Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Białe przepuszczające średnio u mnie zdawały egzamin, odbijające lepiej (bardziej miękko), po za tym przy odbijających lepiej można kierować źródłem światła i jego "ostrością"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #32

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 916

    Domyślnie

    Jedna solidna lampa akumulatorowa np Godox AD300 bo mała (na nią trzeba dokupić uchwyt/mocowanie by stosować na niej modyfikatory z mocowaniem Bowens). Na nią softbox hexagonalny, np 105 cm. Statyw lepiej solidnejszy, a najlepiej jak ktoś by to trzymał. No chyba, że jest to miejsce odsłonięte od wiatru.
    Drugą lampę można sobie podarować, zamiast niej blenda biało-srebrna. Jak ciaśniejszy portret wystarczy 120 cm, jak cała postać to blenda 180 cm.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Teraz będzie jaśniej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240923_151435460.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	3,95 MB
ID:	82669
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240923_151440408.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	2,77 MB
ID:	82670
    Dziękuję bardzo jaśniej się już nie da Przetestuję koncept i się odezwę.

    @Jacek_Z nowej lampy kupować nie będę, , spróbuję użyć pojedynczego Godoxa V1 z parasolką tak jak mi @fafniak narysował (ewentualnie dwa koło siebie bo moje parasolki mają tylko 1m średnicy).
    Dam znać jak poszło.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

  5. #35

    Domyślnie

    Trzeba uczciwie powiedzieć że na tym forum można dostać mądre i fachowe porady, za które bardzo dziękuję.
    Robiłem dzisiaj testy z sofboxem 120cm i ustawieniem zaproponowanym przez @fafniak.
    Super jest, ale jednak trzeba będzie kupić mocniejszą lampę - - softbox wydaje się że "zjada" dużo światła i Godox V1 ledwo dawał radę na pełnej mocy a i to nie zawsze, do tego po kilku zdjęciach zwyczajnie się przegrzewał i trzeba było czekać dłuższą chwilę aż ostygnie, co bez softboxa nie miało miejsca.
    Za radą @Jacek_Z kupiłem AD300Pro, i będę kombinował dalej
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Fujifilm XH2 / XH2S

  6. #36

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 916

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Za radą @Jacek_Z kupiłem AD300Pro, i będę kombinował dalej
    W ostrym słońcu 300Ws nie wystarczy, słońca nie przebije. No ale raczej się w ostrym słońcu portretów sie nie robi. W cieniu albo wieczorem (a już w ogóle przy zachodzącym słońcu) można z tą lampą robić. Oczywiście będzie miało znaczenie jak daleko stoi lampa od modela. Cała postać, lampa daleko - może być problem. Podnoszenie ISO nic nie da, podobnie zmiana przysłony bo wpływają te parametry równo na światło zastane jak na błysk. Zwiększać udział błysku można tylko zwiększając energię błysku, no ale jak sie dojdzie do max to kicha. ISO najniższe, czyli 64. Jedyne wyjście to skracać czas, ale 1/250 szału nie robi. Bardziej skrócisz i przejdziesz w HSS (FP) to też nie to, bo błysk się osłabia. Opcja dla kombinujących bardziej to trzymanie się czasu synchronizacji za wszelką cenę, czyli używać filtry ND 4X czy 8X. One wpłyną na błysk, ale pozwolą nie pracować w HSS, bo bez filtra wyjdzie 1/1000 czy 1/2000 s.
    Jak widać martwię się o sytuację gdy jest za dużo światła zastanego. Jak światła zastanego będzie mało to lampa jest bardzo OK. Wtedy można podnosić ISO gdy się chce przymykać szkło. I jak będzie za mocno świeciła to blenda z drugiej strony jako światło wypełniające.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. 70-200 2.8 w portrecie
    By tomik34 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 01:54
  2. Tamron 90 w portrecie
    By Umbra in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 03:04
  3. [ Portret ] II raz w portrecie -Ewelina-
    By RobertSoul in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 06:57
  4. [ Portret ] Pierwszy raz w portrecie
    By Celeborn in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 06:26
  5. [ Portret ] Debiut w portrecie
    By franz55 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-12-2008, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •