Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    10 2005
    Miasto
    Sulejówek
    Posty
    8 198

    Domyślnie

    Z naciskiem na "ciekawostka".

    Ogniskowa 500mm, a do tego całkowicie manualna, bez elektroniki. Ciekawe jaki będzie odsetek poprawnych zdjęć? Kiedyś już było podobne cudo. Nazywało się to Danubia, Beroflex, Exakta - było jeszcze kilka innych wersji tej "ciekawostki". Miało to bagnet F i ciekawostką pozostało na zawsze, bo do niczego się nie nadawało. Ale miało jedną zaletę - było tanie. Prawie jak ta obecna "ciekawostka".

  2. #12

    Domyślnie

    To obiektyw do filmowania z użyciem follow focus. Tylko nie wiem, czy w filmie używa się tak długich ogniskowych.
    W każdym razie doceniono możliwości filmowe Zetek.

  3. #13

    Domyślnie

    TTa go jako szkło dla amatorów astrofoto reklamuje. Dopiero dalej są typowo tele zastosowania.

    No i to, że trafiło teraz na DSLRe, to w sumie bonus.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    TTa go jako szkło dla amatorów astrofoto reklamuje.
    chyba przede wszystkim dlatego ze to manual.

    Astrofociarze przy tej dlugości ogniskowej polecają już nie korzystać z obiektywów foto a raczej kupić mały teleskop, który będzie lepiej skorygowany pod astrofoto niż typowy obiektyw foto.

    Ale żeby nie było że krytykuję - mi wizualnie obiektywy TTartisan bardzo sie podobają.
    Nawet się zastanawiałem kiedyś czy nie kupić tego z bubble bokeh na M42 bo malutki i cena bardzo przyzwoita.
    Tylko dlaczego wszystkie sa manual?

    Z tym moze byc pododbnie.
    Manual do astrofoto - OK ale taka ogniskowa wymaga już porządnego montażu i doświadczenia trochę więcej niż amatorskiego. Amatorom polecałbym zacząć od 100-200mm.
    Do "wildlife" bez AF? Moim zdaniem chyba słabo ale ja sie tu za bardzo nie znam.

  5. #15

    Domyślnie

    Teleskop o tej ogniskowej dużo lżejszy nie będzie, jeśli w ogóle. Cenowo wyjdzie praktycznie to samo.

    Co do "wildlife" - cóż, bez ogarnięcia zostaje tylko karmnikowa liga. A ktoś, kto ogarnia, kupi sobie prędzej 200-500, czy coś w tym stylu.
    Chyba, że o filmowanie chodzi, z ręcznym ustawianiem ostrości, tu ten TTa będzie wygodniejszy.

    Co do manuali - też mnie to zastanawia. TTa mają kilka szkieł z AF, znaczy, że elektronikę ogarniają.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. TTArtisan AF 32 mm F2.8
    By Lukasz_85 in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-04-2023, 22:34
  2. TTArtisan 11mm F2.8 Nikon Z czy Fisheye-NIKKOR 16mm f/2.8D
    By micgekon in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-11-2021, 12:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •