Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Mikro 4/3 nie mam już od dawna, a X100V to teraz jedynie kolekcjonerski gadżet. Z kolei Zf i X-T5 nie mam zamiaru używać równolegle przez zbyt długi czas. Tylko tyle, żeby zebrać materiał do recenzji. Później któryś z nich pójdzie do ludzi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12

    Domyślnie

    Wiadomo, który zostanie?
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #13

    Domyślnie

    Gdybym miał pewność, że Zf to nie jednorazowy wybryk Nikona i za rok czy dwa będą kolejne tego typu puszki i obiektywy, to już dziś zostałbym tylko przy nim. Ale coś czuję, że to wszystko pic na wodę fotomontaż.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ja używam np. Samyanga 18/2.8
    Dzięki! Dokładnie takiego maleństwa mi brakowało do tego zestawu.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sony a7 z literką c dedykowanie jest dla podróżników i osób szukających małego aparatu, jest to FF w obudowie aps-c.
    Fajna sprawa, ale różnica w cenie dość spora, a rozmiarowo aż takiego przeskoku nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Otóż w tej samej cenie i/lub tym samym rozmiarze nie doświadczysz żadnej magii FF.
    Ciekawy głos, tylko ja nie za bardzo wiem po co by mi miały być te stałki 1.4. Aż tak bardzo jest ostrzej? Może jeszcze do nich nie dojrzałem, ale bokeh przy portretach na f1.8 na aps-c był dla mnie zawsze wystarczający. Nie potrzebuję obiektywów do ciemnych kościołów na śluby. Robię prawie wyłącznie zdjęcia na zewnątrz. Jak jestem w błędzie to będę bardzo wdzięczny za wyprowadzenie mnie z niego.

    W tym momencie najbardziej do mnie przemawiają jako body + główny obiektyw: X-T5 + 16-80 f4.0 albo A7R iii + Tamron 28-200 f/2.8-5.6. Oba zestawy zależnie od promocji w podobnych cenach. Na korzyść Fuji przemawia 235g i to, że z jakimś naleśnikiem zmieściłby się w kieszeni. Na korzyść Sony przemawia AF, prawdziwe 40 Mpix, bardziej uniwersalny zakres ogniskowych i komfort psychiczny. Na APS-C widząc mydło na zbliżeniu zawsze myślałem sobie, no dobra przecież to nie pełna klatka. Tutaj myślałbym, no już dużo lepiej nie będzie.
    D7100 || Sigma 17-50 2.8 || Sigma 10-20 4-5.5 DC || Nikkor 85 1.8G || Nikkor 70-300mm 4.5-6.3G || Samyang 8mm 3.5 || SB-900

  5. #15

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że trop z Sony jest niezły. Podrzucam, że Z6II i Nikkor 24-120/4 to okolice 10kpln. Wiem, że chcesz więcej mpx na FF, ale ja na FF wróciłem z 46mpx do 24mpx i jestem bardzo zadowolony.
    Za 10kpln można mieć też zestaw Z6II + Nikkor 24-200. To jest mój zestaw podróżny, którym jestem zachwycony. Nikkor 24-200 był jednym z powodów zmiany systemu.
    Oba zestawy dadzą naprawdę super/dorą jakość i sporą uniwersalność. Szerzej niż 24mm będzie wymagać ekstra funduszy.
    Poniewaz jesteś przygotowany do dyskusji, sądzę, że te różne dywagacje w rezultacie powinny ci pomóc.
    Ten post to typowe "każda pliszka swój ogonek chwali", ale z Z6II jestem naprawdę zadowolony.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ricinus Zobacz posta
    …nie za bardzo wiem po co by mi miały być te stałki 1.4. Aż tak bardzo jest ostrzej? Może jeszcze do nich nie dojrzałem, ale bokeh przy portretach na f1.8 na aps-c był dla mnie zawsze wystarczający. Nie potrzebuję obiektywów do ciemnych kościołów na śluby. Robię prawie wyłącznie zdjęcia na zewnątrz.
    W Fuji stałki f/1,4 to wręcz norma, jest ich pełno w różnych ogniskowych, w dodatku wszystkie są małe. Jeśli chciałbyś mieć te 1 EV zysku dzięki FF, no to też musisz mieć obiektywy przynajmniej f/1,4. Im ciemniej, tym mniejszy zysk i mniejsza atrakcyjność FF, a po przekroczeniu f/2 to już Ci to kompletnie nic nie daje. Nie chodzi o ostrość, tylko o możliwości pracy w słabym oświetleniu. Na zewnątrz też codziennie zachodzi słońce
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17

    Domyślnie

    Co do wielkości to ja mam trochę inne odczucia niż piszesz
    https://camerasize.com/compact/#858....9,900.853,ha,f

    A7cII zostało na początek wycenione trochę taniej niż a7IV, poprzedni model a7c był droższy niż a7III. Z tym że to nowy model, nie miał okazji jeszcze stanieć, ale podobno masz robić zakupy za rok

    Te nowsze puszki Sony mają AF ze wspomaganiem AI, to naprawdę jest wygodne. Ulepszone jest też zarządzanie kolorem, może nieważne jeśli obrabiasz zdjęcia, ale mimo wszystko przyjemna sprawa. Można przyjąć, że jeśli czegoś nie przekombinujesz z ustawieniami, każde zdjęcie masz celne. Fajna, wygodna rzecz, można po prostu koncentrować się na kadrach.

    W pełni popieram zdanie, że w podróży zoom daje jednak większy komfort fotografowania i mniej kadrów zwyczajnie ucieka. Do portretów czy swoich pomysłów na zdjęcia nie trudno w Sony dobrać odpowiednią stałkę, zwykle jest też wybór.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Za 10kpln można mieć też zestaw Z6II + Nikkor 24-200.
    Poniewaz jesteś przygotowany do dyskusji, sądzę, że te różne dywagacje w rezultacie powinny ci pomóc.
    Dokładnie tak Przemyślę, chociaż jestem mocno nastawiony na coś z większą rozdzielczością. Ewentualny crop z 40 Mpix ładnie by mi wydłużył te 200mm. Z drugiej strony często ta różnica między 28 a 24 może uratować przed potrzebą zmiany szkła.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jeśli chciałbyś mieć te 1 EV zysku dzięki FF, no to też musisz mieć obiektywy przynajmniej f/1,4. Im ciemniej, tym mniejszy zysk i mniejsza atrakcyjność FF, a po przekroczeniu f/2 to już Ci to kompletnie nic nie daje.
    Przyznam, że w temacie FF jestem żółtodziobem i nie za bardzo rozumiem. Myślałem, że 1 EV zysku powinienem mieć na GO i 1 EV zysku na mniej szumiącej matrycy, ale matryca będzie mniej szumieć niezależnie od przysłony. Czy masz na myśli to, że z ciemnym szkłem i tutaj i tutaj obracam się już w ekstremalnym ISO, więc nie ma to już różnicy, bo i tak szumy będą nie do przyjęcia?


    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Na zewnątrz też codziennie zachodzi słońce
    Do zachodu i jeszcze chwilę po to mi dotychczas 2.8 wystarczało z nawiązką. Ok, to było przy 50mm na APSC, więc szeroko, ale jednak. Później to już i tak warunki oświetleniowe są mało atrakcyjne i temat zdjęć podróżniczych bez ładnego słoneczka w kadrze zazwyczaj odpuszczam. Przy błękitnej godzinie zawsze się jeszcze można ratować monopodem. Nie mam doświadczenia z 1.4, ale widzę to tak, że po zmroku najczęściej już i tak tylko statyw wchodzi w grę. Z resztą w podróżniczej fotografi po zmroku to już głównie szerokie kąty robię, które są mniej wymagające.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z tym że to nowy model, nie miał okazji jeszcze stanieć, ale podobno masz robić zakupy za rok
    Tak, chciałbym mieć jakiś cel postawiony na dzisiaj, ale jak przyjdzie do zakupu to na pewno jeszcze raz na niego popatrzę. Porównanie wielkości robi wrażenie, ale z drugiej strony miałbym jednak lekki strach przed pozbawieniem się flasha. Najbardziej jest potrzebny wtedy gdy go nie ma.
    Ostatnio edytowane przez ricinus ; 14-01-2024 o 00:02
    D7100 || Sigma 17-50 2.8 || Sigma 10-20 4-5.5 DC || Nikkor 85 1.8G || Nikkor 70-300mm 4.5-6.3G || Samyang 8mm 3.5 || SB-900

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że liczysz na wbudowaną lampę błyskową jak w d7100. Żaden bardziej zaawansowany model Sony takiej nie ma, podobnie jak większość podobnej klasy aparatów innych firm.

  10. #20

    Domyślnie

    Ahh, rzeczywiście. Zmylił mnie kształt korpusu w porównaniu do a7c. Czasem fajnie mieć, ale sumie to mało istotne.
    D7100 || Sigma 17-50 2.8 || Sigma 10-20 4-5.5 DC || Nikkor 85 1.8G || Nikkor 70-300mm 4.5-6.3G || Samyang 8mm 3.5 || SB-900

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Fujifilm ] Lampa błyskowa do Fuji, jeśli nie Godox to co?
    By NimnuL in forum Fujifilm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-10-2023, 15:21
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 11:33
  3. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •