Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Zakup nowego aparatu D810

    Witajcie,

    chciałbym prosić o pomoc w wyborze aparatu. Dotychczas fotografowałem aparatem Nikon D7100. Posiadam obiektywy, które mogą być używane z aparatami pełnoklatkowymi Nikona.
    Ze względu na to, że wykonuję sporo fotografii krajobrazu chciałbym nabyć obecnie aparat FX. Zastanawiałem się nad Nikonem D810 ponieważ jest szeroka oferta używanych egzemplarzy
    w dobrym stanie technicznym. Nie chcę przeznaczać na ten cel kwoty większej niż 6.000,00 zł. W przyszłym roku przed wakacjami chciałbym natomiast zakupić Nikona D850. W związku
    z tym chciałbym zapytać czy ktoś używał obu tych aparatów i czy jakość zdjęć z D810 jest wyraźnie gorsza od tych, które można wykonać D850 ? Kwestia uchylanego wizjera i działanie AF
    nie ma dla mnie dużego znaczenia. Dziękuję za uwagi.

  2. #2

    Domyślnie

    Jakoś nikt koledze nie podpowiedział @JanStanis90 Tak, ogólnie d810 to będzie dobry wybór do krajobrazu. Wiele zależy od tego, jakie masz szkła. Natomiast pytanie jest takie, czy wielkość aparatu nie będzie przeszkadzała. Ja byłem o krok od kupna d810, ale jak zobaczyłem ile zajmuje miejsca w bagażu ze 100-400, jakiej wielkości są interesujące mnie szkła, to odpuściłem. Nie dla każdego wielkość zestawu ma znaczenie, ale z drugiej strony widziałem przygody paru osób, którym ciężar niby nie przeszkadzał a potem aparat przegrywał z telefonem, bo nie chciało się nosić.

    Czy będzie różnica między obrazkiem z 36 mpix vs 47? Jeśli chcesz zrobić tapetę na całą ścianę lub podglądać detale w 300% powiększeniu to pewnie tak. W realnym życiu raczej nie.

    No i pytanie, dlaczego nie chcesz bezlusterkowca. Jeśli masz obiektywy, to rozumiem. Jeśli chcesz kupować, to warto przemyśleć koszty, w tym ewentualnej odsprzedaży.

  3. #3

    Domyślnie

    jeśli planujesz w przyszłym roku zakup D850 to ja bym sobie zakupy D810 odpuścił...
    Szkoda kasy, której potem nie odzyskasz, bo sprzedać lustrzankę coraz trudniej.
    Lepiej się jeszcze trochę "pomęczyć" z D7100 (miałem, dobrze go wspominam) i kupić już docelowy aparat.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakie masz szkła. Na D810 (36MP) większość Nikkorów produkowanych po 2004 roku powinna dać radę z rozdzielczością, natomiast D850 wymaga bardzo dobrej jakości obiektywu, żeby wykorzystać te 45MP. Wstawię po raz kolejny link: https://photographylife.com/nikon-dslr-resolution. W fotografii krajobrazu nie będzie specjalnej różnicy między D810, a D850, jeśli będziesz używał porządnych stałek lub zoomów (np. Nikkor lub Tamron 24-70/2.8 ), różnica pojawia się np. w makrofotografii, gdzie czasami mocno się cropuje. No i wtedy micro AF-S 105/2.8 słabo się spisuje na D850.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-10-2023 o 19:33 Powód: 8 i za tytm zaraz ) zmeinaiją sie w emotkę

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wskazówki. Lustrzanek i obiektywów nie będę później sprzedawał. Chciałbym jeszcze przez trzy lata fotografować lustrzankami. Miałem możliwość testowania bezlusterkowców, ale jakoś nie mogę przyzwyczaić się do wizjera elektronicznego...

Podobne wątki

  1. Zakup aparatu Nikon D810 do fotografii krajobrazu i architektury
    By JanekK1980 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2022, 14:37
  2. Zakup D4 czy D810
    By Maciej_M in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 07:30
  3. Zakup nowego obiektywu
    By kacza01 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •