Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Ja bym podrasował ustawienia jpg w korpusie i na takie okazje robił jpg, może nawet w mniejszym rozmiarze. Computing photopgraphy jest w smartfonach bardziej rozwinięty, ale z ustawień jpg można, o ile wiem, sporo wyciągnąć.
    Albo ograniczyć się w LR do klinięcia przycisku Auto. IMO efekt będzie wystarczająco dobry.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #12

    Domyślnie

    Jeszcze pozostaje opcja zakupu Fuji i robienia w .jpg
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Ależ to banalnie proste. Zamiast lustrzanki kupujesz smartfona. Robisz fotki. Ściągasz jakiś darmowy program do edycji danych EXIF i po sprawie. Trzeba tylko pozmieniać nazwę smartfona na nazwę jakiegoś porządnego aparatu.

    Jeśli masz takie pomysły, to aparat nie jest ci do niczego potrzebny - smartfon wystarczy. Będzie dużo taniej, wygodniej i wreszcie będziesz zadowolony z efektów.
    Zawsze podejrzewałem, ze łapanie się na clickbaity jest synonimem ubóstwa intelektualnego, ale żeby nie drażnić się z moderacją już w pierwszym zdaniu napisałem o tym, że taki charakter ma tytuł. Dzięki za utwierdzenie w podejrzeniach.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Kupiłem kiedyś aparat za granicą. Dostałem od poprzedniego właściciela takie dziwne urządzonko, które nazywa się Arsenal 2 Pro. Przyznam, że nie zagłębiałem się w jego funkcje za bardzo tylko rzuciłem to do szuflady i tak leży nieużywane jakieś dwa lata.

    https://witharsenal.com/
    https://fotoblogia.pl/nadchodzi-arse...4328597427841a

    Nie wiem czy uda się tym wyciągnąć takie kolorki jak wychodza ze smartfona, ale może ta funkcja Deep Color ma jakieś szersze ustawienia?
    Dla mnie ciekawa była tylko na tamten czas funkcja Crowd Control, czyli aparat robił kilka zdjęć i sklejał je tak, że nie było na zdjęciu ludzi:
    https://d2gj39gngpy0tz.cloudfront.ne...41e0e36b58.mp4
    Obczaję, choć podejrzewam, że to będzie znowu przegięcie w drugą stronę, niemniej dziękuję za trop
    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    JK tak bardzo chciał pomóc, że nie doczytał do końca.
    No bo jak to tak? Bez wylania frustracji? Nie po to człowiek przychodzi na forum, żeby nie wylać swojego rozgoryczenia, nie? Pójść to leczyć? Jeszcze by trzeba było zapłacić, a Z9 sam się nie spłaci


    Cytat Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    Sorry, ale to typowe poszukiwania problemów na siłę. Współczesne smartfony - obojętnie, czy będzie to iPhone 15, Samsung S24 czy Pixel 8 oferują znakomitą jakość zdjęć. W przypadku fotografii albumowo-rodzinnej, lub na własny użytek nawet bym się nie zastanawiał nad jakimkolwiek sprzętem dedykowanym. Twój opis potrzeb idealnie precyzuje to, co wykluczasz - fotografowanie komórką. W jakim więc celu za wszelką cenę chcesz wywarzać otwarte drzwi? Jakie poważne argumenty odpychają Cię od smartfonu?
    Próbowałem. Fakt, że parę lat temu, Xiaomi 10 pro ultra uber + 2x ASD SUPER (...i kolejny milion chińskich sexy oznaczeń), który ówcześnie wg DXO deklasował więszkość iphonów i samsungów. Później S21 i hujawie któryś mate. Żonie kupuję telefony kierując się wyłączenie aparatem, bo dużo pstryka zdjęć dzieciom, ale sam się również bawiłem próbując się przekonać. Ale się nie udało. Fakt, że żaden z nich nie był to najnowszy szajsung i iphone może mieć znaczenie, ale nic mnie nie przekonało na tyle żeby wyłożyć na telefon ~10k.

    Może też nie do końca opisałem problem, bo poza tym, że większość moich zdjęć jest oglądana na telefonach, ja sam bardzo je lubię wyświetlać na 27" eizo i tu zdjęcia z komórki mi się zupełnie przestają podobać. Zresztą nawet jak oglądam czyjeś fotki na telefonie (choćby te z naszego forum) to je powiększam, lubię detal.
    Drugi problem: ingerencja SI (zwłąszcza w chińczykach, w samsungu jest dużo lepiej, iphona nie miałem, ale w przypadku oglądanych cudzych zdjęć też wygląda to spoko) jest za mocna. W przypadku słabego światła twarze stają się gładkimi plackami.
    Trzy: dłuższe ogniskowe, niby są w telefonach obiektywy peryskopowe, ale nie korzystałem z żadnego dobrej jakości, zawsze zdjęcia wyglądają słabo.
    Cztery: obsługa i ergonomia. No po prostu się nie da. Chcę mieć zdjęcie z separacją od tła muszę śmigać paluchami po ekranie, przełączać się między trybami, bo tryb PRO jest zawsze jakiś ułomny, takie trochę auto w aparacie, z którego nie umiem korzystać. Ogólnie telefon nie leży mi w rękach podczas fotografowania. Przy częstej zmianie nastawień notorycznie wypada.
    Pięć: softowe uceglanie telefonów. D700 po 15 latach robi takie same zdjęcia. Telefon coraz gorzej, wolniej, brzydziej. Może to jest spowodowane licznymi upadkami i rozkalibrowaniem optyki, nie wiem, ale efekt jest ten sam.

    Powodów by się pewnie znalazło więcej, gdybym więcej pstrykał telefonem. Te uwagi piszę z marszu. Część z tej listy też pewnie by zniknęła po nabraniu wprawy i nawyków fotografowania telefonem. Nie zdziwię się, jeśli za jakiś czas wyprzedam cały fotoszmelc i skończę z high-endowym telefonem, ale na tę chwilę nie udało mi się znaleźć sprzętu, który da mi radość fotografowania. Ogólnie lubię pracować z aparatem, nie przeszkadza mi jeszcze noszenie torby/plecaka gruzu, tylko że chciałbym móc przepuścić na szybko fotki przez coś, co wstępnie wykorzysta drzemiący w nich potencjał. Aparat nie potrafi tego zrobić z zachowaniem umiaru - zawsze albo za słabo, albo za mocno (ale sieje artefaktami jak d-lightning, którego wciąż się nie udało nikonowi dopracować).

  4. #14

    Domyślnie

    Ogólnie to smartfon zawsze będzie miał tę przewagę nad aparatem, że robisz "cyk" i możesz zdjęcie wysłać na sociale albo znajomym, rodzinie etc. A z aparatu to trzeba zgrać, jak ktoś robi w RAW, to jeszcze wywołać itd. Nawet robienie w JPG i wysłanie na telefon bywa frustrujące, choć obecnie dużo łatwiejsze niż kiedyś. Tak więc jeśli ktoś oczekuje wyższej jakości niż fotki ze smartfona i jednocześnie możliwości szybkiego udostępnienia zdjęcia, to zawsze wystąpi element frustracji wynikający z długiego "łańcucha dostawy". Ja osobiście zdjęć robionych moim dzieciom "przy okazji" nie wstawiam na sociale i nie wysyłam znajomym, więc mnie to nie dotyczy. Jedyne osoby, którym wysyłam takie zdjęcia to babcie moich dzieci, one i tak będą to oglądały wyłącznie w swoich telefonach więc jakość zdjęć ze smartfona jest zupełnie wystarczająca. A gdy wiem, że docelowo zdjęcia będą chciał drukować, to zabieram aparat.

    Tobie @odzio na początek polecałbym, jeśli używasz LR (wspominałeś jedynie o szopie na początku, nie wiem czy to skrót myślowy odnoszący się do LR, czy jednak PS), zrobienie sobie jakiegoś własnego presetu, który ekspozycję robi na auto (rzadko się zdarza, żeby to nie było trafione), trochę podbija kolory, i oceń sobie czy to jest dla Ciebie na początek wystarczające.

    PS a co do samych smartfonów to sam mam iPhone'a 13 w wersji nie-pro, i jakość zdjęć jest więcej niż zadowalająca do oglądania ich na telefonie albo w małym wydruku. Z 14ki będzie co najmniej tak samo, a oba modele można obecnie kupić "nie za miliony".
    Ostatnio edytowane przez lukasz_kk ; 27-02-2024 o 12:34

  5. #15

    Domyślnie

    Czy korzystałeś z darmowego NXStudio? Ten program prawidłowo odczytuje dane z Picture Control, co już na wstępie daje z reguły dobrze wyglądające zdjęcie. Ponadto tam można sobie także zrobić presety (adjustments) i kopiować je na obrabiane zdjęcia. Mi zwykle wystarczy niecała minuta, żeby uzyskać satysfakcjonującą fotkę.

  6. #16

    Domyślnie

    Daj spokój. To za trudne i za dużo z tym roboty.
    Jacek

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    żeby wyłożyć na telefon ~10k
    Google Pixel 8 PRO kosztuje poniżej 4K a robi najlepsze zdjęcia ze wszystkich smartfonów (w necie jest wiele ślepych testów). Nie namawiam Cię do zakupu, bowiem opisałeś inne powody, nie tylko cenowy, ale ściągnij sobie na kompa sample z owego Pixela i obejrzyj na swoim monitorze. Zawsze to trochę więcej wiedzy.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  8. #18

    Domyślnie

    spośród 4 powyższych wpisów, dziękuję trzem autorom za sensowne wpisy, pozostałej grupie osób pozostaje podziękować za kolejny bezsensowny wysryw nie wnoszący nic w dyskusję, miło się człowiekowi robi mając świadomość że ktoś dlań poświęca swój (pewnie niezbyt cenny) czas

    Zrobię kolejne podejście do wtyczek, mam LR i mam NXstudio, drugiego nie używam z racji tragicznego GUI. Może uda mi się wypracować jakiś kompromis.

  9. #19

    Domyślnie

    odzio jeśli używasz Nikona to możesz być pozytywnie zaskoczony Ustaw D-Lightning na wartość maskymalną lub automatyczną, do tego w picture control podbij saturację, kontrast i clarity... możesz być zaskoczony, jak bardzo będą 'obrobione' już w puszce.

    A jak robisz RAW+JPEG to zawsze zostaje RAW gdyby efekt JPGa Ci nie pasował.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    odzio jeśli używasz Nikona to możesz być pozytywnie zaskoczony Ustaw D-Lightning na wartość maskymalną lub automatyczną, do tego w picture control podbij saturację, kontrast i clarity... możesz być zaskoczony, jak bardzo będą 'obrobione' już w puszce.

    A jak robisz RAW+JPEG to zawsze zostaje RAW gdyby efekt JPGa Ci nie pasował.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. czemu z komórki wychodzą mi ładniejsze zdjęcia niż z lustrzanki (kolory)
    By mocnyvito in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-02-2022, 12:24
  2. Co zrobić, żeby moje zdjęcia były lepsze?
    By cahe in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:12
  3. Jak przesłać zdjęcia do aparatu żeby je wyświetlał ?
    By 1bobik1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 16:29
  4. jak to zrobic żeby było ciekawe?
    By bazej in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 22:55
  5. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •