Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Cyfrowa ramka do zdjęć

    nie mam dość ścian na powieszenie zdjęć, które lubię (a wiele nie nadaje się do tego, żeby wisieć cały czas) i zacząłem możliwość rozważać powieszenia elektronicznej ramki. Zależy mi na tym, żeby miała łączność bezprzewodową, dość duży format (~15" w górę) i przyzwoitą rozdzielczość. Czy macie doświadczenia w tym temacie? Po szybkich poszukiwaniach pozostałem pełen wątpliwości co do jakości chińszczyzny w sklepach. Fajnie, żeby proporcje ekranu były zbliżone bardziej do 3:2, niż 16:9, ale tego w ogóle nie widzę. Zastanawiam się, czy kupno jakiegoś tabletu z androidem i oprawieniem go w ramkę nie byłoby lepszym pomysłem...

    PS. długo się zastanawiałem, gdzie wrzucić ten temat, jak znam życie wybrałem najgorszą z możliwości, za co z góry przepraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem w życiu trzy podejścia do cyfrowej ramki. Wszystkie nieudane. Ten pomysł chyba się nie przyjął, nie bez przyczyny.
    Gdyby już, wybrałbym tablet, będzie mieć sporo lepszy wyświetlacz. A po klęsce projeku, zostanie przydatne urządzenie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    ja używałem parę lat temu ramki zoom.me, czy jakoś tak i podobało mi się to rozwiązanie. Tylko, że ekran był właśnie taki sobie, mały, a do tego apka wadliwa, dlatego rozwiązanie umarło, ale cała idea mi się podobała. Czemu u Ciebie to nie wypaliło? Może nie widzę jakichś słabych stron

  4. #4

    Domyślnie

    Też uważam, że cyfrowa ramka to marny pomysł... Gdzie chcesz ją powiesić? Jak zasilać? Kiedy i jak często będziesz ją oglądać?
    Zmieniające się obrazy zdecydowanie lepiej sobie oglądać na jakimś ekranie - choćby jak radzi @Kojocisko na tablecie, jeśli chcesz/lubisz mieć takie zdjęcia ze sobą.
    A jeśli zdjęcia chcesz oglądać co jakiś czas - cóż ja bym wybrał fotoksiążkę - z rozmiarem dobranym pod swoje zdjęcia.
    Taki "prywatny album" to fajna rzecz - ja robię sobie takie regularnie i wciąż mam wielką przyjemność z ich oglądania.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio
    .... ekran był właśnie taki sobie, mały, a do tego apka wadliwa, dlatego rozwiązanie umarło,....
    a) umiarkowana jakość
    b) konieczność umieszczenia blisko źródła zasilania
    c) szybkie zniechęcenie do update zawartości.
    d) odbiór - jednak ekran świeci, papier nie. W odbiorze robi to różnicę.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Z jakością możn a sobie poradzić kupując stare ipady (mam w mini ipady i cały czas przymierzam się do użycia ich jako ramki.
    Problemem jest zasilanie i zawieszenie tego żeby to miało sens.
    Tyle że w tych rozwiązaniach problemem jest wielkosć

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Jedyną sensowną ramką jest telewizor. Własne zdjęcia i tak są ciekawsze niż 95% treści w tv, to co się ma urządzenie marnować
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    a) umiarkowana jakość
    b) konieczność umieszczenia blisko źródła zasilania
    c) szybkie zniechęcenie do update zawartości.
    d) odbiór - jednak ekran świeci, papier nie. W odbiorze robi to różnicę.
    dzięki! wychodzi na to, że jestem świadom wad. Z punktem c) nie będę mieć problemu bo i tak regularnie wrzucam zdjęcia gdzieś rodzinie i znajomym, więc zuploadować na ramkę mogę spokojnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Z jakością możn a sobie poradzić kupując stare ipady (mam w mini ipady i cały czas przymierzam się do użycia ich jako ramki.
    Problemem jest zasilanie i zawieszenie tego żeby to miało sens.
    Tyle że w tych rozwiązaniach problemem jest wielkosć
    liczę się z przewodem puszczonym po ścianie, podpytam też, czy ewentualnie da się się tymczasowo poluzować ościeżnicę drzwi i pod nią wpuścić kabel. Zerknę na te iPady, dzięki
    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Jedyną sensowną ramką jest telewizor. Własne zdjęcia i tak są ciekawsze niż 95% treści w tv, to co się ma urządzenie marnować
    z wymienionych przez Ciebie powodów nie zdecydowałem się na kupno telewizora a nie kojarzę czy istnieją dość płaskie modele, żeby wyglądało to na ramkę. Poza tym dodawanie zdjęć może być kłopotliwe

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    @odzio Mojej mamie ustawiłem telewizor jako monitor komputera. Na dobrą sprawę ma większy ekran niż ja. A jako tło pulpitu co minutę zmieniają się rodzinne zdjęcia, więc zawsze jak go odpali to ma co innego. Oprócz tego na ścianie i tak wiszą zdjęcia wydrukowane w A4.
    Choć motyw z komputerem nie u każdego zadziała dobrze, bo są ludzie traktujący pulpit jak śmietnik, podczas gdy u mnie jest 6 ikon.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    nie kojarzę czy istnieją dość płaskie modele, żeby wyglądało to na ramkę. Poza tym dodawanie zdjęć może być kłopotliwe
    Znajomy takie tv oglądał i był zachwycony właśnie ze względu na ich płaskość i sposób wyświetlania obrazu. Miały wbudowany ( o ile pamietam) moduł slideshow ale i połączenie z bazą malarstwa z muzeów (chyba)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ramka cyfrowa
    By Tristan in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:33
  2. ramka cyfrowa na prezent
    By michal.g in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2008, 14:16
  3. Cyfrowa ramka na zdjęcia
    By volumen in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2006, 11:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •