycyjnie, odpowiednie momenty "decydujące" sytuacyjne niż doskonałe technicznie bezwartościowe fotki czy wręcz pocztówki, które lepiej sobie kupić niż samemu robić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zostaw sobie wielki zestaw Nikona i kup coś małego, ale naprawdę małego z Fuji. Żeby to miało sens w ogóle.

    Ja wyjeżdżam na plenery średnio 10-12 razy w roku więc wiem o ci chodzi. Dlatego mam 2 zestawy, duży z Canona i mały z Fuji. Nie potrzebne mi są dwa podobne, po co?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    W ogóle jakość techniczna zdjęć jest przeceniana. Ważniejsze są dobre kadry kompozycyjnie, odpowiednie momenty "decydujące" sytuacyjne niż doskonałe technicznie bezwartościowe fotki czy wręcz pocztówki, które lepiej sobie kupić niż samemu robić.
    Owszem, ale nie do końca. Gdzie tu miejsce np. na pracę AF? Ostrość zdjęcia jest parametrem technicznym, chcesz powiedzieć że jest przeceniany? Nieostre zdjęcie jest nieostre, możesz mieć najbardziej odpowiedni moment i kompozycję a jak AF nie trafi to możesz się pocałować wiesz gdzie Jakbym fotografował tylko widoczki to owszem, ale u mnie jest dużo dynamicznych ujęć.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  4. #24

    Domyślnie

    Tak, to wszystko jest przeceniane.
    Do tych dynamicznych masz Nikona, jest za słaby?
    Potrzebujesz małego zestawu jako drugi? Ok to. Kup ale mały a nie podobny kilka deko lzszejszy

    W ogóle, nie interesuje mnie kto co posiada, sam mam za dużo, ale po co Ci tyle różnych systemów w ogóle?
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 22-04-2024 o 23:07
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta

    Zostaw sobie wielki zestaw Nikona i kup coś małego, ale naprawdę małego z Fuji. Żeby to miało sens w ogóle.

    Ja wyjeżdżam na plenery średnio 10-12 razy w roku więc wiem o ci chodzi. Dlatego mam 2 zestawy, duży z Canona i mały z Fuji. Nie potrzebne mi są dwa podobne, po co?
    O, to mamy jakiś wspólny mianownik. Na spokojnie obadam ten Twój sprzęt ze stopki, na razie to wszystko to tylko luźne dywagacje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Tak, to wszystko jest przeceniane.
    Do tych dynamicznych masz Nikona, jest za słaby?
    Potrzebujesz małego zestawu jako drugi? Ok to. Kup ale mały a nie podobny kilka deko lzszejszy
    Nikon jest rewelacyjny ale nie zawsze mi się chce go zabierać, nie wiem jak to jaśniej napisać.
    Mam tak samo albo jeszcze bardziej rewelacyjne Sony, i też uniwersalny zoom 24-120 do niego jest zwyczajnie duży.
    A co do ostrości, to widać mamy inne podejście - dla mnie jak AF nie trafi, to nie ma zdjęcia. Mam na myśli fotografię ludzi, nie krajobrazu.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  6. #26

    Domyślnie

    Oczywiście że mamy różne podejście do af.
    Jak mi nie trafi to w selekcji wywalam takie foty. Nie rozczulam się. I tak przywożę tysiące rawów, mam z czego selekcjonowac a nawet po selekcji jest tego za dużo. nieostre kadry nie są dla mnie jakimś problemem, po prostu kosz. Nie mam tez poczucia że umknęło mi zdjęcie życia przez to że nie złapał af

  7. #27

    Domyślnie

    mówiłeś coś o kuble zimnej wody to chyba zaczyna się lać

    z jednej strony chcesz odchudzić system ale z drugiej aparaty muszą być dwa, bo nie będziesz zmieniał obiektywów....hmmm
    Znaczy w jednej ręce jeden aparat, w drugiej drugi... no a czym potrzymać za rękę żonę albo przytulić córkę?

    Przepraszam że tak osobiście...
    To dlatego że ja sam zauważyłem, że jak za bardzo przywiązuję wagę do sprzętu, który biorę na rodzinny wyjazd to moja rodzina trochę zagubiona patrzy na mnie i.... już wiem że tu nie ma i nie będzie zrozumienia.
    Kiedy ja wyciągam na wyjeździe mój wypasiony aparat i myślę że zrobię rodzinie fajną pamiątkę, moja córka zaraz potem prosi żeby to samo zdjęcie zrobić jej telefonem.

    Tak jak napisał Cybulski - co jest ważne na rodzinnym wyjedzie?
    Kto za 10 czy 20 lat będzie oglądał te piękne rodzinne zdjęcia z wyjazdów patrząc na GO z porterówki klasy PRO? Myślisz że będą patrzyli na GO?
    Tym co masz możesz dasz więcej radości rodzinie niż nowymi Fuji.

  8. #28

    Domyślnie

    Zresztą, ja zabieram zawsze ze sobą jakiś jeden manual i lubię zwolnić. Naprawdę nie czuje potrzeby posiadania lepszego AF niż mam w puszkach.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #29

    Domyślnie

    No to jednak mamy takie samo podejście, bo również bez rozczulania się kasuję od razu na aparacie. Gorzej jak wszystkie są nietrafione bo bywało i tak Wtedy format karty

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez pki1234 Zobacz posta

    z jednej strony chcesz odchudzić system ale z drugiej aparaty muszą być dwa, bo nie będziesz zmieniał obiektywów....hmmm
    Znaczy w jednej ręce jeden aparat, w drugiej drugi... no a czym potrzymać za rękę żonę albo przytulić córkę?
    Zamiana 4 aparatów na 2 to chyba jednak jest odchudzenie? Jeżeli się mylę to mnie popraw...


    Cytat Zamieszczone przez pki1234 Zobacz posta

    Tak jak napisał Cybulski - co jest ważne na rodzinnym wyjedzie?
    Kto za 10 czy 20 lat będzie oglądał te piękne rodzinne zdjęcia z wyjazdów patrząc na GO z porterówki klasy PRO? Myślisz że będą patrzyli na GO?
    Tym co masz możesz dasz więcej radości rodzinie niż nowymi Fuji.
    Wiesz co, widzę że chyba wiele osób rozumie "rodzinny wyjazd" na wiele sposobów.
    Domyślam się że dla Ciebie "rodzinny wyjazd" to coś takiego jak wakacje. Dla mnie i mojej żony nie, to jest wyjazd z rodziną, ale niekoniecznie wakacje. Oboje mamy taką a nie inną pracę że możemy jeździć sobie po świecie byłe tylko dobry internet był, a nawet jak nie ma, to jest Starlink. Takich rodzinnych fotek typu "dzieci w basenie" albo "córka pod palmami" mam tysiące / dziesiątki tysięcy, do wyżygania, ani mnie, ani mojej żonie i dzieciom nie są potrzebne koleje dziesiątki tysięcy, które pewnie i tak robimy telefonem.
    Fotografuję dla siebie, dla relaksu, i poza mną raczej nikt nie będzie oglądał tych zdjęć, więc na GO na pewno sam zwrócę uwagę.
    Aktualnie przeważnie zabieram ze sobą na każdy wyjazd 2 lub 3 aparaty FF ze szkłami, do tego drona, i chciałem too odchudzić do 2 aparatów APS-C.
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, wiem że to co piszę o moich potrzebach może wydawać się dziwne, i nie obrażam za żadne wpisy czy sugestie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Zresztą, ja zabieram zawsze ze sobą jakiś jeden manual i lubię zwolnić. Naprawdę nie czuje potrzeby posiadania lepszego AF niż mam w puszkach.
    U mnie jest o tyle inaczej, ze chwilowo wszędzie (albo prawie) zabieram dzieci, a syn ma ambicje sportowe i bardzo często jestem proszony o fotografowanie jego meczów siatkówki.
    A1 / Z8 mnie rozpieściło, co zrobić, dlatego właśnie rozważałem modele Fuji z dobrą serią i lepszym (jak na Fuji) systemem AF.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ....
    Wiesz co, widzę że chyba wiele osób rozumie "rodzinny wyjazd" na wiele sposobów.
    Domyślam się że dla Ciebie "rodzinny wyjazd" to coś takiego jak wakacje. Dla mnie i mojej żony nie, to jest wyjazd z rodziną, ale niekoniecznie wakacje.
    ....
    Marcinie,
    wiele Twoich postów które wprowadzały więcej informacji niż to do czego ja się odniosłem pojawiło się równolegle z moim postem i ich po prostu nie przeczytałem.
    Absolutnie nie miałem zamiaru Cię urazić a tylko dać inny punkt widzenia.

    Poza tym sam prosiłeś o kubeł wody na początku wątku

    Pozdrawiam Cię i życzę mądrego wyboru

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zmiana systemu
    By dodek200 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 12:05
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 12:13
  3. Zmiana systemu
    By danielchrzaszcz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:20
  4. Zmiana systemu
    By Kopytkov in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 23:50
  5. Zmiana systemu help
    By art_killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •