Close

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 157 z 157
  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta

    Poczekajmy na pierwsze normalne testy z6III. W jednym z filmów było info, że af jest bdb jednak nie tak dobry jak w C i S - czas pokaże czy to jednostkowa opinia czy fakt.
    czytałem opinię na jakimś portalu że AF w Z8 nie jest tak dobry jak w C czy S więęęc ... trzeba brać chyba poprawkę na te wszelki recenzję na internecie i polegać na testach i odczuciach użytkowników

    https://www.notebookcheck.pl/3-wnios....718756.0.html

    Wydajność autofokusa Nikona Z8 jest solidna, ale nadal pozostaje w tyle za Canonem i Sony

    Jedną z największych skarg na Nikona Z9 był jego zawodny autofokus, a wiele z tych samych niedociągnięć autofokusa nadal nęka Nikona Z8pomimo twierdzeń Nikona, że poprawił algorytmy autofokusa dla Z8.

    Podczas gdy autofokus precyzyjnie blokuje się na obiektach szybko - nieco wolniej w warunkach słabego oświetlenia - wydaje się, że jest kapryśny.

    Warto zauważyć, że wydajność autofokusa może z czasem ulec pewnej poprawie, ponieważ Nikon kontynuuje wprowadzanie poprawek do algorytmu, ale wczesne recenzje na razie stawiają Z8 za jego odpowiednikami Sony i Canon.
    fakt że artykuł z 2023 także pewnie aktualizację coś poprawiły (nie śledziłem zmian w oprogramowaniu)
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 23-06-2024 o 16:35
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  2. #152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Może kogoś zaciekawi.
    Reuters idzie w Sony.


    Źródło: Sony.
    Podejrzewam że Sony zaproponowało najlepszą oferte cenową.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sabur Zobacz posta
    Jeżeli ktoś potrzebuje w S szybkostrzelnej puszki, ma a9 i a9ii - w foto bardzo dobre.
    A9II ma porąbaną cenę, używki mniej więcej w cenie nowej Z8...
    I choć obie A9 mają 20fps, tak samo, jak Z6III czy Z8... to tylko w 12bit rawkach skompresowanych.
    No i z 20fps zostaje 15, jeśli podłączymy szkła innych producentów... lub 5/10 na mechanicznej, jeśli potrzebujemy puścić serię z lampą błyskową, w porównaniu do 14 na mechanicznej w Z6III. W Z8 jest to niby 20, ale nie jestem pewien, czy jest jakaś lampa reporterska zdolna puścić taką serię z sensowną mocą.
    Choć używka A9I z 200-600 chyba jeszcze przez dłuższy czas będzie dość ciekawą alternatywą dla foto-przyrodników bez sporego budżetu.
    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Podejrzewam że Sony zaproponowało najlepszą oferte cenową.
    Najpewniej. No i Reuters kupił pod kątem filmów, tu N (bardziej) i C (jednak mniej) gorzej wypadają.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #154

    Domyślnie

    Jaki byście polecali system filtrów? Podoba mi sie Nisi Swift, ale nie widzę CPL, a chciałbym fadera, CPL i mist 1/8.

  5. #155

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    czytałem opinię na jakimś portalu że AF w Z8 nie jest tak dobry jak w C czy S więęęc ... trzeba brać chyba poprawkę na te wszelki recenzję na internecie i polegać na testach i odczuciach użytkowników

    https://www.notebookcheck.pl/3-wnios....718756.0.html



    fakt że artykuł z 2023 także pewnie aktualizację coś poprawiły (nie śledziłem zmian w oprogramowaniu)
    Wiesz co, to trudny temat, ja na ten przykład mam zupełnie inne odczucia - to jest kupując Nikona Z9 zaraz po premierze, gdzie w owym czasie najwięcej do akcji używałem Canona R5 a siedziałem też w Sony, w ogóle bym nie powiedział że AF w Z9 (a tym samym w Z8 ) w czymkolwiek ustępował temu co miałem w R5.
    Wydaje się że ile ludzi tyle opinii, a to co jest w sieci to głównie marketing, bo prawda jest taka że AF we wszystkich systemach jest teraz bardzo dobry (mam na myśli topowe puszki czyli Z8/9 w Nikonie, Sony A1/A9II/III oraz Canon R5/R6 i nowsze), i z mojego doświadczenia wynika że różnice w AF są raczej kosmetyczne a największym ograniczeniem jest fotograf, a nie apart, jakby by on nie był.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  6. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    różnice w AF są raczej kosmetyczne a największym ograniczeniem jest fotograf, a nie apart, jakby by on nie był.
    pewnie też obiektyw bo przecież każdy ma inne obiektywy do swoich testów po których potem pisze swoje opinię

    ale racja - to TOPowe modele producentów i pewnie nie wiele się różnią od siebie
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 23-06-2024 o 20:35
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  7. #157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    pewnie też obiektyw bo przecież każdy ma inne obiektywy do swoich testów po których potem pisze swoje opinię

    ale racja - to TOPowe modele producentów i pewnie nie wiele się różnią od siebie
    Dokładnie, obiektywy też grają tutaj rolę, i to nieraz bardzo dużą. Np. na Z9 używam głównie obiektywu 800mm - i tym zestawem dużą sztuką jest samo uchwycenie i utrzymanie lecącego ptaka w kadrze, ze względu na mały kat widzenia przy 800mm.
    W przypadku A1 z obiektywem 200-600 jest mi już dużo łatwiej, raz że krócej, dwa że zoom co bardzo pomaga. Do tego fotografuję tym zestawem gównie z zasiadki a nie z podchodu, więc i zdjęć do domu przynoszę więcej z Sony. Ale bynajmniej nie z powodu lepszego AF.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Podobne wątki

  1. Wystawy - temat ogólny.
    By fafniak in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 08-12-2022, 10:25
  2. (Ogolny) Czy warto jest sie bic o swiatlo?
    By OKS92 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 08:21
  3. [ Portret ] Ogólny pokaz
    By emsolo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 22:12
  4. zestaw ogólny do D300
    By Sztywny in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2009, 23:30
  5. BIESZCZADY 2008 OGÓLNY PLENER JESIENNY FORUM i NKP
    By hesja in forum Plenery i warsztaty rok 2008 (Pojezierze waleckie, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 598
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •