Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 788

    Domyślnie

    Hm, czego się spodziewaliście. Producent z dolnej półki, pierwsze kroki z AF w systemie Z. Influencer musi to brać w rękę by mieć co wrzucać 2x w tygodniu, ale jak ktoś oczekuje jakosci to szkoda czasu nawet na test.
    Stąd moje lekceważenie rozległości oferty tego co jest niby do podczepienia do Sony. Choć inaczej patrząc to inni nie mają takich wymagań a cena czyni cuda. Gdyby takich ludzi nie było to tamten system by nie miał tylu użytkowników.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2020
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 505

    Domyślnie

    Cóż jak dla mnie obrazek zdaje się być ciekawszy od Vitka 85/1.8, który na pewno jest ostrzejszy. Dla mnie głównym mankamentem jest jednak rozmiar: za ciężki dla amatora, a za słaby dla pozostałych użytkowników.

  3. #13

    Domyślnie

    Ludki się pewnie napaliły, bo to pierwszy 85/1.4 natywny i z AF.

    A tu zonk...


    Meike zrobił w 2020 85/1.8 na N/F. Już wtedy mówiono, że chyba nie potrafią w silniczki, bo miał ślamazarny AF. Optycznie zbliżony do 85/1.8G, a kosztował ~2/3 ceny.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hm, czego się spodziewaliście. Producent z dolnej półki, pierwsze kroki z AF w systemie Z. Influencer musi to brać w rękę by mieć co wrzucać 2x w tygodniu, ale jak ktoś oczekuje jakosci to szkoda czasu nawet na test.
    Stąd moje lekceważenie rozległości oferty tego co jest niby do podczepienia do Sony. Choć inaczej patrząc to inni nie mają takich wymagań a cena czyni cuda. Gdyby takich ludzi nie było to tamten system by nie miał tylu użytkowników.
    Jest wręcz przeciwnie. W tym okropnym systemie nikt nawet na takie wynalazki nie zwraca uwagi. W przeciwieństwie do użytkowników Nikona nikt się takimi cudami nie ekscytuje. Płacą, to są recenzje różnych influencerów, ale np. na zagranicznych forach mało kto o tym nie wspomina. Nisko oceniasz użytkowników Sony i podkreślasz to przy każdej okazji

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 788

    Domyślnie

    Gdzie wśród użytkowników Nikona widzisz ekscytacje?
    U mnie to już na pewno nie.
    Piszesz, że w Sony nikt nie zwraca na takie wynalazki uwagi. Tylko dlaczego ciągle podkreślają jaki to jest tam ogromny wybór.
    My już te dyskusje prowadziliśmy. Jeżeli odrzuci się te szkła z dolnej półki (które ilościowo dominują) to wybór przestaje być taki ogromny.
    Z mojej strony koniec OT.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Sam zacząłeś Ogromny wybór to nie worek "chińczyków" ale dwa, trzy świetne, markowe szkła w każdym zakresie nie rujnujące portfela. Tak, jest duży wybór w większości segmentów bez uwzględniania szkieł z dolnej półki. Gdyby, jak sądzę przez analogię do Sony, była Sigma 85/1.4 DG DN Art z bagnetem Z oraz Nikkor Z 85/1.8 poniżej 2k zł to temat o Meike zakończyłby się po 3 wpisach.

    W Z-tkach jest teraz całkiem ok z wyborem, jest co podpiąć także dla amatora, Tamron i Viltrox trochę ratuje budżetowych nabywców. Ja to widzę i nie zatrzymałem się na sytuacji sprzed 3-4 lat. Dla mnie argument wyboru obiektywów zawsze dotyczył strony kosztowej (cena/jakość), nie ilości szkieł w systemie jako takiej. Może Meike będzie w takiej cenie, że dla sporadycznych fotografów będzie jakąś alternatywą mimo różnych kompromisów. Bardziej zaawansowany fotograf być może nawet nie spojrzy na ten obiektyw.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Meike 85/1.8 AF.
    By OjTam in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2020, 15:19
  2. 85mm 1.4g Czy 85mm 1.8g + Sigma 50mm 1.4 Art
    By llcooljozek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 02:21
  3. jaka jest roznica pomiedzy 85mm f/1.8 a 85mm f/1.8D
    By satriani7007 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 23:03
  4. Nikon AF 85mm f/1.4 D vs 85mm f/1.4 AIS MANUAL
    By zdrowamarchewka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •