Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    A jak szybki jest tryb live view? W d5300 to dramat, na podglądzie fotka jest robiona z 1-2 sekundy więc nawet tego trybu nie używam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaikeleleQ Zobacz posta
    A jak szybki jest tryb live view? W d5300 to dramat, na podglądzie fotka jest robiona z 1-2 sekundy więc nawet tego trybu nie używam
    Można powiedzieć "błyskawiczny"! Poza tym w Z50 jest tylko tryb liveview.

  3. #23

    Domyślnie

    I nie używaj dalej, bo w lustrzankach (większości) N tryb LV to nieporozumienie, szkoda nerwów. Warto też używać w miarę współczesnych kart SDXC, co daje krótszy zapis zdjęcia.

  4. #24

    Domyślnie

    Tak czytając to wszystko to bym doradził kilka dróg rozwoju tego biznesu reporterskiego:

    1. sprzedaż tego wszystkiego kupno jakoś wypasionego smartfona co sam ogarnia te wszystkie nowoczesne cuda techniki z wykrywaniem oczu i innych pryszczy. (chyba są takie bo na tym się nie znam jeżeli nie ma takowych smartfonów wykreślić ten punkt),
    2. sprzedaż DX 35 1.8 bo ma marny AF i kupić lustrzankę DX nap D7200/D7500/D500 do pracy z pozostałymi szkłami, (fotografować wyłącznie przez wizjer i najlepiej w trybie AF -C),
    3. ostateczne rozwiązanie sprzedaż tego wszystkiego zapomnieć o FTZ i jak ktoś wspominał Z5 lub Z6 z jakimś szkłem Z np. Z40 2.0 na początek żeby nie było drogo,


    Dodatkowo uważam osobiście, że D5300 to przyzwoita amatorska lustrzanka (mam ciut nowszego D5600 ale praktycznie to to samo) i stosownie używany AF wystarczy z dobrym szkłem (np. moim ulubionym Sigma 17-50 2. do większości sytuacji fotograficznych.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja bym dodał
    4. Sprzedać wszystko i wyjechać w Bieszczady
    5. zmienić system, przy czym w budżecie 5k to mnie przychodzi do głowy używany np. Sony a6500 (~3k, stabilizacja i af, który ludzie używają do przyrody) z nową Sigmą 18-50/2.8 (trochę ponad 2k)
    6. Jeśli już zabrnąłem w używki, to może jakieś d750 do tych dwóch szkieł (tzn. bez 35 DX, ale na 35 FX chyba powinno wystarczyć 5k).

    Z5 z zoomem 28-75/2.8 lub A7III z Tamronem 28-75/2.8 G2 lub Sigmą 28-70/2.8 będą kosztowały ok.10k nowe, cenę mogą sporo zbić promocje jeśli się takowej wyczeka.

  6. #26

    Domyślnie

    Pierwszy punkt już jest bo mam iPhone’a 14 Pro Max ale bądźmy szczerzy, to jeszcze nie ten czas gdy można zamienić aparat na telefon Ale w sumie dlaczego zapomnieć o FTZ? Same pozytywne opinie o tym adapterze są

    - - - - kolejny post - - - - - -

    D750 mają kolosalne przebiegi, nie ma szans na kupno body z przebiegiem np. 50k zdjęć więc kupno aparatu który trzeba będzie zaraz serwisować to średni interes :/

  7. #27

    Domyślnie

    Kłopot z FTZ jest taki, że jest Faktem jest że natywne szkła działają z Zetką lepiej (w sensie szybciej i bardziej powtarzalnie od F).

  8. #28

    Domyślnie

    Natywne szkła działają lepiej także dlatego, że to nowsze konstrukcje. Postęp w projektowaniu szkieł i ich osiągach przez ostatnie 10 lat był naprawdę istotny, niektórzy piszą wręcz o rewolucji.

    Dlaczego FTZ jest zły? Może nie tyle zły, co używanie ML bez adapterów jest po prostu lepsze, przyjemniejsze, zestaw jest bardziej ergonomiczny i mniej upierdliwy. Drobny przykład
    https://camerasize.com/compact/#567.479,834.479.4,ha,t

    Większość zaczynała od adapterów (nie tylko w Nikonie) po czym i tak przechodziła na szkła tzw. natywne.

    Cytat Zamieszczone przez MaikeleleQ Zobacz posta

    D750 mają kolosalne przebiegi, nie ma szans na kupno body z przebiegiem np. 50k zdjęć więc kupno aparatu który trzeba będzie zaraz serwisować to średni interes :/
    E tam... https://www.interfoto.eu/?page=subpr...at=48686&id=21

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaikeleleQ Zobacz posta
    Ale w sumie dlaczego zapomnieć o FTZ?
    - - - - kolejny post - - - - - -:/
    Trzeba usystematyzować piszesz że chcesz Z50 a to aparat z matryca DX dlatego proponuje w budżecie dobre szybkie lustrzanki DX ze szkłami jakie masz.

    Do samego adaptera nie mam nic, posiadam szkła z mocowaniem F na moim Z fc +FTZII działają bez żadnych uwag, jedyny mankament to moje body jest nieergonomiczne i małe szkła jak DX 35 1.8 lub Dx 10-20 3.5-5.6 robią niewygodny w użytkowaniu zestaw i do tego pokraczny, natomiast dużo lepiej mi pasuje FTZ do tele 70-30 lub 100-400 ale to tylko w wyjątkowych sytuacjach bo zasadniczo Z fc kupiłem do "lansu" i codziennego noszenia z kitem lub jakąś małą stałką.

    Podsumowując, sformułowanie "zapomnieć o FTZ" dotyczyło pozbycia się szklarni z mocowaniem F co pozwoli z uzyskanego budżetu zakupić jakieś natywne szkło Z z body na pełnej klatce i tu stawiał bym Z5 uzyskasz wówczas poręczność i odczuwalny wzrost jakościowy do D5300. Poza tym nowe szkła Z nawet te najtańsze i kitowe dla mnie dają dużo lepszą jakość zdjęć jak konstrukcje z przed wielu lat.
    Co wybierzesz to Twoja sprawa, swoje powiedziałem

  10. #30

    Domyślnie

    W sumie najważniejsze dla mnie mieć 35mm i 85mm, a miałeś styczność ze szkłami VILTROX? Sprawdzałem jak wychodzą cenowo i tragedii jakiejś nie ma, więc mógłbym się takim rozwiązaniem zainteresować

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dobra, a jakbym sprzedał wszystko co mam, kupił NIKKOR Z 28-75mm f/2.8 i do Z50 lub Z5, na tym zestawie jestem w stanie robić zdjęcia na imprezach okolicznościowych i jakieś mniejsze sesje?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5300+18-105 - czy dobry dla amatora?
    By polibud in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 11:27
  2. Nowy zestaw do 3300 zł - D5300 + Sigma 17-50 2.8 EX OS - dobry wybór ?
    By CC_PL in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2016, 13:05
  3. Następca D80 ?
    By krzesz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2008, 21:53
  4. Następca SB-800?
    By gar_krk in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-02-2008, 18:40
  5. Następca E-1
    By Calme in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2007, 18:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •