Close

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 245
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    tak wygląda uchwyt
    Uchwyt na pasek? Szyna ARCA? Albo w Nikonie kogoś moocno oświeciło, albo SmallRig za tym stoi.
    Obstawiam to drugie, znając N.



    Inne wersje kolorystyczne też są, fajnie.


    Zastanawia mnie parę rzeczy.
    Na ile będzie skuteczny IBIS? W to 8EV ciężko uwierzyć.
    Pixel-shift. Sądząc po dopisku, ma więcej funkcji, niż tylko fotki w 96mpix.
    Jak długo trzeba będzie na niego czekać? Długie czasy oczekiwania to ostatnio standard u N...
    I na koniec, nie mniej ważne...
    Co spierdzielą? Czy i jaka akcja serwisowa będzie?
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 20-09-2023 o 10:15
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    Mi się podoba
    Fajnie, że można powiększyć grip dla wygody jak będzie się używać cięższych szkieł.
    Nie rozumiem tylko tego SD + micro SD. Ja bym wolał 2 x CFexpress, no już ewentualnie CFexpress + micro SD jak się już tak uparli (podejrzewam, że chodzi o wielkość).



    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    W klipie Geralda Undone człowiek z Nikona wspomina, że te dobroci rodem z Z8/9 to dzięki nowemu prockowi zapożyczonemu właśnie z tych aparatów a który jest dużo szybszy niż para z Z6II.
    Nie dużo, a 10 razy szybszy
    Szok jak to zrobili. Nowa generacja Expeed 7 jest 10 razy szybsza niż dwa procesory Expeed 6. Szkoda, że w komputerach domowych nie ma takiego przyrostu pomiędzy generacjami.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 20-09-2023 o 10:10
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Nie rozumiem tylko tego SD + micro SD...
    Zabrakło miejsca. Usunięto grip więc baterię trzeba było umieścić w poprzek. Miejsca zrobiło się mniej a nadal trzeba tam zmieścić to wszystko co wcześniej łącznie z układem stabilizujący a do tego nie może się to za bardzo grzać. I nawet jeśli dałoby się to jakoś rozwiązać to pewnie byłoby drożej. CF zapewne będą z Z6III i to plus grip i dżoj to będą wyróżniki klasycznej zetki w porównaniu z retro.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Nie dużo, a 10 razy szybszy
    Tak powiadają, ale nie do końca wiem co to oznacza i czy akurat w takim stopniu przekłada się to na pracę AFu. A dużo to dużo, 10 razy szybciej to też raczej dużo. Nikt z tym nie będzie polemizował To znaczy okazuje się, że jednak będzie, pomyliłem się (żart jakby co).

    A odnośnie AFu to na filmie kudłatego jednak zdarzają mu się pomyłki i zawahania, ale to podejrzewam, że testowy firmware, zresztą o tym wspominało kilku recenzentów, więc nie ma co na tej podstawie wyciągać jakichś pochopnych wniosków.




    PS Mnie te kolorowe wersje nie pasują. Może srebrna by mnie przekonała, ale nie ta tęcza. Zabawkowo od razu zaczyna to wyglądać, jak kiedyś u Pentaxa. A Zf ponoć jednak w przeciwieństwie do Zfc nie sprawia w ręku wrażenia zabawki.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 20-09-2023 o 10:42

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Uchwyt na pasek? Szyna ARCA? Albo w Nikonie kogoś moocno oświeciło, albo SmallRig za tym stoi.
    Obstawiam to drugie, znając N.



    Inne wersje kolorystyczne też są, fajnie.
    https://www.nikon.pl/globalassets/di...lySmallDesktop

    Zastanawia mnie parę rzeczy.
    Na ile będzie skuteczny IBIS? W to 8EV ciężko uwierzyć.
    Pixel-shift. Sądząc po dopisku, ma więcej funkcji, niż tylko fotki w 96mpix.
    Jak długo trzeba będzie na niego czekać? Długie czasy oczekiwania to ostatnio standard u N...
    I na koniec, nie mniej ważne...
    Co spierdzielą? Czy i jaka akcja serwisowa będzie?
    Amerykańska strona Nikona podaje, że to smallrig zrobił tego gripa i można go kupić osobno lokalnie.

    Jeśli chodzi o AF to myśle, że jest do sprawdzenia, na podstawie dostępnych filmów wygląda, że działa to lepiej niż w z5 ale byłbym ostrożny w stwierdzeniu, że działa dokładnie jak w z8. Tak wiem procesor jest ten sam natomiast dla mnie ten sam procesor nie oznacza, że mamy dokładnie tą samą funkcjonalność.
    Ostatnio edytowane przez robcio.m ; 20-09-2023 o 10:50

  5. #15

    Domyślnie

    Czyli dobrze wyczułem.

    Na stronie smallriga jeszcze uchwytu nie ma.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    nie widzę info o uszczelnianiach - są?
    Są. Na stronie Nikon USA jest grafika z zaznaczonymi uszczelkami.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Zabrakło miejsca. Usunięto grip więc baterię trzeba było umieścić w poprzek. Miejsca zrobiło się mniej a nadal trzeba tam zmieścić to wszystko co wcześniej łącznie z układem stabilizujący a do tego nie może się to za bardzo grzać. I nawet jeśli dałoby się to jakoś rozwiązać to pewnie byłoby drożej. CF zapewne będą z Z6III i to plus grip i dżoj to będą wyróżniki klasycznej zetki w porównaniu z retro.
    Tak, wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Ja jednak osobiście bym wolał CFexpress + już to microSD. Jest jak jest i moje chcenie tu nic nie zmieni

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Tak powiadają, ale nie do końca wiem co to oznacza i czy akurat w takim stopniu przekłada się to na pracę AFu. A dużo to dużo, 10 razy szybciej to też raczej dużo. Nikt z tym nie będzie polemizował To znaczy okazuje się, że jednak będzie, pomyliłem się (żart jakby co).
    - Expeed 7 jest 10 razy szybszy niż dwa Expeed 6
    - Oh WOW. To znaczący upgrade.
    - A dla kogo ten wywiad?
    - Dla widzów YouTube.
    - O, to bez kozery powiem "pincet".

    Dodam emotki, aby nie było:
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 20-09-2023 o 11:11
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z9 + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + S135 f/1.8

  9. #19

    Domyślnie

    Mam mieszane uczucia , niby ładnie, ale dla mnie utrudnia fotografowanie.
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  10. #20

    Domyślnie

    W niby jaki sposób? Bez spiny, poważnie pytam.


    Kilka rzeczy, których trochę brakuje w specyfikacji na stronie Nikona, albo są ukryte.

    Ekranik działa jako płytka dotykowa (w końcu). Można wybierać punkt, w którym ma ostrzyć, śledzić obiekt a także kilka dodatkowych funkcji włączyć/wyłączyć.
    4K/30fps z pełnej klatki, ale 4K/60fps już z DX...
    Pixel-shift wymaga aplikacji NX studio, nie składa w puszce.
    IBIS z priorytetem punktu AF. Pierwszeństwo będzie miało brak poruszeń miejsca, na którym AF był ustawiony, nie całej matrycy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z8 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 23-04-2024, 15:42
  2. Nikon Z5 oficjalnie
    By tomeekm in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 911
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 20:38
  3. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  4. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •