Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Moje 3 grosze o Viltrox AF 16mm f/1.8 FE (Sony E)

    Jakiś czas temu znalazłem w sieci informacje o obiektywie Viltrox Af 16mm f/1.8 FE.

    Firma dla mnie nieznana, producent z Chin, generalnie unikam tego typu wynalazków jak mogę. Jednak tym razem anglojęzyczny internet pełen jest bardzo pochlebnych recenzji, i to takich wiarygodnych, z większych portali czy od ludzi takich jak Dustin Abbot itp. Pomyślałem sobie - a niech tam, zaryzykuję i kupię, bo cena tego obiektywu.. no właśnie. Jednych zachęca, mnie odstraszała, bo za tak małe pieniądze ($549) przy tak wyśrubowanych parametrach (obiektyw UWA na FF o świetle f1.8, z ekranem, AF, pierścieniem przysłony, i dwoma przyciskami funkcyjnymi kosztuje zazwyczaj krocie) podchodziłem to tego mocno sceptycznie. Co mogę powiedzieć, cieszę się że kupiłem.

    Obiektyw jest naprawdę mały i niesamowicie solidnie wykonany. Cała konstrukcja metalowa, żadnych luzów, wszystko idealnie spasowane, wszystko uszczelnione - to brzmi jak reklama ale autentycznie tak jest. Szczęka mi opadła, zamiast logo "Viltrox" można by tam spokojnie wstawić logo Sony i literki GM, i nikt by nie narzekał. Ba, zaryzykuję twierdzenie że ten obiektyw jest lepiej spasowany niż moje systemowe GM właśnie.

    Jak mały jest to obiektyw pokazują te zdjęcia:








    Trudno uwierzyć że jest to pełnoklatkowy jasny obiektyw UWA na aparacie FF - w tym przypadku Sony A7RIII.

    Dla porównania można sobie zobaczyć jak to się ma do malutkiego aparatu MFT jakim jest Olympus E-M5 z obiektywem UWA 8-25 o świetle F4.

    Dlaczego tak - bo 8mm na MFT to taki sam kąt widzenia jak 16mm na FF.




    Dodatkowo trzeba napisać Olympus 8-25 f4 to "składany" obiektyw i na tym zdjęciu jest w pozycji transportowej, gdyby to rozłożyć do pozycji roboczej to na 8mm wygląda to tak:




    W zasadzie bez komentarzy, bo chyba niepotrzebne.

    W kwestii Viltroxa 16mm i jego AF - nie będę się rozpisywał - jest i działa. Jest bardzo cichy i stosunkowo szybki, na Sony A7RIII trafia w punkt bez zastrzeżeń.

    Co do jakości obrazu - trudno napisać coś innego niż same komplementy.

    Nawet na f1.8 i 40mpx matryc w Sony A7RIII obiektyw jest ostry, a przymknięcie przysłony jeszcze bardziej śrubuje wyniki.

    Wybaczcie kiepskie zdjęcia przykładowe ale pogoda u mnie ostatnio bardzo kiepska i nie miałem możliwości zaprezentowania pięknych widoków, zamiast tego będzie cokolwiek znajduje się u mnie przed domem. Zdjęcia nie są w żaden sposób korygowane, udostępniam też RAW'y do każdego z nich.

    f1.8





    f5.6





    f1.8



    f5.6





    f1.8





    f5.6






    A tu pliki RAW.

    A7R09774.ARW
    A7R09780.ARW
    A7R09783.ARW
    A7R09786.ARW
    A7R09792.ARW
    A7R09795.ARW

    Podsumowując - dla mnie, jako osoby sporadycznie używającej UWA, ten obiektyw to rewelacja. Niesamowicie niska cena (przynajmniej na razie). Mały rozmiar. Dobra / bardzo dobra jakość obrazu. Jakość wykonania 10/10. Brak widocznej dystorsji nawet bez żadnej korekty. Same zalety. W każdym razie obiektyw ten na stałe zagości w mojej wyjazdowej torbie fotograficznej jako dodatek do 24-120 f4.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  2. #2

    Domyślnie

    Dzięki za podzielenie się opinią. Wcześniej też widziałem, że szkło zbiera dobre recenzje, teraz widzę że naprawdę nieźle wygląda. No nic, niedawno nabyłem uwa, nawet zerkałem na tę 16/1.8, jednak wygrała Sigma 16-28/2.8.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki! Bo to post pewnie nie tylko o tym szkle, ale w jakimś stopniu ogólnie o tym, że Viltrox potrafi za rozsądne pieniądze zrobić dobrą optykę.
    A ten obiektyw faktycznie nie wygląda na 500$
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    To jest ponoć najlepszy, najsolidniej zrobiony Viltrox. Niełatwa konstrukcja, może początek kolejnego poważnego gracza na rynku.

  5. #5

    Domyślnie

    Był wywiad z gostkami z Vitka, powielały go różne serwisy typu rumors.

    Najogólniej, Vitek ma ochotę być taką Sigmą made in China, i może im się to udać...


    PS. Widzicie zdjęcia w poście maga?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta


    PS. Widzicie zdjęcia w poście maga?
    Problem z hostingiem.... Wczoraj były mam nadzieję że niedługo znowu będą.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    ...PS. Widzicie zdjęcia w poście maga?
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Problem z hostingiem.... Wczoraj były mam nadzieję że niedługo znowu będą.
    Wczoraj je widziałem.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #8

    Domyślnie

    Już są.


    Faktycznie, małe szkiełko. Wydawało mi się, że większe będzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Raz są, raz nie, hosting mam przez GoDaddy i wydaje mi się że im więcej zdjęć tam trzymam tym gorzej, jakby przycinali bandwidth kiedy kilka osób ogląda. Muszę zmienić firmę chyba
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za podzielenie się swoimi odczuciami. Zapowiada się fajny obiektyw w naprawdę dobrej cenie. Niech go zrobią tylko pod Z.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa błyskowa Viltrox JY-610, Viltrox,Metz 24 AF-1 digital
    By klaudia0100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 12:18
  2. S 8-16mm, S 10-20mm, T 11-16mm Oto jest pytane???
    By kimek27 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 22:46
  3. MPL09 moje 3 grosze
    By Amadeusz in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 11:34
  4. E-500 za grosze?
    By superkomornik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •