Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71

Wątek: Sony A9III

  1. #11

    Domyślnie

    Filmowcy też mogą być zadowoleni...
    4k120fps bez cropa.


    Do tego C2PA.
    Tylko dlaczego CFe A?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    W sumie to jedna rzecz niedługo powinna zawitać do aparatów. Mamy obecnie AF oparty na AI, czas na dostosowanie ilości FPS oparte na AI.
    120 FPS w Nikonie moim zdaniem do sportu jest zupełnie nieużywalnym trybem. Nie z powodu mniejszej ilości Mpix czy tego, że jest to JPG, tylko dlatego że jest to zwyczajnie zbyt dużo materiału do selekcji. Nie da się przez to przebrnąć w sensownym czasie.
    No to by było coś, faktycznie by się przydało aby AI była w stanie chociaż zrobić "rating" zdjęć według jakiś ustalonych kryteriów.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Widzę co masz na myśli, ale przypominam że miałbyś tak samo na migawce mechanicznej, bo czas przebiegu migawki mechanicznej szczelinowej to jakieś 1/300s
    Praktyka tego zupełnie nie potwierdza, na migawce mechanicznej na ładnych kilka lat fotografowania miałem dosłownie kilka zdjęć, gdzie z bandami działo się coś dziwnego, w Z9 dzieje się to praktycznie zawsze.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Praktyka tego zupełnie nie potwierdza, na migawce mechanicznej na ładnych kilka lat fotografowania miałem dosłownie kilka zdjęć, gdzie z bandami działo się coś dziwnego, w Z9 dzieje się to praktycznie zawsze.
    Pewnie dla tego że przesuw szczeliny migawki mechanicznej jest płynny i jest to mniej widoczne niż takie skokowe zmiany odczytywanych segmentów matrycy na migawce elektronicznej, ale to nie znaczy że tego nie nie ma.
    To tak co do zasady.
    Nie fotografuję na stadionach z led barami więc nie wypowiadam się, widzę na Twoich zdjęciach że sami zawodnicy i pierwszy plan są wolni od wszelkich wad, a to że led bar w tle wygląda tak a nie inaczej zupełnie mi nie przeszkadza ani nawet nie obchodzi.
    Zresztą to bardziej wynika z tego jak wyświetla obraz led bar, trudno za ten efekt winić migawkę.
    Będą jaja jak kupisz A9III czy Z9 II z globalną migawką i będziesz miał ten sam efekt
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Zresztą to bardziej wynika z tego jak wyświetla obraz led bar, trudno za ten efekt winić migawkę.
    Będą jaja jak kupisz A9III czy Z9 II z globalną migawką i będziesz miał ten sam efekt
    Rozbiłbym to na 2 problemy, na przykładzie tego zdjęcia(celowo nie zostało wyprostowane):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bandy.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1,65 MB
ID:	77038

    1.) Masakrowanie bandy LED przez migawkę, defekty na bandzie LED są widoczne zgodnie z tym jak była ona sczytywana przez matrycę, a nie z tym jak było odświeżana, bo defekt idzie po skosie.

    2.) Sekwencyjne wyświetlanie treści przez bandę LED, które widać na prawej bandzie. Ale ewidentnie tutaj widać, że banda się "aktualizuje" od lewo-prawo, a nie góra-dół. Tutaj i globalna migawka nie pomoże.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta

    Cena zaboli, 6k$, auć...
    Do tego nowy battery pack...
    Od jutra można u mnie zamawiać...
    Ale 7000 Euro (AUĆ...) kolego.

  7. #17

    Domyślnie

    No to ciekawy przelicznik $ - € wychodzi... xD



    Ciekawe, ile za grip zawołają? 1k€?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18

    Domyślnie

    To nie przelicznik, to unijne cła i VAT... wszystko dla waszego dobra
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 788

    Domyślnie

    Body jest rewolucyjne oczywiście ze względu na migawkę globalną. 1/80 000 (czy tak 1/40 000) stosowane będzie niezwykle rzadko, ale efekty takich zdjęć sa super. Mowa oczywiście o fotografowaniu bardzo szybkiego ruchu. Szybki ruch tancerki - 1/5000 czasami nie wystarcza, a przeciez to nie jest jakiś szokująco szybki ruch. Są szybsze i zobaczymy to, czego normalnie nie widać.
    Wbrew pozorom w kwestii synchronizacji błysku nie będzie az tak rewolucyjnie, jak niektórzy sądzą.
    1. OK, nie będzie trybu HSS, gdzie ogrom błysku sie marnuje (czym krótszy czas tym gorzej), czyli zyskamy, 1, 2, 3 EV, to całkiem sporo (zalezy jakiego czasu użyjemy) Ale najwięcej zyska się pracując na 1/500 czy na 1/1000 s.
    2. Na bardzo, bardzo krótkich czasach wbrew pozorom (najczęściej) nie poprawimy sobie proporcji pomiędzy światłem błyskowym a światłem ciągłym (słońcem), bo błysk trwa zadziwiająco długo i po prostu przy tak krótkiej migawce stanie się "światłem ciągłym".
    Błysk, który jest silniejszy trwa dłużej. Na bardzo krótkim czasie co z tego, że jest doskonała synchronizacja, lamelki migawki nic nie zasłaniają, skoro błysk trwa długo więc go po prostu nie wykorzystamy.
    Wniosek - trzeba będzie poznać dosyć szczegółową specyfikacje lampy by wiedziec jak długo trwa jej błysk i zarazem sie przekonać, jak bardzo tracimy na energii błysku gdy skracamy czas.
    Więcej o błysku pisałem niedawno tutaj: https://forum.nikoniarze.pl/threads/...atury-barwowej
    Czyli błyskanie na 1/80.000 może okazać się do kitu, błysk będzie tak słabiutki, że sie to nada do makrofotografii gdy lampa jets blisko obiektu. oczywiście podnosząc ISO troch sie zyska, ale nadal nie będzie to do focenia całego człowieka.
    Do fotografowani lecącej kuli itp nie używa się błysku lamp błyskowych, tylko innych wyładowań elektrycznych.

    Body bardzo mi sie podoba ze względy na synchronizację z błyskiem, bo zysk przy czasie 1/4000s czy 1/2000s powinny być wyraźny jesli chodzi o utrzymanie proporcji światło zastane/światło błyskowe gdy się odsuniemy od modelki. Do tej pory przy ostrym słoncu trzeba było byc blisko modelki, inaczej błysk HSS był za słaby.
    1/8000 jest granica na dzis mi wystarczającą.
    Za to najlepszą sprawą jest ilość fps w RAW, dla mnie to jest nie do przecenienia. Przy czym byłoby fajnie gdyby można było wybrać sobie 120 fps, 60 fps itp.
    Wada, dla mnie, nie dla reporterów to jedynie 24 Mpx. Gdyby nie to, to bym już kupował Zf, choć w Zf chciałbym mieć pionowy grip, a w Zf chyba go nie będzie.

    EDIT - nie zwróciłem uwagi na zakres ISO od 250, to nie jest fajne
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-11-2023 o 12:24
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony A7, A7R, A7S
    By cz4rnuch in forum Sony
    Odpowiedzi: 19130
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 22:14
  2. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •